reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

reklama
zupka gotowa, jeszcze kluchy ugotuje i mozna jesc ;-)

co do jedzena to staram sie pilnowac od jakiegos czasu. Mam nadzieje ze przez to moja waga nie bedzie sie tak pieła w gore.
Tzn pilnuje sobie posilkow. Zjadlam sniadanie, potem ok 12-tej paczka domowej roboty (mama robila) a teraz zjem zupke albo warzywa jeszcze nie wiem. Potem podwieczorek i kolacja.
Staram sie nie podjadac pomiedzy, choc dzis sie skusilam na lizaka z Kubusiowych slodyczy :-D

Sonka to brawo. A ona chodzi do przedszkola tak??. A od wrzesnia co?? szkola czy przedszkole jeszcze?

Debi to na mazowszu identyczna pogoda :crazy:

Anć to oby sie cofnelo i tego Ci zycze. I wiadomo ze byc chciala zeby wszystko bylo ok. Kazda z nas by chciala.
I najlepszego z okazji rocznicy

no dobra ide robic warzywa. Dzis jednak nie te wloskie bo mam mieso kurczaka z zupy wiec nie pasuje do wloskich a mam jeszcze inne to do nich doloze i jeszcze ryz gotuje i bedzie pyszniutkie. Ech lubie te warzywka Hortexu. Najbardziej wloskie i z papryka i jeszcze takie trzecie ale nie pamietam z czym, w sklpeie to wiem ktore sa

EDIT
tyle pisalam tego posta ze juz kilka nowych doszlo i strona przeskoczyla takze doczytam i odpisze reszcie
 
Belka masz rację nasze maluszki są cenniejsze od diamentów i ile by nie trzeba było zapłacić to to zrobimy:-)

denerwuje mnie tylko to, że na tych przepychankach lekarzy i aptekarzy z NFZ traci głównie pacjent, który i tak w naszym kraju jest traktowany jak 5 koło u wozu.

Kopaczowa mówiła jeszcze o tym, że zabierają ulgę na dzieci i internet.
Rodzina z 1 dzieckiem i dochodem powyżej 80tyś już tej ulgi nie będzie miała.
A rodzina taka jak np. utopionego Szymonka już tak, no ku.......... nie ma to jak wspierać patologię, która tą kase na wódkę wyda i przez 2 lata po zabiciu dziecka będzie brała na niego kasę i udawała, że wszystko jest ok.

Z ulgą na internet podobnie, uznali, że tylko bogaci z miast z niej korzystali (no bo w dzisiejszych czasach tylko bogaci mają internet no nie) i koniec.

Jeszcze pani Kopacz twierdzi, że zabranie ulgi na 1 dziecko ma wspierać dzietność w Polsce, logika godna Nobla
 
Ostatnia edycja:
Poród w wodzie piękna sprawa tylko nie wiem jak to wygląda w moim mieście chyba jest do 2 etapu potem sie wychodzi i rodzi normalnie a wy już popytane a ja nawet nie wiem jescze gdzie rodzić :no:

sonkaa następna chowa zdolniachę :tak:

Powiedzcie mi czy jak chcę się umówic na wizyte na nfz a termin jest bardzooo odległy to czy fakt iż jestem w ciaży coś daje? ostatnio chciałam się zarejestrować do kardiologa ale termin jest na koniec sierpnia i nie pomogło tłumaczenie że jestem w ciąży a chyba powinno ?:confused:
 
ptyśka niestety nic nie daje :-(. u mnie w przychodni to jest jakaś tragedia. trzeba się naszarpać przy wszystkim i nie ważne czy jesteś w ciąży czy masz 93 lata. ostatnio pani w zabiegowym odmówiła mi zmierzenia ciśnienia mimo, że nie robiła nic, nie było nikogo. a ja jestem już w super widocznej ciąży i po prostu źle się czułam, a mam problemy z ciśnieniem, chciałam tylko sprawdzić czy wszystko ok więc poszłam do przychodni blok obok. zapieniłam się jak jasna cholera, ale wyboru nie miałam i wydałam kupę kasy na ciśnieniomierz w aptece obok :-(

moja babcia się na mnie złości, że płacę 200zł za wizytę u lekarza, albo 300zł za usg i nie rozumie po co, bo przecież mogę iść w ramach nfz. ale poszłam dwa razy i dwa razy wyszłam z płaczem. :no: nigdy więcej. wolę płacić.
 
