reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

To jest okropne, że też na forum musiałaś szukać pomocy!
No niestety, to była pierwsza sytuacja w moim życiu, w którym dotarło do mnie, ze trzeba sprawdzać po lekarzach.

Ostatnio przy IUI zapytałam lekarza, czy nie powinnam suplementowac proga skoro wyszło mi 12 w 7 dpo, a on stwierdził, ze to świetny prog. Ja nie jestem taka pewna. Takie życie, trzeba sprawdzać i najlepiej płacić, wtedy się lepiej opiekują 😅
 
reklama
Wybaczcie dziewczyny, że się wtrącę ale badanie kleszcza jest bez sensu totalnie, bo nawet jak był zarażony to nie znaczy, że zaraził.
Szkoda kasy na badanie kleszcza.
Ania obserwuj miejsce wbicia kleszcza, jak pojawi się odczyn to wtedy lekarz :)
 
Edukując się na przyszłość i zaspokajając ciekawość - czy któraś z dziewczyn, której się udało zajść w ciążę z testami owu i mierzeniem temperatury mogłaby wrzucić screena z wykresem od owu do końca cyklu? Jestem ciekawa jak dalej się zachowuje temperatura, w sensie mniej więcej jakich zachowań można wypatrywać 😉
 
Edukując się na przyszłość i zaspokajając ciekawość - czy któraś z dziewczyn, której się udało zajść w ciążę z testami owu i mierzeniem temperatury mogłaby wrzucić screena z wykresem od owu do końca cyklu? Jestem ciekawa jak dalej się zachowuje temperatura, w sensie mniej więcej jakich zachowań można wypatrywać 😉
myślę, że nie ma sensu porównywać wykresów bo u każdej będzie trochę inaczej.
Jeśli mierzysz temperaturę (z zachowaniem wszystkich zasad) to powinien być skok po owulacji i utrzymywanie się wyższych temperatur. Każda z nas ma inną temperaturę, inny skok i w innych dniach spadek (może być przed okresem lub w trakcie). Na temperaturę ma wpływ wiele czynników.
Ogólnie z wykresów nie wyczytasz ciąży.
 
Ok, dziękuję. Czyli tak jak myślałam. to ostatnie pytanie - po ilu nieudanych cyklach myślicie, że warto zrobić ten pakiet badań na trombofilie?
 
Ok, dziękuję. Czyli tak jak myślałam. to ostatnie pytanie - po ilu nieudanych cyklach myślicie, że warto zrobić ten pakiet badań na trombofilie?
Przepraszam, ale ja kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Nie interesuje cię kontynuowanie diagnostyki w stronę choroby która realnie i niestety silnie wpływa na płodność oraz poronienia czyli pcos, a zadajesz pytania od kiedy robić pakiety na trombofilie 🤷‍♀️
 
reklama
Ok, dziękuję. Czyli tak jak myślałam. to ostatnie pytanie - po ilu nieudanych cyklach myślicie, że warto zrobić ten pakiet badań na trombofilie?
teoretycznie diagnostykę zaczyna się po roku (wiele par nawet z problemami i chorobami zachodzi w ciążę), jeśli ci się śpieszy to można po pół roku.

Zastanawia mnie trochę twoje podejście. Rozpoczęłaś dopiero starania a już zakładasz najgorsze? Ciesz się z seksu!.
Jeśli Faktycznie nie masz regularnych owulacji przez pcos to udaj się na monitoring, włącz dietę, jakieś suple.
 
Do góry