reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Ja w ogole nie prasuje[emoji6]tylko od święta coś eleganckiego. A tak to wszystko jak ze suszarki wyjmę to juz jest wyprasowane, tylko składam albo wieszam[emoji4]

Spark, dla mnie ten pappa to tez jakis niemiarodajny i tak jak mówi Emilka oparty tylko i wyłącznie na statystykach. NIFTY prędzej, to ma sens tylko drogie w cholerę.
Ja zapłaciłam za niego wprawdzie niecałe 200$ ale po zalogowaniu sie na moje ubezpieczenie widzę wiszący rachunek na 14tys$[emoji33] dla mnie do zapłacenia zero No ale sam ten koszt ktorym obciążają insure to jakis śmiech.
No ale co sie dziwić jak za samo pierwsze usg mialam do zapłacenia 950$. A ze muszę w roku wyrobić swoje 2.5 tysia zanim ubezpieczalnia przejmie koszty w 100% No to płace. Zaraz połówkowe pewnie drugi raz tyle to zanim dojadę do szpitala na poród juz sie z moja częścią spokojnie wyrobie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Masakra u nas z ubezpieczeniem , moj M teraz w szkole pracuje i mamy dobre ubezpieczenie ... ale jak to wyjdzie w praniu to sie okaże [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziołszki mam pytanko, bo w czw. Prenatalne mam i teraz tak... Pani przez tel. Powiedziała, że prenatalne 250zł, a jak dodatkowo pobieranie krwi to jeszcze 250zł.
To jak? Te badanie krwi to ten Pappa? Robić, nie robić? Przy tych miesięcznych wydatkach jakie miałam 500zł mnie przeraża...
Jezu, jak o staraniach, badaniach itd. Przez te prawie 3 lata trochę już wiedziałam, tak o ciąży... null, zero, nic!!! Dopomóżcie :D
pappa to nie tylko ryzyko wad chromosomowych, mówi też o kondycji łożyska a to bardzo ważne w kontekście rozwoju dziecka, bo można od razu zareagować i wyłączyć leczenie, które zapobiegnie lub zmniejszy IUGR u dziecka
 
@Spark ja mam wizytę na genetyczne za tydzień. Jeśli będzie ok to na pewno nie robię żadnego testu pappa.

Idę zaraz na spacer. Chodzę praktycznie codziennie 1, 1,5 h nawet jak deszcz kropi to idę do lasu z M. Dzidziuś się cieszy. :)

Piszecie o słodkościach. Ja nigdy jakoś ich nie jadłam, a teraz to aż wstręt mnie bierze jak patrzę na ukochane krówki :( za to owoce mogę jest tonami. Po 2,3 jabłka dziennie, kiwi mmm mango :D
 
@Spark ja mam wizytę na genetyczne za tydzień. Jeśli będzie ok to na pewno nie robię żadnego testu pappa.

Idę zaraz na spacer. Chodzę praktycznie codziennie 1, 1,5 h nawet jak deszcz kropi to idę do lasu z M. Dzidziuś się cieszy. :)

Piszecie o słodkościach. Ja nigdy jakoś ich nie jadłam, a teraz to aż wstręt mnie bierze jak patrzę na ukochane krówki :( za to owoce mogę jest tonami. Po 2,3 jabłka dziennie, kiwi mmm mango :D

Oj owoce, to ja też pożeram tonami. Najlepiej mi wchodzą mandarynki, pomelo i kiwi :D No i od czasu do czasu mąż rozpieszcza mnie truskawkami :) <3
 
Masakra u nas z ubezpieczeniem , moj M teraz w szkole pracuje i mamy dobre ubezpieczenie ... ale jak to wyjdzie w praniu to sie okaże [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

No my tez mamy super bo po tych 2tys mnie juz nic nie interesuje, wszystko jest w 100% pokryte, żadnych copays a duzo badań jest w ogole deductible waived. Tylko śmieszą mnie te kwoty, to jest chore i nieadekwatne w ogole do realiów.
Np w zeszłym roku w styczniu za dwu i poldniowy pobyt w szpitalu z operacja laparoskopową woreczka rachunek być coś ok 60tys.
Renia ale w razie co tobie sie Nifty należy tak jak mi z powodu wieku wiec spoko[emoji106]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Matko oni są nienormalni w tej anglii. Słuchajcie dostałam dziś list z datą pierwszego usg (powinno być pomiędzy 10-14 tyg) uwaga na 13 kwietnia! To byłby 17 tydz!!!!! Oni nie mają jakiś informacji ze ktoś stracił dziecko to było prawie 2tyg kiedy miałam potwierdzona śmierć zarodka a oni mi list wysyłają. Jak można tak ludzi dręczyc!!!!
 
No my tez mamy super bo po tych 2tys mnie juz nic nie interesuje, wszystko jest w 100% pokryte, żadnych copays a duzo badań jest w ogole deductible waived. Tylko śmieszą mnie te kwoty, to jest chore i nieadekwatne w ogole do realiów.
Np w zeszłym roku w styczniu za dwu i poldniowy pobyt w szpitalu z operacja laparoskopową woreczka rachunek być coś ok 60tys.
Renia ale w razie co tobie sie Nifty należy tak jak mi z powodu wieku wiec spoko[emoji106]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

A co to jest Nifty??


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziołszki mam pytanko, bo w czw. Prenatalne mam i teraz tak... Pani przez tel. Powiedziała, że prenatalne 250zł, a jak dodatkowo pobieranie krwi to jeszcze 250zł.
To jak? Te badanie krwi to ten Pappa? Robić, nie robić? Przy tych miesięcznych wydatkach jakie miałam 500zł mnie przeraża...
Jezu, jak o staraniach, badaniach itd. Przez te prawie 3 lata trochę już wiedziałam, tak o ciąży... null, zero, nic!!! Dopomóżcie :D

Szparkus mama ginekolog bardzo zaleca Pappa. USG pokazuje jak rozwija sie stricte dzidzius ale nie pokazuje jak funkcjonuje lozysko. Pappa wlasnie jest od lozyska i czy dobrze dziala, a to przeciez dzieki niemu dzidziulek zyje i rosnie.
Mnie jej wypowiedz przekonala do tego badania, bo wczesniej nie bardzo wiedzialam o co kaman i po ciorta to robic.


[emoji22] 67,7kg ---> 56,9kg ---> 52kg [emoji7]
 
Do góry