jutrzenka - zostawiamy ja w przedszkolu na repetę zerówki, już pisałam, że nie chcemy jej puszczać jako 6 - latka, choć niektórzy nam zarzucają, że jest bardzo zdolna i ja marnujemy, ale ona ma super przedszkole, ma ciekawe zajęcia, my też poświęcamy jej dużo czasu, nie chcę, żeby tak ważny czas jak początek szkoły zbiegł się z narodzinami Michasia - słowem - chcemy jak najlepiej i według nas oznacza to zostawienie jej w przedszkolu jeszcze na jeden rok (ja też repetowałam zerówkę - nie było miejsc i zamiast do 5-latków byłam od razu w zerówce, choć tez wcześnie czytałam i pisałam - i nie zmarnowałam się jakoś, więc damy radę :-) )

ja w tak zwanym międzyczasie wykonałam kilka kompotów z czereśni, choć pasteryzowanie mnie dobiło, a teraz dochodzą ziemniaczki i bigosik z młodej kapustki, koperku, pomidorków, papryczki, natki pietruszki i kiełbaski - będzie pyyyycha,

ja tez staram się pilnować, wcinam ten pyszny blok z przepisy Miny, ale tylko 2 kawałki i tylko przed obiadem, potem już będą owoce i mam nadzieję, że będzie ok :-)
 
No właśnie wiem ze tak to wyglada ale to w takim razie po co piepszą takie głupoty że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo do wszystkiego i nawet do bezpłatnej opieki lekarskiej co też nie wiedziałam :szok: jak i tak tego nie przestrzegają co mi z kardiologa miesiąc przed porodem jak ja teraz go potrzebuje :no: chory kraj i tyle.
 
Witam po południu
nie było mnie od rana ponieważ pojechałam z zerówkami do ZOO do wasiawy.. troszkę kropiło, troszkę wiało.. jak kto odpowiedni ubrany to ok. Nogi wszystkich bolą, dotlenieni i zmęczeni. Zjedliśmy z Kajem obiad a ja zasypiam, tak się nachodziłam i zmęczona jestem.


ja dzisiaj przeczytałam post Miny o bloku czekoladowym - Mina - będziesz się smażyć w piekle :angry::-D:-D:-D:-D
- więc dodatkowe pół kilo w biodrach nie wiem komu zadedykuję .....:-D:-D:-D tylko dlatego, że mam blok wybaczam Wam wzmianki o czekoladzie :-)
ojtam ojtam.. 3m_sie.gif dawaj te pół kilo.. zrzucimy potem razem :).. uwielbiam blok czekoladowy


Dzisiaj na wieczór pokłóciłam się z mężem nie uwierzycie o co:no: O pedałowanie na orbitreku powiedziałam tylko, że jego pedałowanie byłby wydajniejsze jakby pedałował wolniej, a dłużej i oczywiście królewicz się obraził. Już się nie odzywam może pedałować ile chce i jak chce:crazy:
oo widzę że obraza majestatu była..jakie te chłopy "wrażliwe"
mam nadzieję że już mu przeszło..


szukamy samochodu i kurde wielka dupaaaaaaaaaaa
ja mam dawno upatrzony tylko funduszy brak. W tej chwili mamy Fiata Panda 8 letni, a mnie marzy się Chrysler Grand Voyager. Tylko drobnych ok 10 tys nie mam.

A my właśnie wczoraj znaleźliśmy nowe mieszkanie i końcem lipca się przeprowadzamy
gratulacje.. fajnie tak się urządzać dla siebie i dziecka.. super


Matko,dziewczyny czy Wy też ciągle głodne chodzicie? Ja na okrągło bym coś jadła
ja nie mam już takiego apetytu jak na początku ciąży. Teraz jem kiedy jestem głodna.


U nas kwestia najważniejsza to tak ustawić łóżeczko żeby kotom nie zachciało się zaglądać do środka.
Z doświadczenia ci powiem że im bardziej będziesz dziecko chowała przed kotami tym bardziej będą do niego zaglądać. Ale to wasza decyzja czy dopuścicie zwierzaki do dziecka czy nie.
Kaj spał z kotami w łóżeczku plecy w plecy. Przynajmniej go grzały. Do tej pory śpią u niego w nogach łózka.


dziś mamy pierwszą rocznicę z Lubym
Gratuluję rocznicy

Sandy gratuluję zdolnej córki! Taka duma rozpiera was zapewne.. . a jaka zazdrość w oczach innych rodziców pewnie !!
 
uh ja juz po lunchu i pysznym pieczonym ziemniaczku z serem i fasolka, i teraz odiczam godziny do konca pracy :)

