reklama
Gry Granna dla przedszkolaków
Przedszkolaki uwielbiają ekscytujace wyzwania, ale i odkrywanie nowych ladów - oewnie dlatego tak bardzo lubią grać w planszówki. Zobaczcie gry wydawnictwa Granna, które przetestowali babyboomowi rodzice. Poznajcie ich opinię
Tempo to najbardziej towarzyska gra roku. To gra imprezowa połączona z wyścigiem słownym. Gracze (drużyny) naprzemiennie wykonują ruchy po torach złożonych z liter. Na początku kolejki poznają hasło przewodnie. Wymyślane hasła muszą rozpoczynać się od litery, na której aktualnie znajduje się pionek gracza. Mają na to 30 sekund. Jeśli przed upłynięciem czasu powiedzą stop to poruszają się o ilość zaliczonych pól. Jeśli nie uda im się zmieścić w wyznaczonym czasie to nie poruszają się w danej kolejce. W tej grze można rywalizować indywidualnie lub drużynowo. Dobrze sprawdzić się zarówno na spotkaniach rodzinnych, jak i na imprezie. Ponad 300 haseł i dwustronna plansza, złożona z trzech wymiennych części, zapewnią wiele emocjonujących rozgrywek!
Wiek dziecka: od 5 lat
Zabawa polega na układaniu obrazków z patyczków. Dzieci mogą układać je według wzorów umieszczonych na planszach lub tworzyć własne kompozycje. Zabawka pomaga uruchamiać procesy analizy i syntezy.
Zbierzcie nalepki z 3 różnych gier z serii "Gry i zabawy Smoka Obiboka" w nowej szacie graficznej, naklejcie je w odpowiednim miejscu na ulotce i przyślijcie ją do nas. Na pewno otrzymacie bezpłatnie prezent przygotowany specjalnie dla Was: wyjątkową tabelę obowiązków i unikalny zegar, który pomoże Wam w nauce.
Wiek dziecka: od 3 lat
Tęcza uczy najmłodsze dzieci rozpoznawać i nazywać kolory. U starszych ćwiczy pamięć. Na kolorowej planszy ukryte są kółeczka z kolorowymi przedmiotami. Dzieci zapamiętują ich położenie. Kolorowa kostka wskazuje obrazek, który trzeba odgadnąć.
Wiek dziecka: od 36 m-cy
Grzybobranie powraca w wielkim stylu! Tytuł ten znają wszyscy fani gier planszowych, którzy za młodu zagrywali się w zbieranie grzybków. Teraz dajemy im możliwość, aby zaprezentowali tę grę ich własnym pociechom. Uwzględniając potrzeby współczesnych graczy, urozmaiciliśmy zasady gry, jak i przygotowaliśmy nową, trójwymiarową oprawę graficzną.
Zapraszamy na niezwykłą wyprawę! Grzybobranie w zaczarowanym lesie to klasyczna gra planszowa w zupełnie nowej wersji. Zasady gry zostały wzbogacone poprzez pojawienie się zwierzątek, które mogą pomagać lub przeszkadzać podczas wędrówki. Na śmiałków czyha też wiedźma, która zrobi wszystko, by pokrzyżować ich plany. Urozmaicone zasady to nie jedyna nowość. Gra zyskała również fantastyczną, bajkową oprawę 3D!
Wiek dziecka: od 8 lat
Biedne Imionki! Zupełnie zapomniały, jak się nazywają. Pomóż im, wymyślając dla nich nowe pseudonimy. Gromadka zabawnych stworków liczy na Twoją wyobraźnię! Imionki to kreatywna gra karciana dla małych i dużych. Świetnie sprawdzi się w rodzinnym gronie, w podróży, a także na przyjęciu.
