reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Ja też z tych z perypetiami wyznaniowymi. Nie podobało mi się w kościele katolickim, więc zmieniłam wyznanie i ślub już brałam w nowym obrządku.

A co do kolczyków u dzieci. Mi wszystko jedno, co kto robi z uszami swojego dziecka i ogólnie co robi ze swoim dzieckiem byle nie krzywdził. Sama jestem anty. Uważam, że to decyzja każdego człowieka, w tym wypadku dziecka czy chce czy nie. Poza wszystkimi kwestiami do mnie jako argument na nie u malucha przemawiają kwestie zdrowotne- ewentualne zerwanie, zakażenie i potwierdzona w badaniach korelacja między przebiciem uszu a zwiększonym ryzykiem alergii także pokarmowych w wieku późniejszym.

Jestem wykończona końcem roku szkolnego- masakra uczniowskie i rodzicielskie żebractwo, czasem bezczelne. Oby do poniedziałku i rady. Chciałabym spokojnie zaciążyć w wakacje i zastanowić się jak dalej pokierować swoim życiem, bo mnie męczy brak pomysłu na siebie.
 
reklama
Dz
@Sloneczko87, jak byłam w ciąży to gin wszystkiego mi zabroniła! Kazała mi zmienić moje życie o 180 stopni! Nigdy nie dowiedziałam się dlaczego... czułam się fatalnie, bo zmiana z dnia na dzień była źle odebrana przez moje ciało.

Wiele badań mówi, że jeżeli ciąża nie jest zagrożona, to umiarkowane ćwiczenia są wręcz wskazane. Trzeba je tylko odpowiednio dobrać i nie doprowadzać do diametralnego podwyższenia tętna. Tak jak dziewczyny piszą, w internecie jest wiele ćwiczeń dla 1wszego trymestru, tak samo jak jest wiele zajęć dla kobiet w ciaży w klubach fitness. Zawsze możesz coś wybrać dla siebie :)

Co do basenu, to jest on podobno idealny dla kobiet w ciąży, ale ja osobiście zrezygnowałam całkowicie z tej aktywności, ponieważ naczytałam się wiele na temat bakterii, które rozwijają się w środowisku basenowym. Podobnie z kąpielą w morzu. Możesz to akurat sobie odpuścić :) A tak nawiasem mówiąc, to temperatura Bałtyku nie zachęca do kąpieli i jeszcze można się tylko zaziębić :p

Co do wakacji: rozumiem, że nie lecisz samolotem? No to jedź śmiało! Odpocznij!
Z opalaniem spokojnie, staraj się raczej górną cześć ciała utrzymywać w cieniu i nie przegrzewaj się :) chodzi po prostu o to by nie zasłabnąć! Myślę, że wrócisz i tak i tak opalona (jeżeli uda się pogoda), wiatr nad morzem przepięknie nadaje koloryt skórze :)

Reasumując: moim zdaniem warto w (zdrowej!!!) ciąży prowadzić podobny tryb życia do tego z przed ciąży. Wystarczy tylko nieco zwolnić tempo i ograniczyć stres. Warto pielęgnować dobre nawyki, one tylko pomogą rozwijać się dzieciątku. Tak jak pisze @Lanvin - ciąża to nie choroba :)
Dziekuje kochana! Jak dobrze ze trafilam tutaj na forum
 
Kochana niee lipiec jest ok żeby zacząć [emoji1] ja wiem, że się nie uda za pierwszym razem i nawet tak nie zakladam ale tak w razie W bo los jest przekorny a do lipca może cos zejdzie z kilogramów chociaż i to słabo strasznie idzie. Waga w miejscu stoi albo ciągle się waha w tą i spowrotem. Ja już nie wiem co robić z tym. A Tobie kochana jak idzie ta dieta?
Na którą Filip ma zakończenie przedszkola? I o której u mnie na kawie będziecie? [emoji1]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja ćwiczyłam z Chodakowską. Naprawdę działa. Pięknie rzezbi mięśnie i ciało. Ciężko ale warto.



