reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

hej dziewczyny,

dziękuję za wasze nadzieje, ale wiedziałam żeby nie testować bo @@@@ się zbliżała. Potwierdzam że nadeszła: 3 dni po terminie.:sad:

Następny małpiszon 20 kwietnia, cykl 11.

Tak wyglądał mój wykresik:

Wiem co czujesz nie lubie tego rozczarowania [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
myślę, że w dużej mierze to wina lekarzy jednak. Bo nie tłumaczą nic. A człowiek chce wiedzieć, zwłaszcza jak coś dotyczy dziecka. Więc zostaje internet, forum, fb lub blog specjalistyczny. I się zaczyna. W końcu medycyny nie kończyły, więc skąd wiedzieć czy to co zalecane jednej jest i dla mnie? Skoro A ma takie leki i badania a ja nie, tzn. że coś jest nie tak. I zwykle nie, że u mnie jest ok, tylko lekarz jest zły i mnie źle prowadzi.
A wystarczy wszystko wyjaśnić pacjentce a nie uważać że jej ta wiedza jest niepotrzebna lub że nie zrozumie. Dziś jak się nie dowiesz od lekarza, to wyczytasz w necie- czasem głupoty a czasem rzeczy prawdziwe tylko nie zawsze dla mnie konkretnie w konkretnej sytuacji.

Wiecie ile dziewczyn dostaje info w ciąży "wewnątrzmaciczne zahamowanie rozwoju płodu przed 37tc"? czytasz w domu i co? tragedia, dziecko pewnie będzie niepełnosprawne, może umrze... stres, internety i jeszcze większy stres
albo rodzą, wracają do domu a tam w papierach hipotrofia płodu. Co to? Jakaś choroba? zero zaleceń bo ginekologa to przestaje interesować po porodzie a neonatologa po wypisie ze szpitala. A potem się zaczyna u pediatry- za mała waga, dokarmiać, niedożywienie, rozszerzać dietę wcześniej, a niektóre mamy to nawet mają nalot opieki społecznej

a wystaczy by lekarz wytłumaczył. Mój lekarz, a nie mamaginekolog czy ktoś na fb

Dlatego może jestem spokojna, bo mój lekarz na każdej wizycie pyta się, czy mam jakieś pytania do niego i żebym się zastanowiła. Ostatnio tłumaczył mi nawet wyniki badań z innej poradni, gdzie tamten lekarz nastraszył mnie amniopunkcją, bo nie potrafił ich sam zinterpretować porównując dwie różne metody badania ze sobą, gdzie są różne normy i zupełnie inne jednostki.... A najśmieszniejsze jest to, że pod wynikiem napisane jest, że badanie wykonane są taką i taką metodą i żeby nie porównywać wyników ze sobą dokonywanych różnymi metodami....
 
Dlatego może jestem spokojna, bo mój lekarz na każdej wizycie pyta się, czy mam jakieś pytania do niego i żebym się zastanowiła. Ostatnio tłumaczył mi nawet wyniki badań z innej poradni, gdzie tamten lekarz nastraszył mnie amniopunkcją, bo nie potrafił ich sam zinterpretować porównując dwie różne metody badania ze sobą, gdzie są różne normy i zupełnie inne jednostki.... A najśmieszniejsze jest to, że pod wynikiem napisane jest, że badanie wykonane są taką i taką metodą i żeby nie porównywać wyników ze sobą dokonywanych różnymi metodami....
To nie doczytał i niepotrzebnie się denerwujesz

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja żelazko omijam szerokim łukiem ^_^ wyciągam tylko na specjalne okazje, a wszystkie ubrania kupuję tak żeby nie wymagały prasowania ^_^
To ja mam tak samo. Tylko mąż codziennie koszule do pracy pracuje.