Wiek dziecka: od 5 lat
Która godzina? Zapraszamy do nauki połączonej ze świetną zabawą! Która godzina to zestaw gier i ćwiczeń, które w przystępny sposób przybliżą zagadnienia związane z odczytywaniem godzin i zrozumieniem ich zapisu. Poszczególne warianty gry zostały ułożone według poziomu skomplikowania - od najprostszych, aż po trudniejsze. Każdy znajdzie coś dla siebie, a zawarte w grze zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Wszystkie warianty pozwalają na samodzielną zabawę, jak i grę drużynową. Gra zawiera 4 warianty rozgrywki. Zawierają one kilka prostych zabaw, które w zależności od wieku pomogą w nauce i utrwaleniu godzin i poprawnego zapisywania czasu. Patroni medialni gry: Klub Gier Planszowych Pionkolandia, Stowarzyszenie Rozwiń się, magazyn Świat zabawek, Magazyn Dziecko w Warszawie, Projekt Grajmy.
Wiek dziecka: od 5 lat
Spaghetti to nowatorska gra zręcznościowa, która oddaje klimat smakowitej włoskiej uczty. W grze Spaghetti walczymy o zdobycie jak największej ilości jak najlepszych nitek makaronu. Musimy wykazać się refleksem i precyzją, gdyż zdobiące spaghetti klopsy w każdej chwili mogą spaść z talerza i pobrudzić stół. Na zdobycie najlepszych dla siebie kąsków mamy tylko 20 sekund! Wygrywa ten, kto na koniec gry może się pochwalić najlepszymi makaronami i klopsami. Gracze szukający wciąż nowych wyzwań w pudełku znajdą dodatkowe dwa warianty gry - trudny i zaawansowany.
Wiek dziecka: od 6 lat
Recenzje testerów
Recenzja Katarzyna o Gry Granna dla przedszkolaków
Katarzyna
Granna Tempo! Junior
Świetna gra dla dzieci od lat pięciu do dwunastu. Czy aby na pewno? Grać (i nie nudzić się) będą się „dzieci” powyżej zakładanych dwunastu lat ;)
Na pierwszy rzut oka – gra planszowa w bardzo atrakcyjnej szacie graficznej. Kolorowa, ale nie przejaskrawiona. Materiały, z których wykonane zostały żetony i karty są porządnie wykonane i trwałe w użytkowaniu. Klepsydra wytrzymuje zderzenia z podłogą, kiedy niewprawny pięciolatek upuszcza ją… powiedzmy, przypadkowo. Pionki duże, wygodne w trzymaniu.
Gra prosta i zrozumiała nawet dla rozbrykanego przedszkolaka, którego bardzo trudno utrzymać w miejscu na 3 minuty. Tu gra wciągnęła syna na całą rozgrywkę. Obrazki na kartach zrozumiałe. Literki, którymi się obecnie interesuje, bardzo go intrygowały i próbował je „sam” czytać.
W grę Tempo! Junior można grać z rodzicem, można z kolegami. Posłuży długo, ponieważ kart tematycznych jest bardzo dużo. Rodzicom spodoba się, że wymusza myślenie kategoriami, pomaga w uporządkowaniu wiedzy o świecie.
Dziecku przypadnie do gustu rywalizacja, element zaskoczenia („wyścig” z zakrytą klepsydrą). Grać mogą w nią chłopcy i dziewczynki. Młodsze rodzeństwo może się przyglądać (co też widać na załączonych zdjęciach).
Polecam każdemu. Gra znakomicie spełniła moje oczekiwania.
Wiek dziecka: 5l+
Recenzja Magdalena o Gry Granna dla przedszkolaków
Magdalena
Granna Patyczaki
Mieliśmy do przetestowania grę, która w pierwszej chwili naprawdę bardzo zainteresowała moje dzieciaki. Same budowały te łatwiejsze obrazki a w te trudniejsze zaangażowały też nas.
Teraz od czasu do czasu wracają do gry i budują nie tylko obrazki z plansz. Gra jest bardzo fajna, kreatywna i pobudzająca wyobraźnię.
Wiek dziecka: 3l+
Recenzja Aneta o Gry Granna dla przedszkolaków
Aneta
Granna Tęcza
Zabawka bardzo nam przypadła do gustu. Synek ma 3 lata i 2 miesiące. Codziennie gramy w grę. Co mi się podoba niby zwykła gra, nie jakaś wymyślna i skomplikowana, niby prosta a daje dużo możliwości i sposobów gry.
