reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

no to sie wykapalam pomyslalam nad zyciem masa czopu wyleciala mloda cisnie na dol ze usiedziec nie moge ani ustac tak boli:eek:jak ja nielubie takiego grzebania uhhhhhh wole skurcze:huh:malzonek polazl na piwo i mowi ze sie nie bedzie nastawialna wstawienie alkoholowe bo jak sie okaze ze to ten weekend to on woli byc na trzezwo:-D no bo u nas teraz na weekendy to pelna mobilizacja musi byc hahaha jak pozwolone mam tylko w takie dni rodzic to kto wie:rofl2::laugh2:
Azorek- teraz to boję się odchodzić od monitora, taki przepływ informacji mamy że pewnie o swoim porodzie też dowiem się z forum:)))
hahahah myslisz ze az tak:-D no na dzis byly 3 cc zaplanowane a kto wie ile sie wypakuje przez weekend co rusz ktoras skurczybyki ma albo czop odchodzi albo cos tak gryzie swedzi to nic juz nie wiadomo:-D
na polepszenie wlasnego humoru postanowilam przegrzebac ebay za butkami jakimis:tak::-) tak sie kobieta pociesza a co:-)
 
reklama
Emotion nie słyszłam jeszcze że cisnienie 130/80 jest za wysokiei nie wydaje mi się ze stanowi jakiekolwiek zagrożenie (ale moze sie nie znam ) .Niestety u wiekszości pod koniec ciązy lubi byc podwyższone i trzeba je obserwować
nikamo ja również uważam że ciśnienie 130/80 jest ok. Ja mam całą ciąże 120/80 i raczej to się nie zmieni.
Jeżeli chodzi o ciśnienie to 130/80 to może być już niepokojące, jeśli wcześniej się miało 90/60 tak jak ja......
Nikamo i Mina tu wlasnie Esi ma racje. Jesli cisnienie bylo cala ciaze 'niskawe' to nawet wzrost do normalnego moze byc nie pokojacy, wlasnie kolezanka ktora urodzila 5 tyg temu - miala porod wywolywany przez "wysokie" cisnienie i do tego bialkomocz. Lekarze sie bali o 'stan przedrzucawkowy/rzucawke' I wywolali porod - oczywiscie w bezpiecznym terminie juz.
Emotion - no własnie kazała zrobić mocz i kwas moczowy we krwi...mam nadzieję że badania wyjdą dobrze i nie będzie potrzeby się denerwować...
Zrob sobie 'mocz' i zobaczysz co wyjdzie - skoro lekarka zwrocila uwage na 'podniesione' cisnienie to znaczy ze wie co robi i napewno dobrze sie toba zajmie. Wiec nie denewujemy sie sluchamy lekarza a bedzie dobrze :D
emotion, ja dziś też miałam okropną noc. Budziłam się z każdym bolącym skurczem, pospałam może w sumie z 4 godziny a o 6 Szymek już zrobił mi pobudkę..
Te bole/skurcze sa wlasnie najgorsze, mnie do tego boli brzuch jak na biegunke + MEGA zgaga :/ [taka ze az naciaga mnie na wymioty :/] No ale mam nadzieje ze niedlgo pzejdzie wszystko :)
A czujecie żeby wam np. brzuchy poopadały? Jak to jest. Przyznam że mi w pierwszej ciąży wcale nie opadł. Myślałam więc że to bujda. Ale teraz czuję wyraźne opadnięcie. Jak to jest?
Mi opadl i zauwazylam tak po prostu patrzac na niego 'z gory' ze jest inaczej cosik :DMloda jeszcze byla nie do konca w kanale rodnym - ale wczoraj to juz na pewno wslizgla sie cala - az czulam jak mi sie wszystko 'zerwalo' hehe :) _____________________________________________________________________________________________Bo wogule wczoraj wymyslilam ze bede cwiczyc aerobik i smialam sie weczorem do meza ze bede sie wyciagac i wogule i zaczelam jak glupia machac rekami i wyciaglam je do gory i stanelam na palcach.. Jak mi cos w pewnym momencie szczelilo to masakra - jakbym miala brzuch na jakiejsc lince i nagle sie zerwala i wszystko wyladowalo miedzy nogami.. Masakra. Temu mi sie wydaje ze mloda juz raczej na pewno w pelnej gotowosci jest w kanale rodnym :DDzisiejszy spacerek -pobudzajacy porod - zaliczony - prawie 1,5 h po miescie :D I powiem Wam ze zauwazylam ze ludzie tutaj wpadli na kolejny dziwny pomysl... Zaczynaja sprzedawac w sklepie [jednym conajmniej] rzeczy na... SWIETA BOZEGO NARODZENIA! Normalnie masakara - Spodziewalam sie Halloween teraz i od polowy listopada [ moze poczatku] 'wystawki' na swieta.. Ale ze zobaczylam ja we wrzesniu.... Az ciezko skomentowac... ____________________________________________________________________________________________Dobranoc kochane ja juz sproboje zasnac moze bo wpoldo 4tej juz :D Dobranoc i milego wstawania :) _________________________________________________________________________________ Dalej przepraszam za kreskowanie - ale nadal cosik mi sie forum zwiesza i dziwactwa wyskakuja :D
 
Dzień dobry
za oknem szaro i ponuro i co tu robić?
Zostaje wielkie NIC. Ale może się wypogodzi bo miałam ambitny plan pójść z Kajem na rower tzn on jeździ ja patrzę :tak:

Miłego dzionka..
 
