reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Ja polecam ten krem. Jest bezzapachowy, szybko się wchłania i fajnie nawilża [emoji4]
20190117_210209.jpeg
 
Frambuesa tak miałam już dwie wizyty u lekarza,ostatnia w ten poniedziałek według ostatniej miesiączki w dzień wizyty byłam w 9t5d ale po usg Pani doktor powiedziała że dzidziuś jest większy 3.7 cm i stwierdziła że to 10t5d, za tydzień jedziemy na badania genetyczne które każda jej pacjentka musi zrobić i wówczas genetyk określi nam dokładny tydzień i płeć dziecka chociaż już wywnioskowała że na 90% chłopak ;) bardzo chciałam dziewczynkę ale najważniejsze żeby było zdrowe :)
No to pięknie, wygląda na to ,że chłop jak dąb będzie i rośnie jak na drożdżach [emoji16]
 
Witam nowe mamuśki!
Super wieści po wizytach.

Wy tak o tych jajkach, że my na kolację dziś zjedliśmy jajka w majonezie. Hehe [emoji38]

Co do zapachów.. Ja mam nozdrza nadal wrażliwe, mąż się ze mnie śmieje. Pisałam, że idziemy do kina.. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie miejsce, które nam się trafiło. W rzędzie przed nami siedziały trzy starsze panie w moherowych beretach (nie żebym coś do nich miała), ale te berety tak smierdzialy taką starą wełną.. [emoji33] No nie wiem jak Wam to wytłumaczyć. Żadna z pań beretu nie zdjęła tylko tak siedziały cały seans. Ja myślałam, że wykituję. Całe kino ludzi, nawet nie było gdzie się przesiąść. Film warty obejrzenia jakby co. [emoji57]
 
martoosia04, pytałaś o hybrydy. A próbowałaś robić kiedyś u (dobrej) manicurzystki, żeby sprawdzić, czy jak zrobi profesjonalistka to też się nie będą trzymać? Jeśli nie to radzę tak zrobić i podglądać czy czegoś inaczej nie robi niż Ty :) Ja robię sobie sama hybrydy. Mi też się na paznokciach nie trzymają dobrze, ale zanim sama zaczęłam robić to byłam u trzech różnych manicurzystek i wszystkie stwierdziły to samo - że z wszystkim ich klientkom hybryda trzyma się bardzo długo (2-3 tyg) ale wiedzą, że zdarzają się takie paznokcie, których hybryda się nie trzyma. Zwykle w przypadku bardzo słabych i łamliwych (ja takie mam). Teraz robię sobie sama, ale nie trzymają się kilka godzin jak Tobie, tylko z tydzień. Przed nałożeniem hybryd używam primera, który zwiększa przyczepność hybrydy do paznokcia, a po bazie a przed kolorem nakładam jeszcze Semi Hardi, czyli taki lakier utwardzający płytkę. Bez tych "wzmacniaczy" hybryda trzymała mi się 3-4 dni, ale jak używam tych dodatkowych "warstw" to tydzień z małym hakiem :)

A w ogóle to można robić hybrydę w ciąży? Mówi się, że włosów farbować nie można (ja na szczęście farbować nie muszę - jestem naturalną brunetką i żadne siwe mi się nie pojawiają jeszcze), to hybryda też nie jest chyba za zdrowa? ja na wszelki wypadek na okres ciąży przeszłam na odżywkę ;)

Któraś z Was pisała o tym że jej dziecko po urodzeniu nie weszło w rozmiar 56 :) to tak faktycznie radzę dziewczyny żebyście kompletując wyprawkę kupiły nie tylko 56 ale też 62 od razu, dotyczy to zwłaszcza tych z Was, które są wysokie lub tatusiowie dziecka są wysocy ;) Jeśli dzidziuś okaże się malutki, to 62 i tak się wkrótce przyda ;)

Odnośnie wyprawki to ja wszystko trzymam po mojej córce (2,5 roku), Takie większe i droższe rzeczy (typu wózek, krzesełko do karmienia, meble do pokoju dziecinnego) to kupowaliśmy zawsze w kolorach/fasonach unisex, bo wiedzieliśmy że chcemy mieć więcej niż jedno dziecko i na wypadek gdyby był chłopiec to żeby nie trzeba było wszystkiego wymieniać :) Tylko ciuszki będę musiała dokupić jeśli będzie chłopiec, ale też mam trochę takich unisex.

Odnośnie braku objawów to się nie martwcie tylko cieszcie ulgą :) Im bliżej drugiego trymestru tym mniej będą nam te objawy dokuczać i to normalne :)
 
Cześć dziewczyny! Wczoraj mieliśmy wieczorną wizytę.
8+5 jest dzisiaj
Niby wszystko dobrze z naszą fasolką, ale nie pokoje się bo lekarz znalazł jakiegoś krwiaka. Kiedyś któraś z was pisała,że też ma ale niestety nie mogę tego odszukać a jestem ciekawa jak to teraz u niej wyglada. Od początku ciąży jestem na duphastonie. Brałam tez inne leki bo mieliśmy trochę pod górkę z zajściem w ciąże.
Od wczoraj nie myśle o niczym innym.

Ja pisałam że mam krwiaka ale jeden drugiemu nie równy, wszystko zależy od wielkości i jego umiejscowienia i może być niegroźny. Mój jest na tyle poważny że lekarz mi dawał 50% szans ale to było 3 tygodnie temu a w międzyczasie już nie krwawilam. (Krwiak się objawił bo mocno w nocy zaczęłam krwawić)
 
Mi własnie też wyszła niedoczynność tarczycy i się troszke obawiam bo mam aż 3,33. Boję sie że jak mi przepiszą euthyrox to że bardzo przytyję. :p Endo mam na 24 stycznia :)
 
Mi własnie też wyszła niedoczynność tarczycy i się troszke obawiam bo mam aż 3,33. Boję sie że jak mi przepiszą euthyrox to że bardzo przytyję. [emoji14] Endo mam na 24 stycznia :)
Mi tarczyca po 1 badaniu wyszła 3,27. Lekarz zaalarmowal, że powinna być nie wyżej niż 3. Kazał powtórzyć badanie, bo ponoć przy wysokim stężeniu beta hcg jaki jest na początku ciąży, tarczyca może poszaleć. Gdyby wynik wysoki się powtórzył miałam zgłosić się do endokrynologa. Powtórzyła i TSH wyszło mi teraz 2,07 czyli w normie. Może u Ciebie też byłoby warto powtórzyć zanim podejmiesz leczenie?
 
reklama
Lux, bardzo ladny wozek. Ja chyba jednak na bialy bym sie nie zdecydowala, ze wzgledu wlasnie na to , ze trzebaby to czesciej czyscic. Aa to nie dla mnie.
Ja poluje na stokkie , ale jak juz pisalam napewno kupie uzywany z racji tego, ze wiem ze te wozki po roku uzytkowania są naorawde w b. Dobrym stanie. No i jezeli sie trafi cos ciekawego w siecj. To mysle, ze nie beee sie zastanawiac i kupie.
Ten wózek jest ze skóry [emoji2]ale dla synka miałam biało szary z materiału i był czysty. Sprzedałam po roku i był czysciutki
 
Do góry