reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Dziękuję :) dziewczyny, robiąc betę pierwszy raz i chcąc stwierdzić czy, dobrze" wzrasta, to kiedy ją robić? I ile razy? Wiecie, teraz święta niedługo i mogę mieć utrudnione zadanie.
 
Ja pamietam, ze moja daleka kuzynka miala chora corcie, mala jeszcze w lonie mamy miala zabieg, nie pamietam co tam bylo, niby po zabiegu mialo byc ok a mala zmarla kilka dni po porodzie :( wiem, ze chyba serduszko mozna operowac, nie wiem czy tez nie sprawy zwiazane z kregoslupem, kregami itp, jesli sie myle to mnie poprawcie.

Znam przypadek, gdzie dziecko miało w łonie matki dość poważną przepukline brzuszkową. Brzuszek nie rozwijał się prawidłowo i jelita były prawie na wierzchu. Wiązało się to z tym, że odrazu po porodzie (cesarka) niezbędna była operacja niemowlaka. Gdyby nie to badanie na zwykłym USG nie było to tak dokładnie widoczne. Matka dziecka musiała robić prenatalne przynajmniej raz w miesiącu. Na szczęście wszystko się udało i dziecko już biega. Dodatkowo rodzice dziecka zdecydowali się na poród w Łodzi mimo, że mieszkają w Krakowie, ponieważ tam udało im się znaleźć specjalistów w takiej dziedzinie.

Pappa mówi także o funkcjonowaniu łożyska, czasem pisze się też o ryzyku przedwczesnego porodu.
No i prenatalne i pappa nie są tylko po to aby usuwać ciążę, ale też aby móc się przygotować na każdą ewentualność, żeby mieć czas.

Dziękuję dziewczyny za wypowiedzi. Ja się muszę zorientować jak jest tutaj gdzie mieszkam. Pewnie USG zrobimy ale czy Pappa to jeszcze się zastanowię. Ale już na samą myśl o tym badaniu mnie skręca ze strachu a szybko muszę to załatwić. Lekarz podkreślał, że muszę czym prędzej się umówić, żeby były jeszcze terminy.
 
reklama
Do góry