reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

reklama
Absolutnie sie z tym zgadzam, jednak większość kobiet idzie na to badanie aby wykluczyć wady genetyczne, niewiele ma wiedzę ze pappa określa rownież stan łożyska.
Do mnie statystyki nie przemawiają...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Jak kazda statystyka, mowi o prawdopodobienstwie a nie o pewnosci. Tutaj chyba lezy pies pogrzebany bo niestety, ale w Polsce kuje sie na pamiec ale nie uczy myslec i przez to nie za bardzo ludzie rozumieja co mowi im statystyka. I potem takie a nie inny, dziwne opinie o tym badaniu w internetach. Mnie tam jednak pappa interesuje glownie pod wzgledem lozyska, a jesli chodzi o genetyke to jak juz wspomnialam, planujemy zbadanie wolnego plodowego DNA. O ile bedzie nam dane miec rosnaca fasolinke.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
NIFTY to chyba nazwa komercyjna. A z tych zespołów to rzeczywiście straszny tylko Edwards i pateu. Także na polskie realia cenowe to jak dla mnie przesada.

tu nazwa ogólna adania wolnego płodowego DNA – (cffDNA – cell free fetal DNA, nazywane też NIPT – non invasive prenatal testing)

Szukalam pod roznymi nazwami. Obstawiam, ze w Holandii jest to badanie uznawane za tak specjalistyczne i tak drogie, ze malo kto je mial i przez to niczego nie moge znalezc.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
Dlatego nawet go nie robiłam[emoji6] jedynie genetyczne z krwi.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
ja bym wolała dokładne usg niż genetyczne, bo na usg widać wady narządów, które nie muszą być spowodowane genetyką a wiele z nich można leczyć już w brzuchu. A to jednak dokładniejsze usg niż standardowe i przynajmniej w PL żeby je robić trzeba mieć specjalny certyfikat, nie każdy gin je zrobi. Nie wiem jak w USA czy innych krajach
 
Jest i wiosna :) Dla Was :
SAM_4179 - Kopia.JPG
 

Załączniki

  • SAM_4179 - Kopia.JPG
    SAM_4179 - Kopia.JPG
    267,9 KB · Wyświetleń: 211
Ogolnie, ze naogladamy sie tego co ona mowi a pozniej panika wszechobecna i to nie jest tak, ze ona zawsze ma racje a duzo kobiet po jakims artykule czy transmisji potrafi do niego dzwonic z pytaniami :)
Wiadomo, jak to lekarz, kazdy ma swoje podejscie i metody

Osobiscie niczego nie przeczytalam co by wywolalo u mnie panike. Jak dla mnie babka jest swietna, duzo tlumaczy i ja tam jestem spokojniejsza dzieki niej, wiecej rozumiem i wiecej wiem. No ale mnie wiedza zawsze uspokajala :)


I z calym szacunkiem dla naszego cudownego kraju, ale jak widze komentarze Polek pod jej filmikami czy artykulami to wiekszosci nie dalabym dyplomu ukonczenia liceum. Brak postawowej wiedzy i ogromny problem z uzywaniem takiej umiejetnosci jak "myslenie" ;) Nie dziwie sie, ze potem panika i dzwonienie po innych ginekologach. Zastanawiam sie czy to problem systemu nauczania czy ogolnie ludzie nie lubia myslec ;)

Wybaczcie, jesli sie ze mna nie zgadzacie, mam dosc ciety humor dzisiaj i delikatniej nie umiem napisac, ze wiele Polek zgubila gdzies mozg ;)

[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
Ostatnia edycja:
reklama
No mnie tego pappa w ogole nie zrobili przy pierwszej ciazy (24l), a tez mialam zatrucie ciazowe i łożysko w srodku chyba eksplodowało[emoji15] mimo ze bylam przed terminem poród był indukowany, a po nim po anestezja bylam czyszczona. Dlatego teraz juz mam zapowiedziane ze ta ciąże rozwiązujemy w punkt 39 tygodnia jeśli wczesniej sie samo nie zacznie a na aspirynie i lekach obniżających cisnienie jestem od poczatku ( tzn aspiryna od 12tyg). Choć mimo preeclampsii muszę przyznać ze corka urodziła sie całkiem spora bo 3.6kg[emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
u mnie hipotrofia zaczęła się dużo wcześniej niż preeklampsja, bo już w 20tc była 2tyg do tyłu nie tylko z wagą czy brzuchem, ale kości udowe były za krótkie. A stan przedrzucawkowy dopiero w 33/34tc
 
Do góry