1usavcqgt1dml95x.png
 
Nie denerwowałam się, bo mi od razu coś nie pasowało, wgłębiłam się w domu w wyniki i już wiedziałam że jest spoko a mój gin potwierdził :)

I na tym polega umiejetnosc korzystania z umiejetnosci, jaka jest myslenie :)

A zdobywanie wiedzy majac dostep do internetu stalo sie tak banalnie proste, ze ciezko mi sie patrzy na ludzi kompletnie niekorzystajacych z tej mozliwosci, chcacych najlepiej by wszystkie potrzebne informacje ktos podetknal im pod nos. Kurcze, ostatnio w pare sekund dziewczynie znalazlam informacje o skladzie "leku" Actifolin, czym sie rozni od innych, jakie dawki sa dostepne, jezu no pod nos jej podetknelam wszystko (pomijam, ze niewiele zrozumiala z artykulow) a ona bezradna odpisala, ze nie ma dawki 2mg a ona ma przepisane tyle. Ku*wa a ciezko pomyslec, ze jak nie ma zamiennika o dawce 2mg to mozna wziac 2x1mg?! Wymagam za wiele od ludzi, serio sie pytam? :)


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
Z tego co wiem, to przede wszystkim:

- Cena za metr kwadratowy musi mieścić się w odpowiednich widelkach dla Twojego regionu;
- Wiek co najmniej jednej osoby w parze musi być poniżej 35 lat (o ile się nic nie zmieniło)
- Konieczny jest wkład własny - ok 10%

Tu jest dobra stronka na ten temat: Link do: 2017 Mieszkanie dla Młodych MDM Kalkulator Warunki Banki

Z tego co się orientuję, to ruszył pilotażowy program rządowy udostępniający mieszkania na sprzedaż w bardzo dobrym warunkach (10 - 20 zł za metr). Coś na zasadzie wynajmu na preferencyjnych warunkach, ale po zakończeniu umowy mieszkanie jest Twoje. Póki co pilotaż dostępny jest tylko w kilku miejscowościach, ale może się załapiesz :) Szczegółów nie znam, ale wujek google podpowiedział mi taką stronę: Link do: 2017 Mieszkanie Plus Kalkulator Warunki Mieszkanie+ !
Ja czytałam właśnie o tym na tej stronie ale chciałam zapytać czy ktoś skorzystał z tego dofinansowania i może polecić czy się nie opłaca :)
 
pappa to nie tylko ryzyko wad chromosomowych, mówi też o kondycji łożyska a to bardzo ważne w kontekście rozwoju dziecka, bo można od razu zareagować i wyłączyć leczenie, które zapobiegnie lub zmniejszy IUGR u dziecka
Też tak czytałam. I że te statystyki to tak tylko dodatkową informacja. A białko pappa o funkcjonowaniu łożyska dużo mówi.

1usavcqgt1dml95x.png
 
reklama
Osobiscie niczego nie przeczytalam co by wywolalo u mnie panike. Jak dla mnie babka jest swietna, duzo tlumaczy i ja tam jestem spokojniejsza dzieki niej, wiecej rozumiem i wiecej wiem. No ale mnie wiedza zawsze uspokajala :)


I z calym szacunkiem dla naszego cudownego kraju, ale jak widze komentarze Polek pod jej filmikami czy artykulami to wiekszosci nie dalabym dyplomu ukonczenia liceum. Brak postawowej wiedzy i ogromny problem z uzywaniem takiej umiejetnosci jak "myslenie" ;) Nie dziwie sie, ze potem panika i dzwonienie po innych ginekologach. Zastanawiam sie czy to problem systemu nauczania czy ogolnie ludzie nie lubia myslec ;)

Wybaczcie, jesli sie ze mna nie zgadzacie, mam dosc ciety humor dzisiaj i delikatniej nie umiem napisac, ze wiele Polek zgubila gdzies mozg ;)

[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
Tu się z tobą zgodzę w 100%. Tyle kobiet ma problem z rozumieniem czytanego tekstu... bynajmniej patrząc na niektóre komentarze pod jej postami. Ogólnie jestem ogromną panikarą ale jej teksty bardzo mnie uspokajają. Ale każdy ma swoje odczucia. Nie mowie tez ze jestem jakaś jej wielką fanka zapatrzoną bezkrytycznie w nią. Ale podoba mi się to co robi...

1usavcqgt1dml95x.png
 
Do góry