reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Juz ruchy? Ja w pierwszej ciąży poczułam ruchy w okolicach 21-23 tygodnia, czyli właściwie najpozniej jak sie da. Podobno w kolejnych ciążach wyczuwa sie ruchy duzo wczesniej. Zobaczymy jak to bedzie ;)
Fajne sa takie delikatne kopniaczki „mamuś to ja, mam sie dobrze, siemka, wrzuć coś na ruszt!” ;)
 
reklama
O ja :) 13 tydzień to wcześnie jeszcze nie słyszałam żeby ktoś tak czuł super jak da się tak wcześnie hihi bardziej wiadomo że wszystko dobrze jak ten ludzik się ruszam i czuć :)

Wiecie jak jest ułożone Wasze łożysko? Ja mam na przedniej ścianie macicy i wyczytałam na necie że to jest dobre ułożenie łożyska ale słabiej czuć ruchy także zobaczymy jak to będzie :)
Ostatnio mój lekarz przebąkiwal że słabo widać bo na przedniej ścianie mam, ale nie dopytywałam :p
 
Dziewczyny wy bardziej obcykane w tych tematach :) kiedy trzeba wybrać położna ? Bo koleżanka mi mówi że do 18 tyg prawda to ?
No właśnie dosyc szybko trzeba poinformować położna czy wybrać jak ktoś nie ma bo to ona przychodzi tez przed porodem ileś razy i mierzy ciśnienie i sprawdza tętno dzidzi. Muszę poszukać w necie kiedy to trzeba zrobic
 
Nie musisz, możesz po porodzie. Chyba że chcesz się z nią spotykać przed porodem.
Wiem że i z położna robi się plan porodu bo ze mną 3 lata temu robila A na koniec jej powiedziałam że ja będę miała cc A ona się trochę jakby wkurzona ze po co my to omawiamy i robimy. Że do cc nie trzeba [emoji14]
 
Jakieś zmiany?:) 9 lat temu to informowałam położna że urodziłam i może wpaść na wizytę hehe ( mama mojej koleżanki, która mnie zna od dziecka;)) nikt mi nic nie mówił że może przyjść przed porodem hmm...
 
U nas polozna sie wybiera kolo 20 tygodnia i od 21 chodzi sie do niej regularnie. Super sa te wizyty wszystko tlumaczy, omawia, dsje posluchac serduszka za kazdym razem. Jest nie oceniona zwlaszcza jak dlugo do terminu wizyty u lekarza.
 
Jutro wracam do pracy po miesięcznej opiece. Tak mi sie nie chce rano wstawać o 5.30 I szykowac corek do szkoly i przedszkola [emoji852]
Ale kilka dni popracuje i wprawie się w ten rytm i będzie ok.

Współczuje. Ale mnie to czeka w poniedziałek
No tyle ze byłam w ten weekend w pracy :)
 
reklama
Naprawdę tak wcześnie można wyczuć już ruchy dzidzi? to wspaniale!! Ja myślałam ze to dopiero w pożniejszej ciązy po 20 tygodniu najwcześniej.

A jak to jest z tą położną, trzeba wybrać? Nie ma tak , że jest wyznaczana z przechodni rodzinnej gdzie sie należy?
 
Do góry