reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Z badaniem pasożytów to ciężka sprawa, słabo wykrywalne są. Najlepiej wykrywają je najczęściej laboratoria zwierzęce. Ja planuję się niedługo profilaktycznie odrobaczyć.
 
reklama
Jak któraś będzie chciała robić to z tego co mi się wyświetliło też, to te badania trzeba zrobić (podobno) w jakimś specjalnym labie a nie pierwszym lepszym. I najlepiej zaraz przed pełnią :)
Serio z tą pełnią? Jaki może to mieć wpływ? :D jakby siebie bym podejrzewała o różne czary mary związane z kasami księżyca itp ale Ciebie nie :D
 
Mi cały czas nie daje spokoju ta niska ferrytyna właśnie 🙄 Poziom żelaza mam pod korek (194,8 przy normie 193), ale ferrytyna tylko 22,20 (badane na koniec marca). Lekarz powiedział, że to znaczy, że dostarczam w diecie wystarczająco dużo żelaza, ale mam problem z jego przyswajaniem. I co można z tym zrobić? Można coś w ogóle, skoro nie ma niedoboru?
Szczerze nie wiem. Gdyby mnie dotyczyła sytuacja to pewnie bym drążyła temat i szła za ciosem i tropem jelit czyli dietetyk lub ogarnięty gastrolog i może gastroskopia? Jeżeli wszystkie drogi podwyższenia zostały wyczerpane. Na pewno nie wierzyć w hasła „taka pani uroda”
 
Serio z tą pełnią? Jaki może to mieć wpływ? :D jakby siebie bym podejrzewała o różne czary mary związane z kasami księżyca itp ale Ciebie nie :D
Podobno w pełnię robaczki są najbardziej aktywne :)
Z badaniem pasożytów to ciężka sprawa, słabo wykrywalne są. Najlepiej wykrywają je najczęściej laboratoria zwierzęce. Ja planuję się niedługo profilaktycznie odrobaczyć.
Bada się w parazytologicznym labie. A jaki jest sens się odrobaczać nie mając pewności, że ma się robaczki? Nie przyniesie to więcej szkód niż korzyści?
 
Serio z tą pełnią? Jaki może to mieć wpływ? :D jakby siebie bym podejrzewała o różne czary mary związane z kasami księżyca itp ale Ciebie nie :D
podobno fazy księżyca mają wpływ.
Problemy skórne i często swędzenie właśnie w pełnie albo nów mogą oznaczać pasożyty (i nie mówię tu o owsikach)
 
podobno fazy księżyca mają wpływ.
Problemy skórne i często swędzenie właśnie w pełnie albo nów mogą oznaczać pasożyty (i nie mówię tu o owsikach)
Nigdy nie słyszałam o tym, ale ciekawe :D
Mnie niestety faza księżycowa nie dotyczy apropo swędzenia bo od dobrych dwóch tygodni tak skóra swędzi po prysznicu, że chce oszaleć 🤡 prawdopodobnie wrzucili dobrą dawkę chloru na te upały żeby zapobiegać ecoli (częsty problem u nas). Bo żelu, proszki, płynu nie zmieniałam. Biada mi jeżeli po wyjściu spod prysznica nie zleje się balsamem.
 
Nigdy nie słyszałam o tym, ale ciekawe :D
Mnie niestety faza księżycowa nie dotyczy apropo swędzenia bo od dobrych dwóch tygodni tak skóra swędzi po prysznicu, że chce oszaleć 🤡 prawdopodobnie wrzucili dobrą dawkę chloru na te upały żeby zapobiegać ecoli (częsty problem u nas). Bo żelu, proszki, płynu nie zmieniałam. Biada mi jeżeli po wyjściu spod prysznica nie zleje się balsamem.
podobno są wtedy najbardziej aktywne.
W ciążę podobno też łatwiej się zachodzi przy pełni 😅
 
reklama
To się dobrze składa, bo niby się zgłosiłam jako chętna, bo nie wiedziałam, że Ty wyrażałaś prędzej chęć. Popieram Twoją kandydaturę 😁
Dobra Dziewczyny to zrobię to wieczorem, bo wczoraj utopiłam telefon
Faken.
No i wczoraj przez caly dzie myślałam że jest czwartek :/
To slonce daje na glowe
 
Do góry