@M2b dla mnie to okrutne i bezmyslne. U mnie jest teraz dziewczynka ktorej przekluli uszy jak miala...6 miesiecy.
Ja mialam 8 lat jak przekluto mi uszy, chcialam na komunie miec ladne kolczyki [emoji16] ale mamcia nie przyklaskiwala entuzjastycznie tylko kilka razy sie pytala czy jestem pewna, ze to moze bolec, ze bede musiala uwazac na uszy itp.

@gabrika [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]tak sie ciesze! [emoji8]

@judytka777 ojjj jak ja lubie mieszkania gdzie kolory nie gwalca moich oczu :)

@NeSSi eee nie mam pomyslu [emoji85][emoji28] dla mnie plytki do zmiany, a drzwi i meble za czerwone ale wiesz ja to mowie wedlug swojego gustu, nie wiem jaki Ty masz gust i co lubisz.

Przemalowalabm drzwi na chlodniejszy kolor, plytki wywalila i dala ...hmm jeszcze nie wiem co.
Komody tez bym przemalowala i przynajmniej jedna wyrzucila i dala lakas klimatyczna laweczke do siedzenia, przydaje sie przy zakladaniu butow. I to lustro tez bym przemalowala i dala go na inna sciane wzdluz a nie w poprzek :)


Ehhh zostaje w domu dzisiaj, lamie mnie w kosciach, bola miesnie, do niczego sie nie nadaje, nie wiem czy jakies chorubsko nie atakuje :(((( 11 godzin spalam [emoji33]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Ns początku ciąży lubi coś zaatakować. Obyyyy


Haha no całą drozdzowke i kilka truskawek póki co haha [emoji14] zaraz się dopiero najem [emoji14]

Może dzidz się inaczej ułożył, sama nie wiem hehe

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Nio smacznego tez uwielbiam truskawki. Moje tez powolutku zaczynają dojrzewać
Dziewczyny czytałam Was cały czas,ale jakoś wszystko skreslilam na straty :) w tym cyklu dostałam Clo od koleżanki i brałam na własną rękę bez monitoringu...Dziś 23dc przy cyklach 24dniowych więc dzień przed @
1496844995-aaaaaa.jpeg
każdej z Was kibicuję i mam nadzieję,że szybko każda będzie skakać z radości :) o 20.00 idę do gina po clexane,bo 3 poronienia za mną :)

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
No to teraz spokój. Leżenie. Odpoczynek i musi być dobrze.

Dziś tez byłam u gina. Tez początek wiec tylko wszystko rozpulchnione i ukrwienie. Ciałko żółte jest i zgrubienie w endometrium. Za tydz. Kolejna wizyta. A od jutra odpoczynek l4. Ciśnienie Mi trochę skacze wiec poodpoczywam sobie. A z ciążami wysokiego ryzyka trzeba się trochę pooszczedzac oby tylko było ok.
Widzę że wchodzicie na mniej neutralne tematy. Nie lubię na takich forach poruszać tematy które próżniają ludzi. Bo tak jest. Ja jestem katolikiem. Chodzę do kościoła,wierzę się to moja prywatna sprawa tak jak Was wszystkich i Sory ale to ma być taka odskocznia, to forum. Neutralne a już zaczynają się lekkie spięcia. Wróćmy do remontu np.
f2wlj44juj75ukos.png
 
Hej Laski Na 23 go mam endokrynologa, zobaczymy czy coś przepisze na zbicie TSH, oby. Ja też chce takie magiczne clo, tylko mój gin mi nie przepisze. :( Jakby któraś mogła skombinować to byłabym bardzo wdzięczna. :):):)
 
Ja ćwiczyłam z Chodakowską. Naprawdę działa. Pięknie rzezbi mięśnie i ciało. Ciężko ale warto.





