reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

uff, jakoś udało mi się w końcu nadgonić forum po weekendzie, jakoś nie było czasu czytać na bieżąco.
widzę że tematy ciekawe i wątek imion - my na razie zupełnie nie mamy pomysłu, zresztą poczekamy chyba aż poznamy płeć - zawsze to już mniejszy wybór i może nie będziemy się aż tak kłócić :) także fajnie że będzie gdzie szukać inspiracji :)
Od soboty mam potworne bóle głowy, nie boli niby cały czas, głównie jak wstaję, wchodzę po schodach. Na razie starałam się nie brać tabletek, chociaż z tego co czytałam Apap w ciąży ewentualnie można brać? Może macie jakieś sprawdzone sposoby?
 
reklama
Dziewczyny, czy zdarzaja Wam sie takie "bole" krocza, pochwy, tak jakby wszystko w tamtej okolicy bylo bardzo nabrzmiale? Albo takie klucia w pochwie? Takie jednorazowe, przeszywajace? Nie trwa to dlugo np 2-3 razy zakluje i tyle, a bol krocza raz na kilka dni takie dziwne uczucie przez kilka minut? Przepraszam, jesli zagmatwalam, ale ciezko wyjasnic jakie to uczucie, to nie jest bol jako bol, po prostu sie "czuje", ze krocze takie jakby ciezkie bylo?

ja mam taki bóle, gdzieś w niecie czytałam wypowiedź lekarza, że kobiety w ciąży skarżą się na bóle jak on to nazwał "jakby rozrywanie krocza" i są one jak najbardziej ok. Powiększa się nie tylko nasza macica ale wszystko wokoło, kości się troszkę rozchodzą a do tego dochodzi większe ukrwienie i stąd te bóle.


moja gin powiedziałam że musimy zrobić cytologię, a miałam robioną we wrześniu też mnie to zdziwiło będę z nią jeszcze o tym rozmawiać

aguga no właśnie jutro do h&m mam zamiar się wybrać. A według om to jutro 13 tydzień, a według wymiarów Maluszka to już połowa 14 tygodnia. Więc w sumie II trymestr rozpoczęty :-)

kochana 13 tyg i 1 dzień to już 14 tydzień więc tak czy tak pojutrze 2 trymestr

Hejka wieczorkiem

Spać już lece ale przypomniałam sobie że miałam do was jeszcze pytanka
Czy któraś z was ma upławy ? ja do tej pory nie miałam a teraz w ciąży się pojawiły takie mleczne o nieprzyjemnym zapachu :sorry2: mam się tym martwić ?



I drugie to na wizycie gin powiedział że mam delikatną nadżerkę też nigdy nie miałam no i nie wiem co myśleć bo lekarz powieział że narazie ok i nic z tym nie robimy?
Co o tym myślicie?

Miłej nocki :tak:

ja upławów nie mam ale za to zaczęło mnie coś swędzieć, najpierw wpadłam w panikę. Teraz myślę, że albo ta luteina wypływając mnie podrażnia, albo jakiś proszek do prania czy coś podobnego.

Patrycja może jednak wybierz się do lekarza, bo lepiej dmuchać na zimne

Kupiłam sobie profilaktycznie lacibios femina czy któraś z was stosuje probiotyki? wiem, że te doustne są dyskusyjne ale nie wiem czy razem z luteinę mogę sobie aplikować te dopochwowe, wolę o to spytać lekarza
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hejka wieczorkiem

Spać już lece ale przypomniałam sobie że miałam do was jeszcze pytanka
Czy któraś z was ma upławy ? ja do tej pory nie miałam a teraz w ciąży się pojawiły takie mleczne o nieprzyjemnym zapachu :sorry2: mam się tym martwić ?
I drugie to na wizycie gin powiedział że mam delikatną nadżerkę też nigdy nie miałam no i nie wiem co myśleć bo lekarz powieział że narazie ok i nic z tym nie robimy?
Co o tym myślicie?

Miłej nocki :tak:

Ja też mam upławy, ale wyczytałam że to białe gęste to normalne gdyż chronią nas przed różnego typu infekcjmi. Natomiast nie wiem jak to jest z wydzieliną o nieprzyjemnym zapachu:no:

A co do nadżerki myślę że tutaj nic z nią nie zrobisz. Ja miałam rok przed ciążą i na szczęście się z nią rozprawiłam. Mam nadzeję, że raz a dobrze.
 
dziewczyny dziękuję za Wasze wypowiedzi na temat śledzi :-)

pytałam mamę, jest pielęgniarką, powiedziała, że przez ponad 30 lat jej pracy nie spotkała się z listeriozą

ja jako dziecko zaraziłam się salmonellą, dokładnie 1 maja zachorowałam, pamiętam bo był pochód majowy a ja siedziałam w kurtce i kocu taką miałam gorączkę. Pół przedszkola wtedy zachorowało:baffled:
 
Witajcie.