Dziewczyny,a co Wy bierzecie na ciśnienie?Mnie też dopadło.150/100.Niby normalnie też nie mam super niskiego,bo ok 130/90,ale i tak teraz mnie to niepokoi.Białka w moczu nie mam,obrzęków też nie.Tylko doła trochę załapałam,bo już chciałabym urodzić....

chyba wszystkie bierzemy dopegyt

mi wczoraj po kuracji obniżającej w formie:aronia+wiesiołek+czosnek spadło do 100/60 ale dziś rano znowu 128/84. To górne już mam unormowane ale dolne nijak nie poddaje się leczeniu i sobie rośnie.

mamy 10 chłopców i tylko 2 dziewczynki coś te nasze panny leniwe. Moja nadal nie wyłazi, skurcze przepowiadające męczyły mnie w nocy ale teraz cisza. Jak nie wylezie w tym tygodniu to chyba oleju rycynowego będzie musiała posmakować:angry:
 
witam sie z rana z kawusia....boszszsz iel bym dala zeby pospac chocby do 9:szok:
tutaj wpadli na kolejny dziwny pomysl... Zaczynaja sprzedawac w sklepie [jednym conajmniej] rzeczy na... SWIETA BOZEGO NARODZENIA!
emotion u nas juz od poczatku wrzesnia w sklepach powystawiane czekjoladki mikolaje balwanki:baffled: co rok zaczynaja wczesniej:szok:
 
u nas w sklepach już dawno znicze były a mikołajki właśnie się zaczynają.. uważam że to odbiera urok wszelkim świętom dlatego że się opatrzy.
Jedynie to ja już na początku listopada chcę prezenty kupić bo potem to ceny idą w dół i spokojnie bez pośpiechu można na przesyłkę czekać.

azorek jak twoje skurcze i ból? mała dalej grzebie na dole? Pamiętaj masz tylko w weekendy rodzić !!!!!
:-p:dry:

edit:ceny idą w dół??
co ja plotę: w górę oczywiście:-p!!
 
Ostatnia edycja:
Dobry dzień wszystkim!
Tak czytam co wy tam dobrego wczoraj pichciłyście w kuchni i sama ślinka cienkie...ja po wczorajszej wizycie w poradni diabetologicznej muszę niestety bardziej zaostrzyć moją dietkę...w dodatku lekarz zalecił przyjmowanie insuliny rano, bo mu się wyniki po-śniadaniowe nie podobają :-(dzisiaj pierwszy raz sobie wstrzyknęłam(nienawidzę igieł!!)i jestem z siebie dumna, bo nie odleciałam...
W dodatku chyba będziemy się przeprowadzać w ciągu tygodnia-dwóch i mam nadzieje, że z nadmiaru wrażeń młodemu nie zachce się wcześniej pojawić na tym świecie :-)
Miłego dzionka!
 
napiszę może coś odnośnie wywoływania porodu bo w szpitalu trochę się z tym tematem zapoznałam

wg opinii dziewczyn, które chodziły na oxy jeśli szyjka jest twarda nie ma to większego sensu. Za każdym razem wracały wymęczone na górę.

W tej sytuacji albo czekały aż szyjka stanie się miekka (leżąc w szpitalu raczej przymusowo chodzi się na oxy chyba, że wyraźnie ktoś odmówi), albo zakładano im cewnik Foleya, który skutecznie rozwierał szyjkę do 4cm. Ale to nie gwarantowało sukcesu, moja współlokatorka po cewniku była na oxy 4 razy i nic.

Te które miały miekką szyję i poszły na oxy były zadowolone podobne bóle nie były wcale silniejsze niż normalnie a poród był krótszy

oczywiście w każdym szpitalu może to wyglądać inaczej
 
witam pochmurnie i zimno, szkoda ze slonca nie ma.

powinnam sprzetac ale sie boje zebym nie dostala skurczy bo do poniedzialku MUSZE wytrzymac
zreszta srednio mi sie chce

milego dnia
 
reklama
Witajcie kochane, pisze z telefonu. Jaś to taka kruszynka, najlepiej się czuje jak śpi u mnie lub u męża na klatce i sie wygrzewa. Rana jeszcze boli i mąż dokupil mi tabletki przeciw bolowe bo tu nie chętnie dają, Jaś pociągnął dwa razy cyca i przeważnie śpi.
Pozdrawiamy wszystkie Mamusie
 
Do góry