reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

I wlasnie o to chodzi.. Ze jedna z druga wezma cos za mocno do siebie i pozniej panika.. Ja podchodze do tego z dystansem, bo inaczej juz dawno w Tworkach bym wyladowala :). Zainteresowalo mnie tylko to o tym Acardzie i zapytalam sie go o to. Powiedzial, ze z jego doswiadczenia nie ma to znaczenia, kiedy jest przyjmowany, ale jesli lepiej bedzie mi na duszy, to moge go wieczorem brac :p
A komentarzy pod jej postami nie czytam, bo to wszystkie czesci ciala na raz opadaja... Mam wrazenie, ze to jakies trolle pisza, a jesli sie myle, to wspolczuje dzieciom takich matek :)

myślę, że w dużej mierze to wina lekarzy jednak. Bo nie tłumaczą nic. A człowiek chce wiedzieć, zwłaszcza jak coś dotyczy dziecka. Więc zostaje internet, forum, fb lub blog specjalistyczny. I się zaczyna. W końcu medycyny nie kończyły, więc skąd wiedzieć czy to co zalecane jednej jest i dla mnie? Skoro A ma takie leki i badania a ja nie, tzn. że coś jest nie tak. I zwykle nie, że u mnie jest ok, tylko lekarz jest zły i mnie źle prowadzi.
A wystarczy wszystko wyjaśnić pacjentce a nie uważać że jej ta wiedza jest niepotrzebna lub że nie zrozumie. Dziś jak się nie dowiesz od lekarza, to wyczytasz w necie- czasem głupoty a czasem rzeczy prawdziwe tylko nie zawsze dla mnie konkretnie w konkretnej sytuacji.

Wiecie ile dziewczyn dostaje info w ciąży "wewnątrzmaciczne zahamowanie rozwoju płodu przed 37tc"? czytasz w domu i co? tragedia, dziecko pewnie będzie niepełnosprawne, może umrze... stres, internety i jeszcze większy stres
albo rodzą, wracają do domu a tam w papierach hipotrofia płodu. Co to? Jakaś choroba? zero zaleceń bo ginekologa to przestaje interesować po porodzie a neonatologa po wypisie ze szpitala. A potem się zaczyna u pediatry- za mała waga, dokarmiać, niedożywienie, rozszerzać dietę wcześniej, a niektóre mamy to nawet mają nalot opieki społecznej

a wystaczy by lekarz wytłumaczył. Mój lekarz, a nie mamaginekolog czy ktoś na fb
 
reklama
hej dziewczyny,

dziękuję za wasze nadzieje, ale wiedziałam żeby nie testować bo @@@@ się zbliżała. Potwierdzam że nadeszła: 3 dni po terminie.:sad:

Następny małpiszon 20 kwietnia, cykl 11.

Tak wyglądał mój wykresik:

 
Jak dla mnie te Pappa to tylko statystyki :) Zdecydowałabym się na nie ewentualnie, jakby podczas badania prenatalnego wyszło coś nie tak...
Bo tak to te z krwi wyniki pokazują Ci, że na ileś kobiet w Twoim wieku z takimi samymi wynikami i parametrami tyle i tyle urodziło chore dziecko...
No ale to wolny wybór.. Ja nie robiłam :)


Popieram, decydowalabym się po usg na pappa dopiero.
Moja klientka zrobiła odrazu usg i pappa, usg wyszło cudownie, że wszystko ok, a pappa wyszła jej zła i musiała dla pewności robić nifty, z których wyszło, że wszystko ok. Tylko się stresow niepotrzebnych najadla więc chyba bez sensu.
 
1490374109-aaaaaa.jpeg

dziewczyny dziś negatyw no nie?

Napisane na HT6 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super słonko Aniu!
Kobietki ja mam pytanie czy któraś z was lub ktoś z waszych znajomych skorzystał z dofinansowania Mieszkanie dla Młodych? Jak to wygląda?

Z tego co wiem, to przede wszystkim:

- Cena za metr kwadratowy musi mieścić się w odpowiednich widelkach dla Twojego regionu;
- Wiek co najmniej jednej osoby w parze musi być poniżej 35 lat (o ile się nic nie zmieniło)
- Konieczny jest wkład własny - ok 10%

Tu jest dobra stronka na ten temat: Link do: 2017 Mieszkanie dla Młodych MDM Kalkulator Warunki Banki

Z tego co się orientuję, to ruszył pilotażowy program rządowy udostępniający mieszkania na sprzedaż w bardzo dobrym warunkach (10 - 20 zł za metr). Coś na zasadzie wynajmu na preferencyjnych warunkach, ale po zakończeniu umowy mieszkanie jest Twoje. Póki co pilotaż dostępny jest tylko w kilku miejscowościach, ale może się załapiesz :) Szczegółów nie znam, ale wujek google podpowiedział mi taką stronę: Link do: 2017 Mieszkanie Plus Kalkulator Warunki Mieszkanie+ !
 
reklama
Do góry