reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Słuchajcie tak a propos, czy któraś z Was ma w planie użyać eko-pieluch, materiałowych? Sory, bo pewnie już była o tym mowa, ala ja tu mało bywałam. Bo ja bym chciała spróbować, ale zupełnie nie wiem, jak podejść do tematu, jaki zestaw kupić itd....
tak tak temat byl ale bedzie na 100% wracal wiec spoko moge sie powtarzac;-) ja zamierzam zainwestowac w te pieluchy jak juz wczesniej pisalam nie ze wzgledow eko-logicznych tylko eko-nomicznych:tak: pierwsze 1-2 mce bedziemy uzywac tych jednorazowych zanim sie nauczymy co i jak z kupalami i zeby brzusio sie ustabilizowal:tak:i tak siedze na necie szukam sobie googlam i sie douczam na youtube znajdziesz sporo porad i info jakie najlepiej sie sprawdzaja. ja zainwestuje w typ kieszonki (mam takie dwie dla amelkowny z ktorych juz wyrosla;]) i wklady lub tetra do srodka. mozna kupic takie na ktore jeszcze sie otulacze zaklada ale ja raczej sie nasatwaim na tzw all in one:tak:wlasnie te z napami co rosna z maluszkiem to jest spory jednorazowy wydatek ale tak z mezem policzylismy ile srednio w mcu szlo na pampy dla amelkowny (wliczajac ze czesto kupowalismy na promocjach lub np tesco czy lidl wiec taniej niby) i uwazam ze szybko sie zwraca. aaa i wlasnie trzeba je prac w specjalnych plynach a nie w detergentach bo sa tam czyms niby zabezpieczane przed przesiaknieciem chyba i lepiej nie uzywac zwyklego proszku czy zelu do prania tylko zalecane przez producenta pieluszek jakies cudo zamowic:tak:


amelkowna juz w pkolu ja ogarnelam ppo wierzchu kuchnie bo nie mam ochoty na wieksze porzadki:cool2: korzystam z ciszy tylko znow lazienke ogarnac musze bo jak budowa sie zaczela za oknem to mam pelno kurzu na umywalce kibelku i szafkach:angry: wentylacja zamiast wywiewac to nawiewa wszystko z budowy do domu:no: i nie wiem czy jak odbiore mloda to isc do tesco czy raczej meza poslac. nie chce duzych zakupow robic ale chciala bym jakies ciacho upiec wlasnie szukam czegos co mnie skusi konkretnie i trzeba by skladniki kupic i wziasc sie za pieczenie;-):-)
 
reklama
ja dla syna zimowego kupilam na wyjscie ze szpitala w Smyku kombinezon 62 i utonal (urodzil sie 53 wiec normalny). Nawet mu nogi nie doszly do nogawek :-D. I R jechal kupowac drugi na 56
 
ja mam dwa kombiznezony jeden 0-3 i drugi kupilam na 68 i jeden jesienny na 56. Patryk jak sie uordzila to mial 54 cm i w sumie taki na 56 wystaryl.

ja dzie nie mam weny do nieczego mlody od srody w domu bo przeziebiony, ale w pon go juz wysle to moze dokoncze to prasowanie ktore zaczelam.
ja sie nie nastawiam na pieluchy eko, jakos mi wystarczy ze musze prac matki mlodego, bo jeszcze mu sie czase zdaza. nie wiem jakos do mnie nie przemawia ze to taniej wyjdzie bo wchodza koszty prania, wody pradu.
 
No mój miał 59 cm i teraz pewnie bedzie powtórka z rozrywki więc 56 odpada:(

No własnie mnie tez to pranie przeraża ,dlatego pieluchy jednorazowe są dla mnie najlepsze.
 