Mogłam dostosować zasady gry do mojego trzylatka. Synek chętnie codziennie po nią sięga: rzucamy kostką i jaki kolor wypadnie taki kolor kapsla kładziemy na planszę. Synek opowiada jaki kolor wyrzucił (u niego zawsze wypada fioletowy) i co wybiera – jaki obrazek.
Tworzymy nawet historyjki, dlaczego ten kapsel wybieramy – np. synek kładzie kwiatek, potem konewkę, bo kwiatek musi być podlany a potem np parasol by chronić krokusa przed deszczem itd.
Po skończonej grze synek układa kapsle z obrazkami z powrotem do tekturek (z których trzeba było wyciągnąć kapsle by zagrać pierwszy raz – ja tych tekturek nigdy nie wyrzucam).
Za każdym razem wymyślamy inny system: zaczynamy od zwierząt, od czegoś jadalnego albo kolorami. Dzięki temu nasza zabawa się przedłuża a i mamy pewność, że żaden kapsel się nie zgubił.
Jestem bardzo zadowolona, że wybrałam tę grę do testów. Zwykła, prosta a ciekawa, zajmująca i przede wszystkim interesuje mojego synka.
Wiek dziecka: 36 m-cy+
Recenzja Agata o Gry Granna dla przedszkolaków
Agata
Granna Grzybobranie
Gra estetycznie wykonana, składająca się z bardzo wielu elementów. Moim zdaniem nie nadaje się dla dzieci 4+, a dopiero 5+, bo wieloskładnikowość gry planszowej bardzo dzieci rozprasza i nie ogarniają tematu.
Mimo, że gra wygląda ładnie, kolorowo, jednak dzieci nie zachwyciła. Zachłysnęły się nowością na 2 dni, ale na 3 dzień nawet nie chciały sobie zdjęcia zrobić. Stwierdziły, że gra jest nudna.
Według moich obserwacji i uczestnictwa w grze uważam, że gra jest mało rozwojowa, nad całością zaważyła mechaniczna część gry – czyli rzut kostka, przesuwanie pionkami, i na tym koniec. Jedynym urozmaiceniem są koszyki w wyposażeniu i zakładki do książek.
Wiek dziecka: 8l+
Recenzja Magdalena o Gry Granna dla przedszkolaków
Magdalena
Granna Imionki
Gra karciana Imionki sprawia wiele radości mojemu 5-letniemu synowi. Sama również dobrze się bawię podczas gry. Zasady są jasne i przejrzyste, a gra się nie dłuży (każda rozgrywka trwa do 20 min.). Zwycięstwo zależy od refleksu graczy, a dzieciaki mają taką samą szansę na wygraną co dorośli.
Imionki pomagają rozwijać wyobraźnię dzieci i ćwiczyć pamięć, a pisku jest przy tym co niemiara. Karty są starannie wykonane, a zabawne grafiki trafiają w gust młodszych i starszych.
Wiek dziecka: 5l+
Recenzja Małgorzata o Gry Granna dla przedszkolaków
Małgorzata
Granna Która godzina?
Gra spełnia nasze oczekiwania. Jest dobrze dobrana do wieku dziecka. Pięknie wykonana. Instrukcja przejrzysta. Opakowanie bardzo dobrej jakości. Synowi bardzo się podoba. Dziękujemy :)
Wiek dziecka: 5l+
Recenzja Ewelina o Gry Granna dla przedszkolaków
Ewelina
Granna Spaghetti
Gra jest bardzo interesująca i dostarcza mnóstwo emocji. Dzieci chętnie i często w nią grały. Gra trzyma w napięciu, ale jednocześnie dostarcza mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.
Spodobał się temat przewodni gry spaghetti, wyciąganie nitek makaronu i uciekające klopsy. Różne formy i warianty gry nadają się dla starszych i młodszych graczy. Warto mieć i grać w tę grę. Dobra zabawa gwarantowana.