reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Co raz więcej wyskakuje mi filmików i tiktoków dietetyczek, że pasożyty mogą powodować niepłodność. Czy któraś badała się pod tym względem? 🤔🤔
Nie, nie badałam ale coraz większą wagę przykłada się do jelit w kontekście starań. Jest coraz więcej badań w tym aspekcie. Zalecane są również probiotyki, na razie bez rekomendacji a same zalecenia.
 
Nie, nie badałam ale coraz większą wagę przykłada się do jelit w kontekście starań. Jest coraz więcej badań w tym aspekcie. Zalecane są również probiotyki, na razie bez rekomendacji a same zalecenia.
w ogóle chyba jelita mają ogromne znaczenie w diagnostyce chorób...
Czytałam właśnie, że zalecane jest badanie na pasożyty przy niskiej ferratynie i ogólnie niedoborach witamin.
 
w ogóle chyba jelita mają ogromne znaczenie w diagnostyce chorób...
Czytałam właśnie, że zalecane jest badanie na pasożyty przy niskiej ferratynie i ogólnie niedoborach witamin.
Masz rację, bo jelita mogą być podłożem wielu chorób. I to nie tylko takie, które nasuwają nam się od razu jak jelito drażliwe, Leśniewskiego-Crohna czy celiakia, ale chorób na osi jelito-mózg powodując zaburzenia lękowe, depresje, czy przyczyniać się do rozwoju choroby Parkinsona, Alzheimera, choroby skóry (oś jelito-mózg-skóra) powodując trądzik, egzemę. itp itd...
Próby wątrobowe też mogą zasugerować badanie pasożytów. Niska ferrytyna i niedobory mogą właśnie być spowodowane jakimś lokatorem. I mimo dopasowanej diety czy suplementacji nie będzie efektu, niestety.
 
w ogóle chyba jelita mają ogromne znaczenie w diagnostyce chorób...
Czytałam właśnie, że zalecane jest badanie na pasożyty przy niskiej ferratynie i ogólnie niedoborach witamin.
Właśnie ja od dłuższego czasu borykam się z niską ferrytyną i planowałam zbadać się pod kątem pasożytów. To badanie robi się w laboratorium parazytologicznym. Można też wysłać próbki kurierem.

Chociaż ostatnio po suplementacji żelaza, ferrytyna cudownie podskoczyła z 17 na 50.
 
Kończąc już temat świątecznych tradycji, to 6.12. przylatuje Mikołaj, a 24 przychodzi Dzieciątko, bo u żadnej z Was nie widziałam takiej odpowiedzi 🙈 Dzieciątko Jezus ofc, to samo Dzieciątko, które wypala dzieciom oczy gdy podglądają pokój z choinką przez dziurkę od klucza, kiedy tam się pojawiają prezenty - to był fakt powszechnie znany z czasów mojego dzieciństwa 😆😅🔥
 
Właśnie ja od dłuższego czasu borykam się z niską ferrytyną i planowałam zbadać się pod kątem pasożytów. To badanie robi się w laboratorium parazytologicznym. Można też wysłać próbki kurierem.

Chociaż ostatnio po suplementacji żelaza, ferrytyna cudownie podskoczyła z 17 na 50.
Ale próbki zbiera się z 3 dni? Gdzie ma się przechowywać w tedy próbki?
 
Właśnie ja od dłuższego czasu borykam się z niską ferrytyną i planowałam zbadać się pod kątem pasożytów. To badanie robi się w laboratorium parazytologicznym. Można też wysłać próbki kurierem.

Chociaż ostatnio po suplementacji żelaza, ferrytyna cudownie podskoczyła z 17 na 50.
ja w zeszłym roku ferratynę miałam 13 🤡 brałam żelazo i w sumie nie wiem ile teraz mam, b12 też wyszła tak sobie.

I właśnie dietetyczka, która często o tym mówi poleca badanie próbek, tak jak mówisz kurierem i nawet ma kod więc za, badanie wychodzi 225 zł.

Tylko ja się boję, że nie dam rady zrobić trzy dni pod rząd 💩
Ja i moje zaparcia 🙄
 
reklama
Do góry