Weekend spędziliśmy baardzo aktywnie, aż żałuję że się skończył. Pogoda była piękna i oby więcej takiej i lepszej naturalnie.

Miałam robioną cytologię na 1 wizycie standardowo.
Z badań ginekologicznych najbardziej nie lubię tego taką metalową kaczyszką. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Zawsze się spinam i nie ma mowy żebym była rozluźniona.:zawstydzona/y:
.
Od piątku codziennie rano wymiotuję a potem już jest dobrze. Czasami jeszcze torchę słabo się czuję ale ok 12 sie rozkręcam.

Życzymy miłego dzionka:-D
 
evelka usg genetyczne to badanie standardowo wykonywane przez ginekologów i wydaje mi się że jest ono wązne dla każdej cięzarnej niezależnie od wieku.
nikamo my juz tu pislalysmy ze nie wszedzie tzn nie w kazdym kraju jest standartowe to badanie:tak:mnie sie polozna pytala czy chce wiec przymusu nie ma;-)

Czy któraś z was ma upławy ? ja do tej pory nie miałam a teraz w ciąży się pojawiły takie mleczne o nieprzyjemnym zapachu :sorry2:
I drugie to na wizycie gin powiedział że mam delikatną nadżerkę też nigdy nie miałam no i nie wiem co myśleć bo lekarz powieział że narazie ok i nic z tym nie robimy?
ja tez mam uplawy czasem sa lekko zoltawe ale przezroczyste najczesciej biale mysle ze jest ok dopytams ie dla pewnosci jak pojde do szpitala na wizytke i skan w srode:tak:jesli chodzi o nadzerke to wiem ze w ciazy ona sie leczy. ja mialam durnowatego gina w pl ltory robil wszystkoz eby kase wyciagnac i on mi powiedzial po badaniu ze mam nadzerke....na drugi dzien poszlam do drugiego (bo w ciazy nadzerka taka straszna jak ja okreslil to sie wu=ystraszylam i poszlam po druga porade) a lekarz mnie obejrzal ze wszystkich stron nic sie nie odzywal...po badaniu pytam co z ta nadzerka a ten w smiech ze jaka nadzerka jak tam nawet nie ma sladu ze kiedykolwiek mialam:szok: wytlumaczyl mi wtedy ze nawet jesli by byla to nie bedzie meeega wielka i ze hormoniki ciazowe ja lecza zeby sie nie martwic


krak te kluci amialam w ciazy z amelkowna-takie niby ciagniecia ni to skurczowe takie ale bolesne...mnie wytlumaczyli ze biodra sie rozchodza a co za tym idzie jakis dyskomfort bedzie i fakt ze szyjka tez sie przeciez zmienia wiec to raczej nic czym powinnas sie teraz martwic.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie:)

Azorku oczywiście że przymusu nie ma z żadnymi badaniami w ciązy ,sa kobiety które wogóle nie chodzą do gina(niestety znam takie) .Ja pisałam że to przynajmniej według mnie bardzo ważne badanie.

Co do kłuć i naciągań to mi najbardziej dokuczają w nocy jak np.gwałtownie się ruszę lub wstanę to ból jest okropny.

Boszsze ide za chwilę z moim małym do fryzjera ,jest taki zarośniety że już patrzeć nie moge. Niestety moje umiejętności w tym kierunku są tragiczne :) :) tylko nie wiem czy ten diabełek usiedzi spokojnie i da sobie włoski obciąć...

Miłego dnia!
 
nikamo jak to nie chodza do gina:szok: ale to takie co sa w ciazy?????????:szok:tacy ludzie jeszcze istnieja na swiecie????? ciezko mi to ogarnac jakos bo dla zdrowka wlasnego i dzidzi to bym sie chodzila sprawdzac majac taka mozliwosc:cool:

ja mojej amelce raz tylko obcielam grzywke....a ze obracala glowa na prawo i lewo to wyszl ajakas masakra i polecialam z nia do fryzjera hahaha teraz tylko fryzjer ja scina bo tam sie przynajmniej nie wierci jak w domu:-D
 
reklama
Cześć dziewczynki! Piekna dziś pogoda:tak: szkoda że jeszcze wyjść nie moge:wściekła/y:

Patrycja 22 na poprzedniej wizycie mój lekarz też stwierdził że mam jakąś tam malutką nadżerke ale że mam sie absolutnie nie martwić i że przy ciąży powinna ona sie sama wchłonąć. Opławy to ja też mam takie mleczno-białe ale bez zapachu. Pewnie masz jakieś bakteryjki wiec uciekaj do lekarza:tak:

Miłego dnia życze wszystkim i 3mam &&& za dzisiejsze wizyty;-)
 
Do góry