reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieci

reklama
Ha :). Już bardzo kumate te Bąble :). A u nas (też już od jakiegoś dłuższego czasu) na zrobienie pstryk włącznikiem światła Tymek zadziera głowę w stronę sufitu i lampy szuka. I nie jest to reakcja na to, że światło się zaświeca :). Bo go wczoraj życie w konia zrobiło ;). Wyszliśmy z łazienki, zamknęliśmy drzwi i dopiero potem zgasiliśmy światło (mamy włącznik na zewnątrz łazienki), a Tymek szybko głowa do góry na lampę :D. W ogóle jakiś elektryk mi rośnie chyba, bo każda latarnia uliczna go interesuje :D.
 
Jestesmy po skoku!!!! Tymek w ciagu dwoch dni udoskonalil technike wstawania w lozeczku, nauczyl sie wstawac przy kanapie, potrafi obejsc lozeczko dookola trzymajac sie szczebelkow, wspina sie wszedzie, zaczyna raczkowac, ale nie do zabawek czy mamy tylko do czegos przy czym moze sie podniesc. Widocznie zabawki, piloty, telefony i rodzice to zbyt mala motywacja zeby ruszyc tylek. Za to zew natury pod postacia potrzeby pionizacji jest wystarczajacy i nagle moje dziecko zrozumialo, ze mozna sie przemieszczac. Oczywiscie do zawalu doprowadzaja mnie jego upadki i nabite guzy. Zegnaj spokojny swiecie!!!! Dobrze ze cieplo jest to moge sie ratowac spacerami zebym nie musiala go pilnowac na kazdym kroku przez caly dzien, bo chyba bym tego psychiczne nie wytrzymala.
 
Ostatnia edycja:
U nas pierwszy ząb!!:-)
Młoda raczkuje pełna parą, nie usiedzi na tyłku. Zaczyna łapać się mebli i wstawać z kolanek. gada, Gada i ciągle gada!;-) Na spacerze jeśli śpi możemy być wózkiem, jeśli nei śpi w wózku się drze, wiec zostaje chusta. Cos czuje, ze jak ruszy na nogach to wózek pójdzie w odstawke.
 
wczoraj Tymek stał przy mnie i jak się zagapił na inne dzieci w parku to się odsunęłam od niego i stał sam bez trzymanki z minutę spokojnie :) dopóki nie zajarzył że mamy nie ma :) ale liczę że już sam się będzie puszczał na dłużej :)
 
Super postępy, gratulacje dla naszych sierpniowych błyskawic:-D

Mania tupta elegancko już. Przemieszcza się wzdłuż mebli jeszcze nieporadnie, ale ładnie staje na pełnych stópkach i zaczyna mocniej równowagę łapać, przy jednej ręce co mnie bardzo cieszy, bo rzadziej muszę ją w locie odławiać ;-)
Poza tym w wózku, odpukać dzielnie jeździ w porze aktywności, jestem zachwycona i mam cichutką nadzieję, że jej się nie odwidzi. Co 20 min. musimy mieć co prawda przerwę na potuptanie, ale generalnie super.
Zaczęliśmy też chodzić na plac zabaw. Mamy taki fajny dostosowany do młodszych dzieci. Mania na początku się bała innych Bąbli, kilka razy się popłakała i uciekła w ramiona mamy;-), ale wczoraj już fajnie się z 11 miesięcznym kolegą spyknęła, za łapkę złapała, twarzy dotknęła, była zachwycona taką możliwością:-D 1,5 rocznemu koledze zaś bułkę capnęła i koniecznie chciała zjeść:baffled: Obciach:-D Popyla na czworaka od jednej konstrukcji do drugiej, fajnie się wspina na wszystko, super sprawa:tak:
 
Ostatnia edycja:
My też od kilku dni testujemy huśtawki,koniki i te inne cuda, Adam zachwycony, nareszcie ciepło, jaka ulga wyjść z dzieckiem do parku na plac zabaw:-)

U nas chodzenia przy meblach i innych sprzętach ciąg dalszy, choć ostatnio króluje chęć zabawy w elektryka,elektronika,mechanika, informatyka,a i budowlańca(obskubywanie tapet,raz zerwał i wydłubał palcem dziurkę w ścianie:confused:) Macher mały:-D Ale tańczyć też lubi, wystarczy powiedzieć ,,jak Adaś pięknie tańczy?'':-D Aaa i przybić 5 umie;) i ,,cześć'' podać ha!:)
 
My jeszcze w trakcie skoku,ale zaczyna mloda szalec: pelzanie, kopulowanie, siadanie, daszkowanie, podciaganie na kolanka, a jak pod paszki chwycic to blokada w kolanach i siadac nie:) Gada bez opamietania,nawet przez sen. Przemieszcza sie juz tak,ze "bramke" na schody juz zamontowalismy.
Ale i tak wam zazdroszcze dziewczyny tuptania, albo chociaz raczkowania. Gratuluje wszystkim szkrabom, super postepy:)
 
jestem w szoku jak Brunon jest daleko za murzynami w rozwoju:szok: nie siada ale posadzony siedzi i to wszystko... żadnego raczkowania pionizowania nic z tych rzeczy...

a dzis konczy 9miesiący
 
reklama
Do góry