Aguga - naklejki przez internet, na Kiddicare.com, nie jestem pewna czy wysylaja do Polski, ale jesli cos sobie upatrzysz to zawsze mozemy na moj adres zamowic i przesle do Ciebie :)

Malinova - normalnie masz nerwy ze stali, ja bym chyba zawalu dostala, jakbym w polsnie (bo tak zawsze wygladaja moje nocne toalety) stwierdzila, ze odeszly mi wody ;)

Mallinowa Paula - trzymam w takim razie kciuki za porod i dobre wyniki :) a chcesz tylko porod w wodzie czy parcie tez? tzn. u mnie w szpitalu wyrozniaja dwa rodzaje porodu z woda: w wodzie - kiedy to siedzisz w basenia w trakcie skurczy, ale na samo parcie wychodzisz na lozko / podloge / gdzie indziej sobie zapragniesz ;) i do wody - czyli, ze w wodzie jestes nie tylko w trakcie skurczy tych poczatkowych, ale tez podczas parcia, no i Dzidzia rodzi sie prosto do wody

Nikamo - polozna mi mowila, ze na twardnienia brzucha i zlagodzenia Braxton icksow trzeba duzo pic caly czas, ponoc silniejsze skurcze i twardnienie brzucha jest spowodowane odwodnieniem, pokazywala mi statystyki, ze 60% dziewczyn trafiajacych do szpitala z objawami porodu przedwczesnego jest odwodnionych, poradzila, zeby pic PRZYNAJMNIEJ 2 litry wody dziennie (i to tylko wody, nie wliczajac w to innych plynow ani wody znajdujacej sie w owocach)

Bellka - no nad fotelikiem to sie dlugo nie zastanawialismy - najwazniejsze jest bezpieczenstwo Dzidzi i na tym sie nie powinno oszczedzac, a akurat ten zdobyl najwiecej punktow w roznych testach bezpieczenstwa, ale juz z wozkiem to sie naglowilismy, jest tyle roznych opcji teraz do wyboru, ze hoho, ale my wybralismy ten, ktory akurat dla nas bedzie najlepszy, wiadomo, trzeba wziac pod uwage rozne kryteria, gdzie sie mieszka, ile czasu podrozujemy komunikacja miejska, czy jest zwrotny wystarczajaco, czy nie jest za ciezki, czy latwo wpic fotelik samochodowy, no i nawet to czy jest dostatecznie wysoki (oczywiscie mowie o spacerowce), zeby nie trzeba bylo w kawiarniach / restauracjach przesadzac dziecka na ichniejsze foteliki (te okropne drewniane albo plastikowe bleh) ;)

Sonkaa - super masz mala Madrale w domu :) tylko pozdzdroscic ze tak sie ladnie rozwija :) ale to tylko swiadczy o tym ile z nia spedzacie czasu i tez w jaki sposob spedzacie z nia czas :) gratulacje

Anc - nie masz szansy zmienic szpitala?? nawet nie wiem co powiedziec...jestem w szoku, czyli co, ze nie mozesz np przy parciu byc w pozycji kucajacej czy na "czworaka"?? to tylko mozesz lezec przy partych? rzeznia jakas :( przepraszam, ze ja tak prosto z mostu, ale to w dzisiejszych czasach nie do pomyslenia po prostu :( bardzo wspolczuje i namawialabym na zmiane jednak...jesli sie da oczywiscie
tymczasem z pozytywniejszych wiesci - rok razem, gratulacje i wszystkiego najlepszego :) jestem ciekawa czy nasz syn urodzi sie jeszcze przed czy juz po naszej pierwszej rocznicy ;)

Majeczka - przede wszystkim porod w wodzie czy do wody? na porod do wody musisz znalezc wykwalifikowana polozna, ktora taki porod bedzie w stanie odebrac, poza tym, jesli jestes zdecydowana na znieczulenie wwo albo jesli porod bedzie wywolywane (pod oxy) to nie bedziesz w stanie urodzic w basenie, porod w wodzie mozliwy jest tylko z gazem rozweselajacym, sama woda zreszta dziala jak srodek znieczulajacy, kolejny punkt to to, czy odejda Ci wody przed szpitalem czy nie - jesli nie beda czyste, tylko np zielone, nie bedziesz mogla rodzic w wodzie, rowniez Twoje podwyzszone cisnienie albo spowolniona akcja serduszka Dzidzi sprawdzane podczas przyjecia na oddzial wyklucza porod w wodzie, wiecej nie pamietam, mam nadzieje, ze dziewczyny dodadza jesli cos pominelam :)
 
reklama
Do góry