reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Moje dzieci czapki dopiero zaczęły nosić na jesień [emoji23][emoji23][emoji23] (rodzine jedno wiosna, drugie latem i teraz młoda pewnie tez czapeczkę założy dopiero jak sie ochłodzi na dworze)
 
reklama
Myślę, ze to sprawa bardzo indywidualna. Moja lubi ciepełko. Jak jest taki skwar to cienki kapelusz zakładamy, ale zawsze musi mieć długi rękaw, zakryte nogi i stopy, bo robi się zimna i zaczyna kwękać.
 
Dlatego napisałam że sprawdza się kark :)
Zawsze lepiej żeby dziecku było chłodniej niż żeby się przegrzało, bo od tego krótka droga do choroby
Myślę, ze to sprawa bardzo indywidualna. Moja lubi ciepełko. Jak jest taki skwar to cienki kapelusz zakładamy, ale zawsze musi mieć długi rękaw, zakryte nogi i stopy, bo robi się zimna i zaczyna kwękać.
 
My czapeczki też nie zakładamy, chyba że wieje chłodniejszy wiatr. Tak jak dzisiaj to na spacer body na krótki rękaw i przykrywamy pieluchą muślinową nóżki, aby ochronić przed słońcem.
 
Słuchajcie czy już byłyście u lekarza na jakiejś kontroli po porodzie czy czekacie do końca połogu?
Do ginekologa należy się udać 6 tygodni po porodzie, czyli po oficjalnym zakończeniu połogu :) Tak mi mówiła moja ginekolog, tak mam w zaleceniach w wypisie ze szpitala i tak też się na wizytę umówiłam ;)
 
Do ginekologa należy się udać 6 tygodni po porodzie, czyli po oficjalnym zakończeniu połogu :) Tak mi mówiła moja ginekolog, tak mam w zaleceniach w wypisie ze szpitala i tak też się na wizytę umówiłam ;)
Ja mam tak samo wpisane i też się umówiłam w okolicy 6 tyg po porodzie.

Do tego czasu opiekę nad matką i dzieckiem sprawuje położna środowiskowa i Ona przy wizycie pyta o to jak się czuję, jak rana, jak odchody połogowe itp.
 
U nas wczoraj była środowiskowa... 15 minut z czego 10 wypełniała papiery. Jakiś żart normalnie. Za to po niedzielnej wizycie cdl... No cóż. Iga przybiera 7g dziennie a powinna 25-30... Mamy system karmienia co 2,5h. Okazało się, że zjada z piersi 30ml a powinna zjadać 80 i je tylko mleko przednie. Kiedy dochodzi do gęstego i trzeba więcej pracy odrzuca pierś. Jest ciężko. Najpierw muszę ściągać laktatorem przednie i wtedy dopiero dostawiać po 15 min do każdej a potem 50ml dokarmiać butlą z moim odciągniętym. Także całą dobę jak nie trzymam jej na piersi to ściągam. Ech. Niby po tygodniu ma się poprawić jej ssanie. Priorytet, żeby zaczęła dobrze przybierać.
 
reklama
Dziewczyny wczoraj urodziłam... wszystko ok.
Mam pytanie czy któraś miała znieczulenie ?
Miałam okropny problem żeby po tym wstać nadal mam. Nogi z waty i się dosłownie przewracałam ...
 
Do góry