reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Ej, pomóżcie. To ile ma ta szyjka w końcu?
 

Załączniki

  • IMG_20190208_203405.jpg
    IMG_20190208_203405.jpg
    677 KB · Wyświetleń: 113
Ja we wtorek mam badanie USG prenatalne. Wyniki z krwi już mam, ale one bez USG i dalszego opisu i tak mi nic nie mówią (HCG 22,47 IU/l, PAPP-A 1,74 IU/l). Dodam, że jestem 11+5, badanie było 3 dni temu.
Powiedzcie jak to dalej wyglada? Lekarz od razu na badaniu powie mi co i jak czy będę musiała czekać na wyniki i jeśli tam to jak długo Wy czekałyście?
Dopiero jak bedziesz miała wyniki USG, to lekarz analizujący badania, biorąc pod uwagę wynik USG i wynik biochemiczny i wiek, oszacuje ile na ile kobiet z takimi samymi wynikami urodziło dziecko z wadą genetyczną- tak mi to p. Doktor wytłumaczyła.

Ja badania usg i pappa miałam we wtorek,a w poniedziałek dostałam telefon, że są już wyniki do odbioru.
 
Nie wiem dziewczyny czy współczuję wam poznawania wyników czy sobie zazdroszczę że nigdy dokładnych wyników w ręce nie miałam. Ani z długości szyjki macicy, ani innych takich pomiarów mega dokładnych jak tu podajecie.
Kurcze, chodzę prywatnie do bardzo miłej pani ginekolog i nigdy o wyniki nie pytam, ona nie opowiada sama z siebie ale zawsze mówi że coś jest dobrze lub że mam pić więcej wody czy coś. Zawsze mogę jej pytania zadawać, pod koniec sama pyta czy mam pytania a ja nic. Nigdy kurcze o nic poważnego nie pytam. Jakoś tak jej ufam cholercia, miła, sympatyczna kobietka, zawsze wszystko na USG pokazuje od stópek dziecka po głowę i mózg i jeśli mówi że wszystko jest dobrze to taka ulga jest że już nic więcej wiedzieć człowiek nie chce.
Chyba bym zwariowała mając dostęp do wszystkich wyników badań.. Pewnie by się skończyło na sprawdzaniu w internecie czy jest dobrze czy nie i tylko zmartwienia bym miała.
Miłego dnia kobietki. ;)
 
reklama
No pewnie. Najważniejsze zeby było dobrze [emoji846] chociaż ja zawsze jak mam wcześniej wyniki to szukam po internetach interpretacji. Za bardzo jestem ciekawa [emoji6]

Dziewczyny trzymajcie kciuki, jadę na ostatni egzaminu w tej sesji, mam nadzieję [emoji39]
 
Do góry