reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

@Martaldz my robiliśmy jakieś rozszerzonee, kosztowały ok 150zł chyba, potem z wynikami do androloga i on wymaz jeszcze kazał zrobić 30zl no i kilka hormonów :)

@basia89 zapomniałam: parens w Bytomiu na ul. Katowickiej :)

@Lanvin ja też pół życia z anemią, ledwo się uporałam i znalazłam żelazo które mój org wchłaniał, to znów to samo może być... za tydz. Robie kolejne badanie moczu to ogarne też żelazo...

@shaggy no ja ciśnienie normalnie mam 80/60, więc jak się jeszcze obniża to sobie niewyobrażam :p

Martaldz my robiliśmy na początek badanie podstawowe z morfologia. Koszt o ile dobrze pamiętam 80 zl i jak jakiś parametr jest nie w porządku to do androloga i on kieruje na dalsze badania. Tak bylo u nas. Ja chyba bym nie robia od razu wszystkiego bo faktycznie reszta badań u nas jeszcze z USG jąder wyszła nas ponad 1000zl. Ale w podstawowym badaniu wyszła zła morfologia dlatego zostaliśmy skierowani na inne badania.
Pozdrawiamm dziewczyny i milego dnia Wam wszystkim życzę ;)


Kochana, jak juz odda nasienie to rób ile wlezie tyg badan :D
Ja bym zrobiła:
1. Badanie ogólne nasienia (koniecznie dopytaj czy jest tam tez morfologia, czy osobno trzeba zgłosić ze sie chce)
2. Przeciwciała przeciwplemnikowe

Jakis bakteriologiczny wymaz - jesli to z nasienia robią, bo nie pamietam.

Jesli macie problemy z zajściem to można pokusić sie o wiązanie z hialuronem.
A przy poronieniach - fragmentacja dna (inaczej chromatyna). Ale to juz drozsze badania. My za ogólne, hialuronem i dna zapłaciliśmy 920zl.



--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku


Dzięki [emoji9]

A jeżeli badania wyjdą do dupy, to co wtedy? Wystarcza jakieś androvity albo inne suplementy?
 
reklama
U mnie dzisiaj 8dc, sytuacja przedstawia się jak na wykresie poniżej :)

1490167736-aaaaaa.png


Dzisiaj po pracy idziemy z małym na dni otwarte do jednej ze szkół, której wybór rozważam. Ta szkoła jest akurat trochę bliżej nas, ale sama nie wiem, nie mogę się zdecydować, a zaraz ruszają zapisy... I muszę Wam pochwalić mojego syna, w końcu nauczył się czytać :D wczoraj kolejny wieczór z rzędu zawołał mnie do siebie i przeczytał mi całą stronę w książce. Umówiliśmy się, że codziennie będzie mi czytał po jednej stronie póki co, żeby się nie zniechęcił, a później ja mu czytam przed snem :)

qdkkj44j6bi2vbec.png
Gratulacje takiego zdolnego synka;*

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki [emoji9]

A jeżeli badania wyjdą do dupy, to co wtedy? Wystarcza jakieś androvity albo inne suplementy?
To zależy... najlepiej do androloga się udać, on doradzi. My mieliśmy antybiotyk i dodatkowo prostimen jako suplement doradzone przez androloga. On też robi badania czy np. Powodemm nie są np. Żylaki narządów rodnych u faceta czy jakieś takie schorzenia :)
 
Lanvin ma racje, mierzenie w ustach jest jak dla mnie kompletnie bez sensu, tam non stop temp się zmienia, nic nie wiedziam z pomiarów, a mierzenie "dowcipnie" daje fajjny obraz co i jak :)

Popieram :) Ja mierzę na dole i obraz (po pierwszym mierzonym cyklu) jest bardzo czytelny i również polecam ovufriend :)
 
Na razie tylko "ogarniam" temat, ale z pewnością będę jeszcze pytać :tak: Lubię tak podejść do tematu od teorii, wiedzieć, czemu ta temp. skacze tego konkretnego dnia, czemu spada, dlatego też pytam o książki, ale na razie obczaję tą apkę, co do mierzenia to robiłaś to od pierwszego dnia staranek, czy dałaś sobie np. kilka miesięcy "na luzie"? Mój M. i tak uważa, że przesadzam z tym dongiem i kwasem, a że biedaczek łyka też Fertilman Plus to w ogóle przeżywa jak mękę :p
Ja mierze od poprzedniego cyklu dopiero, bo mam nieregularne cykle, a chciałam wiedzieć, czy mam w ogóle owu i kiedy :) czemu skacze danego dnia, to ciężko powiedzieć, bo wiele czynników ma na to wpływ, nieprzespana noc, stres, wstawanie do toalety, choroba itp. Ciężko Ci będzie stwierdzić, ale za to będziesz wiedziała kiedy pojawi się skok temperatury i łatwiej będzie Ci obserwować objawy świadczące o owu np.


Popieram :) Ja mierzę na dole i obraz (po pierwszym mierzonym cyklu) jest bardzo czytelny i również polecam ovufriend :)
Sprawdzone :D

qdkkj44j6bi2vbec.png
 
Martaldz nie zakładaj od razu, że będzie źle ;) chociaż ja byłam przekonana, ze wyniki m będą dobre a tu wielki szok. I androlog widząc podstawowe wyniki jak było by coś nie tak to skieruje Was na odpowiednie dalsze badania żeby rozszerzyć sobie obraz i wiedzieć w co dokladnie uderzyć z leczeniem.:wink:
 
reklama
Dziewczyny, mam wynik drugiego HCG... w poniedziałek było 220,9 a dziś po 48h jest 545,4 !! :) kalkulator pokazuje 147% przyrostu.. chyba jest dobrze :)
Dostałam w poniedziałek receptę na duphaston, biorę 2x1 + acard i leki na tarczycę, no i kwas foliowy i witaminę D. Mam nadzieję, że tym razem się uda.
 
Do góry