Ns początku ciąży lubi coś zaatakować. Obyyyy



Nio smacznego tez uwielbiam truskawki. Moje tez powolutku zaczynają dojrzewać

No to teraz spokój. Leżenie. Odpoczynek i musi być dobrze.

Dziś tez byłam u gina. Tez początek wiec tylko wszystko rozpulchnione i ukrwienie. Ciałko żółte jest i zgrubienie w endometrium. Za tydz. Kolejna wizyta. A od jutra odpoczynek l4. Ciśnienie Mi trochę skacze wiec poodpoczywam sobie. A z ciążami wysokiego ryzyka trzeba się trochę pooszczedzac oby tylko było ok.
Widzę że wchodzicie na mniej neutralne tematy. Nie lubię na takich forach poruszać tematy które próżniają ludzi. Bo tak jest. Ja jestem katolikiem. Chodzę do kościoła,wierzę się to moja prywatna sprawa tak jak Was wszystkich i Sory ale to ma być taka odskocznia, to forum. Neutralne a już zaczynają się lekkie spięcia. Wróćmy do remontu np.
f2wlj44juj75ukos.png
Spiecia? Ja tu nie zauważyłam żadnych spiec tylko neutralna wymianę zdań [emoji33]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja znowu smuta strzele bo się właśnie dowiedziałam że dziewczyna która ledwo co z anoreksji wyszła urodziła dziecko dzisiaj. Zdrowe i wszystko jest ok. Ja nie wiem jak ta natura działa. Taki wyniszczony organizm i zdrowe dziecko urodziła a ja jestem zdrowa przecież [emoji20]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dlatego, że nie opłaca nam się znów wynajmować jak myślimy o kredycie na mieszkanie... tylko czekamy aż mój dostanie umowę na stałe... poza tymm szwagierka zaszła w drugą ciążę i chcą doom kupić i wtedy ich mieszkanie będzie wolne, także może od nich odkupimy.. a wynajmować na pół roku raczej nie ma sensu :/

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Rozumiem.
Dziewczyny, jak to jest z tym skokiem temperatury? kiedy on dokładnie występuje, przed w trakcie, czy po owu? Bo właśnie czuję ból taki owulacyjny (w końcu, od dwóch miesięcy go nie było:tak:, mam nadzieję, że pęknie pęcherzyk), ale temp niska dziś... Tu macie wykres, przeanalizujcie go swoimi doświadczonymi oczami ;)Zobacz załącznik 809589
Następnego dnia po owu temp rośnie.

Ehhh zostaje w domu dzisiaj, lamie mnie w kosciach, bola miesnie, do niczego sie nie nadaje, nie wiem czy jakies chorubsko nie atakuje :(((( 11 godzin spalam [emoji33]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ale mówią ze ciąża to nie choroba :p

W ogóle mój brzuch wczoraj wydawał mi się mniejszy (o miesiąc) niż dziś haha [emoji14]
To z wczoraj:
1496838593-aaaaaa.jpeg

To z dzisiaj:
1496838619-aaaaaa.jpeg

1496838625-aaaaaa.jpeg

W ogóle on rośnie chyba z godziny na godzinę [emoji15] [emoji28]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Piękny! Rzeczywiście rośnie w oczach :)

Moja córka miała przekłute uszy na roczek. Bardzo tego chciała. Zresztą dobrze mówiła, więc i u kosmetyczki sama poprosiła o kolczyki. Pierwsze ucho poszło ok, z drugim było gorzej, bo już wiedziała boli.
Przepraszam, że mam odmienne zdanie, ale ja zawsze pod prąd ;)
Mówiła w wieku 12 m-cy? Wow!

A tu mój z wczoraj :)
Wzdeło mnie po truskawkach z jogurtem chyba ;) :p:p:p:p

Zobacz załącznik 809600
Haha, piękny brzunio!

Ale wy zgrabne jesteście laski!

