reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍂🍁Wrześniowe kreski🍂🍁

reklama
hmmm, a z czego właściwie wynika, że starać się można od razu, a z badaniem nasienia lepiej trochę poczkeać? Antybiotyk nie wpływa na plemniki, ale może zafałszować wyniki badania? 🫣
 
Hej dziewczyny, używała może któraś z Was tych testów? Czy testy owu trzeba robić codziennie o tej samej godzinie?
Zamówiłam je, ale nie wiem czy będę używac w tym cyklu. Starania o drugie dziecko to Rollacoaster emocji, jeden dzień chce zajść jak najszybciej, a drugi zastanawiam sie czy ja serio tak bardzo nie chce w spokoju spać w nocy że się na to decyduje. 😂
 

Załączniki

  • d48b12df-3730-435b-ae84-26e3d9820e76.jpeg
    d48b12df-3730-435b-ae84-26e3d9820e76.jpeg
    34,9 KB · Wyświetleń: 29
hmmm, a z czego właściwie wynika, że starać się można od razu, a z badaniem nasienia lepiej trochę poczkeać? Antybiotyk nie wpływa na plemniki, ale może zafałszować wyniki badania? 🫣
no bo po antybiotyku wyniki mogą nie być prawdziwe, mogą być zaniżone, a co to przeszkadza w staraniach? I tak może dojść do zapłodnienia, nawet ze słabszymi wynikami
 
Hej dziewczyny, używała może któraś z Was tych testów? Czy testy owu trzeba robić codziennie o tej samej godzinie?
Zamówiłam je, ale nie wiem czy będę używac w tym cyklu. Starania o drugie dziecko to Rollacoaster emocji, jeden dzień chce zajść jak najszybciej, a drugi zastanawiam sie czy ja serio tak bardzo nie chce w spokoju spać w nocy że się na to decyduje. 😂
Ja ich używałam. Raz nie wskazały mi piku w ogole, a owu była (potwierdzone monitoringiem), ale poza tym nie mam na ich temat nic więcej do powiedzenia. Może to po prostu była kwestia przypadku i testy żadnej firmy by nie wyszły.
Ja robię kazdego dnia o tej samej porze, a jak zaczynają ciemnieć kreski to zwiększam częstotliwość do 2, a nawet 3 razy dziennie czasem, żeby złapać pik (oczywiście jeśli mam taką możliwość).
 
hmmm, a z czego właściwie wynika, że starać się można od razu, a z badaniem nasienia lepiej trochę poczkeać? Antybiotyk nie wpływa na plemniki, ale może zafałszować wyniki badania? 🫣
ogólnie antybiotyk i choroba może osłabić nasienie.. Jak zajedziesz w ciążę to super ale badania mogą być pogorszone i nie wiadomo czy przez chorobę czy są bo są.
Ja osobiście uważam, że te 3 miesiące to bez sensu czekać bo zawsze coś się może wydarzyć po drodze..

Prawda jest taka, że każdy chłop pewnie jest inny i na jednego choroba nie wypłynie, na drugiego wpłynie
 
reklama
no bo po antybiotyku wyniki mogą nie być prawdziwe, mogą być zaniżone, a co to przeszkadza w staraniach? I tak może dojść do zapłodnienia, nawet ze słabszymi wynikami
Chodzi mi bardziej o to, czy one są istotnie gorsze i zaleca się wstrzymać, czy antybiotyk zaburza wyniki ale nie faktyczną jakość nasienia. Bardziej pytam pod kątem wzrostu ryzyka poronienia. Pytam tu, bo nigdy mi ta wiedza nie była potrzebna, a może któraś z Was przez to przechodziła ;)
 
Do góry