Majeczko - ja dzisiaj też rosołek zajadałam, ale dzięki za zaproszenie :-)

lori - &&&&&&&&&&&&&&&&& za Twoje maleństwo, niech córusia jak najszybciej poradzi sobie z choróbskiem &&&&&&&&&&&&&

czytam Was dziewczynki, ale głównie leżę, żeby się jednak podkurować, Michaś w brzuszku kopie, brzuchol trochę twardnieje, wolę dmuchać na zimne, kuruję się i mam zamiar szybko wyzdrowieć :-), będę trochę mniej dziś pisać, przepraszam, bo z telefonu bardziej mnie to męczy, a i słabsza jakoś jestem, ale czytam na bieżąco :-)
 
Ja mam kombinezon na 56 cm i 68 cm plus kutrtkę zimową też na 68 cm i wydaje mi sie że wcale nie jest za duża. Widziałamw ciuchaczu taki pluszowy na 56 cm i jak będę dała radę to jeszcze się tam pokulam:tak: No zobaczymy jaki się junior urodzi.
Sonka kuruj się bo wiesz spotykamy sie na porodówce ;-)
A co do pieluch to ja nie zamierzam używać tych wielorazowych może mnie najdzie przy drugim dzieciaku ale do tego czasu może będą pieluchy samoczyszczące:-D
 
Uprzejmie donoszę że walizka spakowana :tak:
a ja mam dzisiaj tak senny dzień że ledwo siedzę.
Dobrze że mała fika bo inaczej bym zasnęła i przespała odbiór Kaja ze szkoły a to już za ponad godzinę.
 
Ja mam kombinezon na 56 cm i 68 cm plus kutrtkę zimową też na 68 cm i wydaje mi sie że wcale nie jest za duża. Widziałamw ciuchaczu taki pluszowy na 56 cm i jak będę dała radę to jeszcze się tam pokulam:tak: No zobaczymy jaki się junior urodzi.
Sonka kuruj się bo wiesz spotykamy sie na porodówce ;-)
A co do pieluch to ja nie zamierzam używać tych wielorazowych może mnie najdzie przy drugim dzieciaku ale do tego czasu może będą pieluchy samoczyszczące:-D

w ciuchaczu to czasem perełki mozna znalesc.

a te pieluchy samoczyszczace :-D dobre,


Mina ja sie zastanawiam co mam jeszcze wrzucic, narazie mam tylko koszule, podklady, majtki, pantofle i zel pod prysznic i dalej nie wiem co
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mina, brawo za mobilizację :-D
Mamba, marzenia ściętej głowy :-p
arwen, jak mój Szymek był w wieku Twojego synka, to chodził bez pieluch dopiero od 2 miesięcy... Ale za to od tego czasu miał tylko 3 wpadki z siku i jedną z kupą (bo jechali samochodem i mu się zachciało i nie wytrzymał). On się potrafił po kilku miesiącach od odpieluchowania obudzić w środku nocy bo mu się chciało siku i nie popuścił tylko poszedł do ubikacji:szok:
azorek, koleżanka ma takie kieszonki za które zapłaciła około 30 złotych za jedną - podobno jakościowo bardzo dobre, a cena chyba nie taka najgorsza... Ale nie wiem ile kosztują wkłady czy te bibułki biodegradowalne... Ja odpuszczam taki rodzaj pieluchowania z tego względu, że i tak już kombinuję z suszarką bo nie mam gdzie suszyć prania a u mnie pralka chodzi na okrągło. Nie wiem kiedy jeszcze prałabym pieluchy...

Ja mam jeden bardzo ciepły pluszowy kombinezon rozm. 56 od koleżanki i na zimę na pewno będzie za mały. W zeszłym tygodniu kupiłam idealny pajac ocieplany - 56-62. Będzie na wyjście ze szpitala jak będzie chłodno i jesienne dni - wypatrzyłam go w komisie, kupiłam za 17 zeta, z mothercare :-D Mają jeszcze dotrzeć do mnie kombinezony zimowe od siostry męża, ale chyba im coś nie po drodze :-D Ale myślę, że jakby co to zdążę jeszcze kupić coś fajnego :-)
 
Do góry