Rozstępy mam na innej części ciała [emoji14] ale już teraz mam je głęboko w tej części ciała haha [emoji14] kiedyś przez nie płakałam po nocach [emoji14]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Haha, padłam :D

Wiesz, tak jak pisałam, ja tam nie mamm zdania. Choć tak naprawdę ingeruje się w tyle rzeczy dot. Dziecka (mimo jego woli), że przekłucie uszu to najmnieejsze zło, bo w razie czego dziurki zarosną :)
A co z chrztem np.? Czy mnóstwem innych spraw :)
Także wiecie... już nie przesadzajmy z tymi uszami! :D

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Popieram :) mam takie samo zdanie.

Dziewczyny czytałam Was cały czas,ale jakoś wszystko skreslilam na straty :) w tym cyklu dostałam Clo od koleżanki i brałam na własną rękę bez monitoringu...Dziś 23dc przy cyklach 24dniowych więc dzień przed @
1496844995-aaaaaa.jpeg
każdej z Was kibicuję i mam nadzieję,że szybko każda będzie skakać z radości :) o 20.00 idę do gina po clexane,bo 3 poronienia za mną :)

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
Gratulacje!!!! :)
Który to był cs?

@mfifi04 no wiec...hehe przygotuj sie na mala epopeje narodowa ;)

Na dzieciaka mowiono mi, ze mam kochac Boga bo jak nie to bede palic sie w piekle. Suma sumarum Boga nie kochalam a sie go strasznie balam. Pani znie sie bala ze wrzuci moja nedzna, grzeszna KILKULETNIA dusze do piekla. Wobrazalam sobie jak strasznie jest byc przypalnym porownujac bol jaki czula przy oparzeniu sie zelazkiem, dla dziecka to przerazajaca wizja. I tak sobie zylam czujac czyjs wzrok jak siedzialam na kiblu czy robiac cokolwiek innego intymnego. Komunia byla dla mnie oczywistoscia jak oddychanie. Potem powoli zaczelo sie zmieniac, czulam, ze cos mi zgrzyta, do bierzmowania poszlam bez przekonania i entuzjazmu no bo wszyscy z wioski szli. Liczylam na jakies oswiecenie podczas bierzmowania bo mialam wrazenie, ze cos jest ze mna nie tak, wszyscy inni kochaja Boga a ja jakos nigdy tej milosci nie poczulam. Cudu wiary nie zaznalam dzieki bierzmowaniu. Poszlam do liceum i w sumie tematem sie nie zajmowalam, na religie chodzilam ale kompletnie czulam przyslowiowej czaczy. Powoli zaczelam myslec, ze przydaloby sie skonkretyzowac w te czy w te bo takie zawieszenie zaczelo mi przeszkadzac. No i tak na przelomie klasy maturalnej i studiow przekopalam sie przez ksiazki, artykuly, pisma swiete i nieswiete, historie religii szukajac odpowiedzi. Im wiecej czytalam tym bylam bardziej przekonana, ze zadna religia nie jest dla mnie. Nie rozumialam czemu jedna milosc jest dobra a druga zla, dla mnie milosc to milosc, nie ma lepszej czy gorszej. Im wiecej czytalam tym wiecej mi zgrzytalo, nie pasowalo do moich pogladow, mojego systemu wartosci. Walka w mojej glowie trwala bardzo dlugo, to byl powolny proces wymagajacy odwagi z mojej strony, az w koncu gdzies majac 20 lat postawilam kropke nad "i", ze mentalnie odchodze od tej religii, nie zmianiam jej na zadna inna, zostaje bezwyznaniowcem.
No i tak sobie zyje juz prawie dekade i to byla jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu. Zyje zgodnie z wlasnym sumieniem i moge powiedziec, ze moje wartosci sa MOJE a nie obce bo religia narzuca ludziom wartosci z ktorymi ja sie do konca nie zgadzalam. To tak jakbys zalozyla zle dobrana sukienke, czulabys sie w niej dobrze? Nie sadze. Ja sie tak wlasnie czulam w okowach konkretnego wyznania.
Od tamtej pory majac tylko swoj system wartosci, jestem duzo lepszym czlowiekiem niz bylam. Nie jestem idealna zeby nie bylo, popelniam mase bledow i mam pelno wad, nad wszystkim pracuje. Ale czuje taka spojnosc z tym co mysle i czuje, wczesniej to co czulam i myslalam nie zawsze zgadzalo sie z tym co mi mowiono w ramach religii. Byl zgrzyt, czulam sie rozdwojona, w glowie ciagla bitwa mysli ze czuje tak a mowi sie mi, ze powinno byc inaczej. Teraz tej bitwy nie mam :) jestem szczesliwszym czlowiekem, duzo czesciej robie cos dla innych bo robie to z wlasnego przekonania a nie dlatego, ze ktos mi mowi, ze tak powinnam robic.
No i to tyle :) Jak masz jakies pytania to wal smialo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja dosyć podobnie, od dziecka próbowałam się wczuć w ta wiarę , poczuć coś, ale to nie nadchodziło. Bierzmowanie tez cudu nie przyniosło. W międzyczasie dostałam książkę "świat Zofii" i przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem! I ta książka mi ułożyła wszystko w głowie co mi nie dawało spokoju i pozwoliłam sobie już przestać się zmuszać do tej wiary. Jeszcze chwile próbowałam udawać dla moich rodziców, bo do kościoła trzeba było chodzić a ja nie potrafiłam się w wieku kilkunastu lat przeciwstawić ze mam inne zdanie. Kiedyś, wiele lat potem i na początku mojej znajomosci z moim M, powiedziałam rodzicom ze ja nie będę brała ślubu kościelnego. mój tato oburzony wyrzucił z siebie ze taki ślub to nie ślub i on na taki nie przyjdzie! Matko, jak to zabolało... okropnie płakałam i się na smierć obraziłam na tatę.
Oczywiście potem wszystko się ładnie ułożyło, ja nie jestem pamiętliwa, tato się opamiętał albo mama go wyprostowała. I oczywiście wiele lat później dumny jak paw prowadził mnie do ślubu (cywilnego) :)

