reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Przepraszam, ale ja kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Nie interesuje cię kontynuowanie diagnostyki w stronę choroby która realnie i niestety silnie wpływa na płodność oraz poronienia czyli pcos, a zadajesz pytania od kiedy robić pakiety na trombofilie 🤷‍♀️
Ja zakładam, że prawdopodobnie mam pcos, ale jak pisałam lekarze nie są jednogłośni (w tym lekarz z polecanej listy, z bardzo dobrymi opiniami mówi, że on u mnie pcos nie widzi). Jeśli jest jakaś konkretna diagnostyka, którą możesz doradzić to chętnie wysłucham, ale hormony w normie, USG niejednoznaczne.

Jeśli nie będzie wychodziło przez X miesięcy to ze względu na wiek będę od razu chciała szukać w różnych kierunkach, stąd pytanie o trombofilie, w sensie kiedy się tym w ogóle zainteresować. Przepraszam, nie będę już pytać.
 
Ja zakładam, że prawdopodobnie mam pcos, ale jak pisałam lekarze nie są jednogłośni (w tym lekarz z polecanej listy, z bardzo dobrymi opiniami mówi, że on u mnie pcos nie widzi). Jeśli jest jakaś konkretna diagnostyka, którą możesz doradzić to chętnie wysłucham, ale hormony w normie, USG niejednoznaczne.

Jeśli nie będzie wychodziło przez X miesięcy to ze względu na wiek będę od razu chciała szukać w różnych kierunkach, stąd pytanie o trombofilie, w sensie kiedy się tym w ogóle zainteresować. Przepraszam, nie będę już pytać.
w pierwszej kolejności diagnostyki niepłodności wybierz się na monitoring, a starego na badanie nasienia. To są podstawy.
 
Ja zakładam, że prawdopodobnie mam pcos, ale jak pisałam lekarze nie są jednogłośni (w tym lekarz z polecanej listy, z bardzo dobrymi opiniami mówi, że on u mnie pcos nie widzi). Jeśli jest jakaś konkretna diagnostyka, którą możesz doradzić to chętnie wysłucham, ale hormony w normie, USG niejednoznaczne.

Jeśli nie będzie wychodziło przez X miesięcy to ze względu na wiek będę od razu chciała szukać w różnych kierunkach, stąd pytanie o trombofilie, w sensie kiedy się tym w ogóle zainteresować. Przepraszam, nie będę już pytać.
Przepraszam zdecydowanie za szybko się poirytowałam 🙈
warto zbadać tez DHEAs (czy to nie wina nadnerczy) i prolaktyne (do badania się trzeba odpowiednio przygotować warto poczytać) zrobić sobie monitoring owu - czy jest i jak to wyglada.
mamy taka listę staraczki to masz ja niżej
Warto tez pamiętać ze normy labolatoryjne a funkcjonalne to zwykle dwa różne światy. Przy pcos niedoczynnosc tarczycy i Io to plaga - mega polecam sprawdzić sobie 5 tarczycową i insulinę,. Ja jestem szczupła jem zdrowo a insulina mi wyszła na granicy.
Warto zbadać tez wit D, b12, homocysteine, kwas foliowy, ferrytyne :)
Złote suple dla pcos - izytiol, nac (polecam prenacaps ovi), omega 3, wit D dobrana dawka pod wynik!,
Na jakość jajeczek q10 (dziewczyny tu biorą w formie aktywnej ubichiolu) resveratrol.
 
@StaraStaraczka to ta lista 😊

Warto pamiętać żeby suple brać w formach aktywnych, metylowanych.
 

Załączniki

  • 31 2.jpg
    31 2.jpg
    90,3 KB · Wyświetleń: 27

Przepraszam zdecydowanie za szybko się poirytowałam 🙈
warto zbadać tez DHEAs (czy to nie wina nadnerczy) i prolaktyne (do badania się trzeba odpowiednio przygotować warto poczytać) zrobić sobie monitoring owu - czy jest i jak to wyglada.
mamy taka listę staraczki to masz ja niżej
Warto tez pamiętać ze normy labolatoryjne a funkcjonalne to zwykle dwa różne światy. Przy pcos niedoczynnosc tarczycy i Io to plaga - mega polecam sprawdzić sobie 5 tarczycową i insulinę,. Ja jestem szczupła jem zdrowo a insulina mi wyszła na granicy.
Warto zbadać tez wit D, b12, homocysteine, kwas foliowy, ferrytyne :)
Złote suple dla pcos - izytiol, nac (polecam prenacaps ovi), omega 3, wit D dobrana dawka pod wynik!,
Na jakość jajeczek q10 (dziewczyny tu biorą w formie aktywnej ubichiolu) resveratrol.
Dzięki. To wszystko było badane i jest ok. Suple też włączone. No nic - za pół roku zobaczę gdzie jestem i się będę wtedy martwić.
 
reklama
Do góry