reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Ja lubię mameginekolog, ale tutaj jej nie popieram. Tym bardziej, ze w jednym z filmów podaje konkretną nazwę i firmę tego testu, bo o ile dobrze pamiętam jej mąż je sprowadza. To mi się po prostu nie spodobało.
Ale każdy robi jak uważa ;)

A mnie ostatnio moj gin troche sprowadzil na ziemie co do niej :) no ale kazdy ma swoje metody leczenia a ja ufam swojemu i slucham sie jego ;)
To prawda, polecala firme swojego meza jako ta, ktora najdokladniejsze robi te badania
 
reklama
usg genetyczne to też w dużej mierze statystyka, bo też podaje tylko ryzyko czyli prawdopodobieństwo i też jest ono wyliczane na podstawie pomiarów czyli liczb. Pappa jest tylko dodatkowym parametrem do obliczeń, który zwiększa czułość całego testu
 
Oczywiscie, jednak okresla ryzyko wystąpienia NAJCZĘSTSZYCH wad chromosomowych jak zespół downa, edwardsa, patau, turnera i klinefeltera. Dla mnie to bardzo duzo, zwłaszcza ze każda z tych wad jest mega poważna.
A rownież ryzyko ich wystąpienia wzrasta z wiekiem matki dlatego uważam ze wszędzie powinny być refundowane po 35rz. Paraplu nie moge uwierzyc, ze u was nie robia[emoji43] moze jakoś inaczej to nazywają?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Nie mam pojecia czy robia czy nie bo osobiscie sie nie dowiadywalam. Szukalam jedynie informacji o tym badaniu w jezyku holenderskim i znalazlam doslownie 1 artykul i to medyczny, dotyczacy wyjasnienia czym jest to badanie. Mozliwe, ze maja tutaj jakas inna nazwe, chole*a wie. Ale nie zdziwilabym sie jakby normalnie nie bylo dostepne to badanie, tylko w super wyjatkowych sytuacjach, bo to strasznie skapy kraj :p

No jak nie bede mogla zrobic w NL to zrobie w PL bo planujemy to badanie tak czy siak. Niestety, studiowanie fizjoterapii pokazuje, ze choroby genetyczne to nie tylko usmiechniety, rozowy dzidzius z zespolem Downa a masa chorob tak strasznych, ze najgorszemu wrogowi ich nie zycze a co dopiero wlasnemu dziecku.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
ja w ciąży w 2014 nie wiedziałam, że pappa też jest od stanu łożyska. Ale za namową mojego gina zrobiłam razem z usg genetycznym usg dopplerowskie.
I wyszło mi na ich podstawie podwyższone ryzyko IUGR (hipotrofii) oraz preeklampsji (stanu przedrzucawkowego) i od razu włączono leczenie- acard 150mg.
I tak córka urodziła się z hipotrofią a ja miałam stan przedrzucawkowy, ale dzięki lekom dużo później niż bez i pewnie bez leków urodziłaby się jeszcze mniejsza. A przy IUGR jest jeszcze duże ryzyko śmierci dziecka w brzuchu.

No mnie tego pappa w ogole nie zrobili przy pierwszej ciazy (24l), a tez mialam zatrucie ciazowe i łożysko w srodku chyba eksplodowało[emoji15] mimo ze bylam przed terminem poród był indukowany, a po nim po anestezja bylam czyszczona. Dlatego teraz juz mam zapowiedziane ze ta ciąże rozwiązujemy w punkt 39 tygodnia jeśli wczesniej sie samo nie zacznie a na aspirynie i lekach obniżających cisnienie jestem od poczatku ( tzn aspiryna od 12tyg). Choć mimo preeclampsii muszę przyznać ze corka urodziła sie całkiem spora bo 3.6kg[emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
usg genetyczne to też w dużej mierze statystyka, bo też podaje tylko ryzyko czyli prawdopodobieństwo i też jest ono wyliczane na podstawie pomiarów czyli liczb. Pappa jest tylko dodatkowym parametrem do obliczeń, który zwiększa czułość całego testu

Dlatego nawet go nie robiłam[emoji6] jedynie genetyczne z krwi.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie mam pojecia czy robia czy nie bo osobiscie sie nie dowiadywalam. Szukalam jedynie informacji o tym badaniu w jezyku holenderskim i znalazlam doslownie 1 artykul i to medyczny, dotyczacy wyjasnienia czym jest to badanie. Mozliwe, ze maja tutaj jakas inna nazwe, chole*a wie. Ale nie zdziwilabym sie jakby normalnie nie bylo dostepne to badanie, tylko w super wyjatkowych sytuacjach, bo to strasznie skapy kraj :p

No jak nie bede mogla zrobic w NL to zrobie w PL bo planujemy to badanie tak czy siak. Niestety, studiowanie fizjoterapii pokazuje, ze choroby genetyczne to nie tylko usmiechniety, rozowy dzidzius z zespolem Downa a masa chorob tak strasznych, ze najgorszemu wrogowi ich nie zycze a co dopiero wlasnemu dziecku.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
NIFTY to chyba nazwa komercyjna. A z tych zespołów to rzeczywiście straszny tylko Edwards i pateu. Także na polskie realia cenowe to jak dla mnie przesada.

tu nazwa ogólna adania wolnego płodowego DNA – (cffDNA – cell free fetal DNA, nazywane też NIPT – non invasive prenatal testing)
 
Ostatnia edycja:
No mnie tego pappa w ogole nie zrobili przy pierwszej ciazy (24l), a tez mialam zatrucie ciazowe i łożysko w srodku chyba eksplodowało[emoji15] mimo ze bylam przed terminem poród był indukowany, a po nim po anestezja bylam czyszczona. Dlatego teraz juz mam zapowiedziane ze ta ciąże rozwiązujemy w punkt 39 tygodnia jeśli wczesniej sie samo nie zacznie a na aspirynie i lekach obniżających cisnienie jestem od poczatku ( tzn aspiryna od 12tyg). Choć mimo preeclampsii muszę przyznać ze corka urodziła sie całkiem spora bo 3.6kg[emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Umknęło mi cos , w którym miesiacu jestes ??


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama

Ogolnie, ze naogladamy sie tego co ona mowi a pozniej panika wszechobecna i to nie jest tak, ze ona zawsze ma racje a duzo kobiet po jakims artykule czy transmisji potrafi do niego dzwonic z pytaniami :)
Wiadomo, jak to lekarz, kazdy ma swoje podejscie i metody
 
Do góry