reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Dzięki wszystkim za & :) wszystko jest dobrze, serduszko bije, kolejna wizyta za 4 tyg. Jestem tylko troszkę zawiedziona jakością zdjęcia z USG, bo mało co widać :(

Co do cesarki, to mojej przyjaciółki bratowa ustaliła sobie cesarkę na dzień urodzin swojego męża, tak żeby było fajnie.. ludzie są 'chorzy' :/

Życzę Wam miłego i znośnego dnia, trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty.
Nie martwcie się, wszystko będzie dobrze, marand głowa do góry - don't worry be happy! :) ;*

U mnie dzisiaj czerwony barszcz z pasztecikami od mamusi ;)
 
reklama
Zapominajka- a ty gdzie pracujesz?
MoniaB-zgadzam się z tym znieczuleniem. przy pierwszym porodzie nie miałam i przy drugim porodzie mieć nie zamierzam:p
 
Ostatnia edycja:
ja dziewczyny zastanawiam sie co kupić fasolce skoro rodzi sie w październiku(temat zastępczy dla ciągłego zamartwiania sie czy aby napewno wszystko w porzadku).nie wiem jak to jest z wyprzedażami w sklepach dziecięcych,orientujecie sie czy teraz jeszcze bedą jakies przeceny?tak myśle o jakims kombinezoniku dla dzidzi bo jak sie urodzi to bedzie chłodno.
 
ja jeszcze nie wyszlam znowu brzuch mnie boli jakos nie tak jak dotejpory:-(posiedze chwile wezme druga nospe moze przejdzie
patrycja - jak dla mnie jeśli akcja porodowa nie postępuje to już jest wskazanie na ciachniecie bo używanie kleszczy to dla mnie barbarzyństwo :/
ja mialam porod kleszczowy. myslalam ze w pl juz sie ich nie wykonuje:eek: w uk to nadal bardzo duzo dzieci tak na swiat przychodzi.

ZZO to nie jest od takie sobie znieczulenie. To jest poważna ingerencja w struktury rdzenia kręgowego i kończy się wcale nie rzadko powikłaniami. Tyle że powikłania te wcale niekoniecznie pojawiają się zaraz po porodzie, a nawet najczęściej dopiero kilka miesięcy, czy lat później. Mój mąż jest rehabilitantem i na co dzień ma do czynienia z tymi urazami. Następują choćby porażenia nerwów kończyn czy zwyrodnienia spowodowane nieumiejętnym wkłuciem i zrostami na rdzeniu.
ze zrostami sie moge zgodzic sama mialam zzo i moja mama kilka razy z racji tego ze nie moze byc usypiana podczas zabiegow-u niej to przymus zeby przezyla.mam ciocie anestezjologa teraz juz nie pracuje w moim miescie w szpitalu bo wyjechala do wloch za lepsza kasa. i wiem ze zeby uszkodzic rdzen az do porazenia konczyn jest prawie nie wykonalne. pisze prawie bo sa ludzie ktorzy maja wade jakas w budowie i moze sie wtedy zdarzyc jesli niewykryte albo lekarz jest kaleka i dyplom kupil na targu u ruskich. to tyle z mojego pkt widzenia i rozmow z osoba ktora zajmuje sie tym na codzien. byc moze cos tam glebiej siedzi jesli twoj mezasty jest rehabilitantem to raczej widzi wiecej efektow "po" niz anestezjolog:tak:
 
ja kombinezony kupuje latem :D są wtedy dużo tańsze a spokojnie można znaleźć na różnych portalach :)

co do znieczulenia - najwięcej negatywnych opinii słyszałam o znieczuleniu podpajęczynówkowym ( właśnie po nim podobno najwięcej jest takich klocków jak paraliże itd )
 
ja dziewczyny zastanawiam sie co kupić fasolce skoro rodzi sie w październiku(temat zastępczy dla ciągłego zamartwiania sie czy aby napewno wszystko w porzadku).nie wiem jak to jest z wyprzedażami w sklepach dziecięcych,orientujecie sie czy teraz jeszcze bedą jakies przeceny?tak myśle o jakims kombinezoniku dla dzidzi bo jak sie urodzi to bedzie chłodno.

- na jesień najlepiej kombinezonik taki misiowy a na zime taki no zimowy hihi... ten zimowy to bym właśnie szukała teraz w marcu po przecenach bo latem to chyba ciężko bedzie znaleść zimowy kombinzon a na pewno nie bedzie takiego wyboru.

temat porodów .... ja boje sie cc i ja uważam ze CC to nei jest zwykła operacja, właśnie jest gorzej! ... po normlanej operacji człowiek dos iebei dochodzi, ludzie dookoła neigo skacza i chuchają a po CC tzreba szybko wstawac żeby przy dziecku byc na chodzie, nie ma że sie leży cały dzien i czyta ksiażke albo ogląda tv tylko ciągel cos trzeba robic przy dziecku.

Dla tego bardzo nastawiam się psychicznie ze nawet bliźniaki chce rodzic sn jesli bedzie taka mozliwość. Boje sie ZZO wiec ja tam wole całkowicie bez znieczulenia.
 
reklama
wiecie ja jak rodziłam to widziałam jak dziewczyna się zależała po cc po prostu tragedia położne ją wyciągały na siłę z łóżka te wrzeszczał normalnie jakby ja siekali na kawałki to bardzo dużo zależy od człowieka bo druga która tez miła cc bardzo dobrze sobie radziła

a co do zakupów to wiem że to może staromodne i tak dalej ale póki co ja nic nie kupuje po prostu czuje wewnętrzną blokadę jak będę koło 20 tygodnia to zacznę wiem że to irracjonalne bo złe rzeczy mogą się zawsze zdarzyć ale jednak coś w mnie mnie powstrzymuje przed kupowaniem dla dzidziusia na razie namiętnie oglądam :-D:-Dno chyba że wcześniej mnie coś podkusi po za tym chciałabym znać płeć zanim zaznaczę kupować
 
Do góry