reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Badanie genetyczne z krwi, super nowoczesne. Z 99% pewności wyklucza choroby genetyczne i podaje płeć dziecka, wykonywane od 10tygodnia, separuja dziecka dna z krwi matki. Po 35rz ubezpieczalnie wyrażają zgodę bez problemu na to badanie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
tylko chromosomowe choroby genetyczne a to ułamek mały wszystkich
ale przy okazji może wskazać na białaczkę u dziecka jeśli mnie pamięć nie myli
 
reklama
Masakra tam ta opieka zdrowotna :(. I rozdrapuja rany, które się jeszcze nie zaczęły goic :(
Mówię ci masakra ja już tu nie chce być w ciąży ni3 chce mieć ze służba zdrowia nic wspólnego! Żeby na usg czekać 5-6tyg! Dzwoniłam żeby odwołać wizytę a babka pyta o powód odwołania wizyty.... to się jej rozbeczalam... A już miałam nie plakac
 
Mowisz o PAPPA czy wolnym plodowym DNA? Bo spotkalam sie tam tylko z nazwami tego drugiego i to w spisie tych dostepnych w Polsce.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]

Wlasnie wolnoplodowego nie chciała podać nazwy który robiła zeby nie reklamowac[emoji848] bo ja pod postem o tym badaniu pytały dziewczyny w co drugim komentarzu. Ale nie odpowiadała na to pytanie.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szok[emoji33][emoji35]

Zgadzam sie co do łożyska z testem pappa, natomiast jeżeli chodzi o wynik genetyczny to sam fakt ze ponad 70% przypadków dzieciaczków ktorym w papie wyszło coś zle okazuje sie zupełnie zdrowych i bez wad to dla mnie mówi samo za siebie...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Niedawno byl live wlasnie o pappa i tam mama ginekolog w sumie marginalnie wspomniala o statystykach, najwiecej mowila o tym, ze to badanie duzo mowi o pracy lozyska i mnie to przekonalo. 250zl piechota nie chodzi ale jak mozna uniknac hipotrofii, niewydolnosci lozyska czy innych problemow to dla mnie warte to jest kazdej zlotowki z tych 250zl.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
tylko chromosomowe choroby genetyczne a to ułamek mały wszystkich
ale przy okazji może wskazać na białaczkę u dziecka jeśli mnie pamięć nie myli

Oczywiscie, jednak okresla ryzyko wystąpienia NAJCZĘSTSZYCH wad chromosomowych jak zespół downa, edwardsa, patau, turnera i klinefeltera. Dla mnie to bardzo duzo, zwłaszcza ze każda z tych wad jest mega poważna.
A rownież ryzyko ich wystąpienia wzrasta z wiekiem matki dlatego uważam ze wszędzie powinny być refundowane po 35rz. Paraplu nie moge uwierzyc, ze u was nie robia[emoji43] moze jakoś inaczej to nazywają?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Spark ja mam wizytę na genetyczne za tydzień. Jeśli będzie ok to na pewno nie robię żadnego testu pappa.

Idę zaraz na spacer. Chodzę praktycznie codziennie 1, 1,5 h nawet jak deszcz kropi to idę do lasu z M. Dzidziuś się cieszy. :)

Piszecie o słodkościach. Ja nigdy jakoś ich nie jadłam, a teraz to aż wstręt mnie bierze jak patrzę na ukochane krówki :( za to owoce mogę jest tonami. Po 2,3 jabłka dziennie, kiwi mmm mango :D

Ja w pierwszym trymestrze tonami jadlam owoce.. Teraz jak o nich pomysle, to az mnie trzacha..
Jakiekolwiek mieso mi smierdzi... I trym to glownie serek wiejski.. Pozniej cos mi sie odwidzialo i na widok nabialu wymiotowalam.. Teraz jjem bulke pszenna z pomidorkiem, placki ziemniaczane, kartoflaka bez wkladki miesnej, placuszki z jablkami... Strasznie uboga moja dieta, ale witamin nie biore dodatkowych, bo jak do tej pory wyniki mam spoko.
 
Niedawno byl live wlasnie o pappa i tam mama ginekolog w sumie marginalnie wspomniala o statystykach, najwiecej mowila o tym, ze to badanie duzo mowi o pracy lozyska i mnie to przekonalo. 250zl piechota nie chodzi ale jak mozna uniknac hipotrofii, niewydolnosci lozyska czy innych problemow to dla mnie warte to jest kazdej zlotowki z tych 250zl.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]

Absolutnie sie z tym zgadzam, jednak większość kobiet idzie na to badanie aby wykluczyć wady genetyczne, niewiele ma wiedzę ze pappa określa rownież stan łożyska.
Do mnie statystyki nie przemawiają...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
ja w ciąży w 2014 nie wiedziałam, że pappa też jest od stanu łożyska. Ale za namową mojego gina zrobiłam razem z usg genetycznym usg dopplerowskie.
I wyszło mi na ich podstawie podwyższone ryzyko IUGR (hipotrofii) oraz preeklampsji (stanu przedrzucawkowego) i od razu włączono leczenie- acard 150mg.
I tak córka urodziła się z hipotrofią a ja miałam stan przedrzucawkowy, ale dzięki lekom dużo później niż bez i pewnie bez leków urodziłaby się jeszcze mniejsza. A przy IUGR jest jeszcze duże ryzyko śmierci dziecka w brzuchu.
 
Do góry