reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Kazda przychodnia ma swoja polozna, ale mozna wybrac ta ktora sie chce, a tylko tak mowia nieswiadomym kobietom ze ta z przychodni, aby miala wiec pieniazkow
 
reklama
Nie musisz wybierać, możesz. U nas nie wypisują że szpitala bez kartki że dziecko jest zapisane do przychodni i że jest polozna wybrana.
Co kto lubi, ja nie korzystalam w zeszłym roku :)
 
Duzo kobiet nie wybiera bo nie chca lub nie wiedza ze moga. Ja osobicie polecam o ile trafi sie na super polozna, a nie zmeczona praca i ludzmi.

Ja juz sie nie moge doczekac kiedy zaczne chodzic, ale to dopiero od 21 tygodnia.
 
Ja w ogóle nie wiedziałam że można wybrać tak wcześnie. Ja tylko słyszałam od koleżanek że położne przychodzą po porodzie ale ze przed to nie wiedziałam ale ja nie chcę nawet bo ja chce chodzić do szkoły rodzenia to po co potem ma mi to samo tłumaczyć hehe
 
Jakieś zmiany?:) 9 lat temu to informowałam położna że urodziłam i może wpaść na wizytę hehe ( mama mojej koleżanki, która mnie zna od dziecka;)) nikt mi nic nie mówił że może przyjść przed porodem hmm...
W 2015 roku te zmiany juz jakieś weszły jak bylam w ciazy i nie wiem czy nie i w kolejnych latach bo szwagierka rok temu rodziła i położna przychodziła do niej przed porodem.
W listopadzie rodzilam. We wrześniu bylam w szpitalu i mialam w zleceniach skontaktować się z położna. Więc zadzwoniłam do niej i ona na 3 wizytach u mnie byla juz przed porodem
 
Bo polozną moze wybrac kazda kobieta, nie tylko ta w ciazy. Wszystkie dziewczynki, kobiety w wieku rozrodczym, po menopauzie itp. Polozną wybiera sie na podstawie podpisanej deklaracji. Faktycznie przychodnia dostaje 50 groszy (nie wiem czy nie brutto, szczegolow nie znam) za 1 pacjentke miesięcznie, krora sie zadeklaruje do poloznej. Polozna moze tez przychodzic np do kobiet po nowotworze narzadow rodnych.. Jak sie w to czlowiek wglębi to nie tylko opieka nad kobietami w pologu ;)
 
Bo polozną moze wybrac kazda kobieta, nie tylko ta w ciazy. Wszystkie dziewczynki, kobiety w wieku rozrodczym, po menopauzie itp. Polozną wybiera sie na podstawie podpisanej deklaracji. Faktycznie przychodnia dostaje 50 groszy (nie wiem czy nie brutto, szczegolow nie znam) za 1 pacjentke miesięcznie, krora sie zadeklaruje do poloznej. Polozna moze tez przychodzic np do kobiet po nowotworze narzadow rodnych.. Jak sie w to czlowiek wglębi to nie tylko opieka nad kobietami w pologu ;)
Właśnie doczytałam...i powiem, że nic o tym nie wiedziałam :) ale tak jak piszą jest to mało rozleklamowane, nie wiem czemu .
 
Naprawdę tak wcześnie można wyczuć już ruchy dzidzi? to wspaniale!! Ja myślałam ze to dopiero w pożniejszej ciązy po 20 tygodniu najwcześniej.

A jak to jest z tą położną, trzeba wybrać? Nie ma tak , że jest wyznaczana z przechodni rodzinnej gdzie sie należy?
Znalazłam [emoji16] od 21 tygodnia może przychodzić do nas położna do domu

I masz tez odpowiedź na swoje pytanie. Możesz wybrać położna jaka tylko chcesz
Screenshot_20190128-195334_Samsung%20Internet.jpeg
Screenshot_20190128-195352_Samsung%20Internet.jpeg
 
reklama
Hej dziewczyny. Dawno nie pisałam bo czasu brakuje ale czytam codziennie ;) Dzisiaj miałam prenatalne, 13 tydzień + 1 dzień, lekarz mówi, że wszystko ok, kość nosowa widoczna, wszystkie przepływy super, martwi mnie tylko przezierność karkowa bo wyniosła 2,1. Zobaczymy jak wyjdą wyniki z krwi. Dziewczyny, które miały juz prenatalne, jakie miałyście wartości? A może jakie w poprzednich ciążach?
A ile ma kruszyna? Moja miała przy prenatalnych CLR 62,8 mm i moja norma była wówczas do 3, a miałam 2,0 (podobno normy ustala się na podstawie wielkości dziecka) . Powinnaś dostać taki wykresik po badaniu usg i tam jest taka kreska 95, jeśli jest poniżej to jest ok. Jeśli powyżej to też jeszcze o niczym nie przesądza. (wyedukowałam się trochę w weekend na temat tej przyziernosci ;p)
 
Do góry