Także ja jestem niewierząca, dziecka nie będę chrzcila, choć moja rodzinka powiedziała ze sama moje dziecko ochrzci.. ale co mi tam, niech sobie robią co chcą.. ja w każdym bądź razie nie planuje. :)


Trzymam kciuki kochana [emoji110] [emoji110] [emoji110] z tego musi coś być [emoji1] koleżanka też miala rozgwiazde a teraz rodzi niedługo [emoji1]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
A co to jest rozgwiazda w macicy? :):)

Ja też z tych z perypetiami wyznaniowymi. Nie podobało mi się w kościele katolickim, więc zmieniłam wyznanie i ślub już brałam w nowym obrządku.
.
.
A chciałabyś zdradzić na jakie wyznanie zmieniłaś? Ciekawa jestem - chyba najbardziej przez to ze nie napisałaś wprost, wiec brzmi tajemniczo :)

Hej Laski Na 23 go mam endokrynologa, zobaczymy czy coś przepisze na zbicie TSH, oby. Ja też chce takie magiczne clo, tylko mój gin mi nie przepisze. :( Jakby któraś mogła skombinować to byłabym bardzo wdzięczna. :):):)
Ja mam 5 tabletek clo na zbyciu, tylko muszę sprawdzić datę ważności. Tez dostałam je oś dobrej duszy z forum wiec mogę przekazać dalej, bo mi na razie nie są potrzebne.

Spiecia? Ja tu nie zauważyłam żadnych spiec tylko neutralna wymianę zdań [emoji33]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Dokładnie :) tak sobie plotkujemy o różnych kwestiach :) ja akurat bardzo lubię takie wymiany zdań. :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry