reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Żelaza teraz nieestety nie robiłam, myślałam, że rok temu już uporalam się z anemia :) zrobię kolejnym razem. Teraz faktycznie wyszło mi za mało czerwonych krwinek, ale nie dużo poniżej normy i lekarz kazał się tym jeszcze nie przejmować
Sprawdzaj to żelazo, ja np. od dziecka mam problem z przyswajaniem żelaza i raz-dwa razy do roku mam anemie. Teraz o dziwo poszło mi samo żelazo w dół, krwinki ok, więc anemii nie ma, ale Tardyferon przez 3 miesiące muszę brać. W ciąży to mi się przypałętała anemia, jakiej jeszcze nie miałam. Nie pamiętam dokładnie wyników, ale morfologia nagle była słaba, a żelazo bliskie zera. Jak mały zaczął rosnąć i więcej ode mnie pobierać, to tak się zadziało. Sprawdź lepiej, bo anemia może szybko się pojawić.

qdkkj44j6bi2vbec.png
 
reklama
Może za ciepło się ubierasz. Ja tak miałam na początku ciąży i były chwile ze odrobiną wysiłku i robiło mi się słabo. Czasem musiałam posiedzieć w łazience bo tam nie mamy ogrzewania a mąż wietrzył mieszkanie żeby temperatura spadla. Raz w autobusie też tak miałam bo siedziałam w kurtce, musiałam az wysiąść.
Oo co do ubierania to zdecydowanie nie za ciepło, w pracy mam spodnie dresowe i bluzke na ramiaczkach, kurtka jesienna :)

W busie ściągam kurtke bo tu grzeją cały czas i mi za gorąco, ale ogólnie raczej wszędzie wietrze i chodzę jak pisałam :)

No nieważne, zobaczymy jak dalej będzie :) dziś będę się starała jeszcze więcej pić :p
 
U mnie dzisiaj 8dc, sytuacja przedstawia się jak na wykresie poniżej :)

1490167736-aaaaaa.png


Dzisiaj po pracy idziemy z małym na dni otwarte do jednej ze szkół, której wybór rozważam. Ta szkoła jest akurat trochę bliżej nas, ale sama nie wiem, nie mogę się zdecydować, a zaraz ruszają zapisy... I muszę Wam pochwalić mojego syna, w końcu nauczył się czytać :D wczoraj kolejny wieczór z rzędu zawołał mnie do siebie i przeczytał mi całą stronę w książce. Umówiliśmy się, że codziennie będzie mi czytał po jednej stronie póki co, żeby się nie zniechęcił, a później ja mu czytam przed snem :)

qdkkj44j6bi2vbec.png
 
@Martaldz my robiliśmy jakieś rozszerzonee, kosztowały ok 150zł chyba, potem z wynikami do androloga i on wymaz jeszcze kazał zrobić 30zl no i kilka hormonów :)

@basia89 zapomniałam: parens w Bytomiu na ul. Katowickiej :)

@Lanvin ja też pół życia z anemią, ledwo się uporałam i znalazłam żelazo które mój org wchłaniał, to znów to samo może być... za tydz. Robie kolejne badanie moczu to ogarne też żelazo...

@shaggy no ja ciśnienie normalnie mam 80/60, więc jak się jeszcze obniża to sobie niewyobrażam :p
 
Skończyłam 40, a mój 49...
Ale u mnie to ahm niskie świadczy o menopauzie... :(
Aniu. Niskie amh świadczy o kończącej się rezerwie jajnikowej a nie menopauzie. Oznacza to tyle ze jajeczek jest juz mało i czasu też. Ale w wieku 40 lat każdy zdaje sobie sprawę ze czas ucieka. Poza tym nie wiesz jakie miałaś amh 20 lat temu. To też ma znaczenie. Niektórzy startują z niskim amh. Wielu kobietom udaje się zajść naturalnie mimo niskiego amh, czasem potrzebna jest dodatkowa stymulacja owulacji np. Clostilbegytem. Ważne są tez pozostałe badania fsh i LH. Także głowa do góry będzie dobrze. Teraz kciuki za droznosc.[emoji110]

1usavcqgt1dml95x.png
 
reklama
U mnie dzisiaj 8dc, sytuacja przedstawia się jak na wykresie poniżej :)

1490167736-aaaaaa.png


Dzisiaj po pracy idziemy z małym na dni otwarte do jednej ze szkół, której wybór rozważam. Ta szkoła jest akurat trochę bliżej nas, ale sama nie wiem, nie mogę się zdecydować, a zaraz ruszają zapisy... I muszę Wam pochwalić mojego syna, w końcu nauczył się czytać :D wczoraj kolejny wieczór z rzędu zawołał mnie do siebie i przeczytał mi całą stronę w książce. Umówiliśmy się, że codziennie będzie mi czytał po jednej stronie póki co, żeby się nie zniechęcił, a później ja mu czytam przed snem :)

qdkkj44j6bi2vbec.png



I mnie sytuacja taka z wykresem ....
5 dni po owu... domniemanej :-)
 

Załączniki

  • IMG_3555.PNG
    IMG_3555.PNG
    50 KB · Wyświetleń: 76
Do góry