reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Mój też doradził mi czekać na usg i pappe. Przebieram nogami aby robić nifty, ale może faktycznie poczekam na wyniki. Dodatkowe badania można zrobić w każdym terminie. Rozmawiałam też o badaniach ze znajomą która urodziła w wieku 39 i 42. Jej wyszły badania dobrze, też mówiła żeby niepotrzebnie się nie nakręcać ze będzie źle. Wciąż się waham ale skłaniam się ku temu aby poczekać i jak będę miała wyniki, omówić je z moim lekarzem.
to czekamy 🫢
 
reklama
moja kuzynka w blizniaczej prawie do konca chodzila na silke, jezdzila rowerem.. tancowala na weselu.. az ja kazdy wyzywal od psychicznych bo wczesniejsza ciaze stracila .. ale na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo. Ja bym w zyciu tak nie ryzykowala :o
Wiesz co ja rozmawiałam ze swoją doktor i to zależy też dużo od trybu życia jaki się prowadziło przed ciążą
Jeśli kobieta była kanapowcem albo miała mało ruchu to w ciąży nie powinna raptem trenować niewiadomo co i ile - ruch jest w ciąży wskazany nie tylko spacery

Ale jeśli kobieta miała aktywny tryb życia (ja np. biegam po 30-50 km w górach, chodzę po górach po 30-40 km/dziennie - nie raz w roku tygodniowy wyjazd tylko raz w miesiącu na dłuższy weekend, czasami też z plecakiem 20 kg , chodziłam na wspinaczkę , jeździłam rowerem , na treningi cardio prawie codziennie ) to doktor powiedziała że jak nie będzie nic się działo nie ma przeciwwskazań
Sama chodziłam na grupy biegowe gdzie dziewczyny trenują wyczynowo (są trenerkami, lekkoatletkami) jedna prowadziła treningi biegowe w 9 mcu ciąży i biegała szybciej niż ja 😁 tylko wtedy nie robi się oczywiście formy życia tylko takie lekkie bieganie
One nie robiły wszystkich ćwiczeń co my ale prowadziły treningi i lekko biegały
Ale to wszystko zależy od ciąży i zaleceń lekarza , ja na pierwszą wizytę miałam jakoś we wtorek a w sobotę byłam zapisana na półmaraton - miałam napisane czy mogę to biec, ale doktor sama powiedziała żebym na razie się wstrzymała od treningów i biegania żeby dać szansę na rozwój - więc pakiet startowy przepadł
Na siłownię może znaleźć wiele fajnych ćwiczeń z małym obciążeniem przygotowującym do macierzyństwa - są takie treningi na yt - np. z hantelkami wzmocnienie ramion żeby później dzieciaczka podnosić do góry
 
Też dzisiaj mam taki tryb
Wzięłam wczoraj leki na te mdłości ale dzisiaj jakoś tak bardziej je czuję i jest mi niedobrze
Strasznie denerwują mnie ciężarne na Instagramie takie szczęśliwe zadowolone , biegające 😁 a ja wegetuję
Ogółem jak cokolwiek zjem to taki mi brzuch wywala że masakra 😁
Już taka zmęczona jestem tym stanem 😁
wiem że to marne pocieszenie ale jeszcze trochę przed nami...
Ja ogólnie nie mam jakiś mdłości ale miewam tak, że w opór mam na cid ochotę. No wszytko bym oddala a poczuje tego zapach to mnie zrywa ale nie wymiotuję.
 
A u mnie całkiem okej, nawet udało się wyjść na spacer i rano też te mdłości już jakoś minęły na szczęście. Zrobienie obiadu jest męczące bardziej fizycznie, ale wszystko po prostu powoli i jakoś idzie. Jutro wizyta, mam nadzieję, że wszystko ok, nie mogę się doczekać. 😅
Chyba w tym tygodniu będą tu pierwsze USG genetyczne, dobrze kojarzę? 😀
tak! Ja wizytuje 19 🫣
 
Pamiętajcie tylko, że zdecydowana większość fotelików w zestawach z wózkiem nie spełnia standardów bezpieczeństwa 😔 jest fajna strona z naprawdę tanimi rzeczami do wyprawki Link do: Babymam pościel dziecięca do łóżeczka 120x90 2el
Mam od nich trochę rzeczy i naprawdę są spoko 🙂.
Wózki używane gorąco polecam ze strony na Facebooku "Wózki jak ze snu", po serwisie, w świetnym stanie, pachnące, czyściutkie 😍 można dorwać w zestawie z fotelikiem na ISOFIX. Ja brałam wózek i fotelik od tej babeczki, jestem mega zadowolona (używam już prawie 2 lata)
A to ciekawe bo ja bym nie pomyślała że te foteliki mogą być coś nie tak
 
W ogóle dziewczyny powiem wam że u mnie tatuś dziecka się przejął rolą bardziej niż ja 😁 kupił sobie poradnik , już rozmawiał żeby mu pokazali jak kłaść i przewijać dziecko no jestem pozytywnie w szoku 😁
Tymczasem ja ? Gdzie moja xonvea 🤣
 
napisali, że eserichia coli ale jakby sama eserichia to pranie można by było zrobić a tu nic niby, podkarpacie
Przeczytalam, że koleżanka z Podkarpacia i aż mi się miło na sercu zrobiło:D w 2015 roku rzuciłam z mężem wszystko i wyjechaliśmy w Bieszczady:D 1.5 roku mieszaliśmy na Podkarpaciu co było dla nas zupełną odskocznią bo pochodzimy z woj. wielkopolskiego :D w ciągu 2 tygodni ogarnelismy dom na wynajem i pracę oraz częściowa przeprowadzę z Wlkp :) przepraszam, że tak tu prywatnie wjechałam z życiem ale chwilami dalej wracam do tamtych miejsc 😜
 
reklama
Wiesz co ja rozmawiałam ze swoją doktor i to zależy też dużo od trybu życia jaki się prowadziło przed ciążą
Jeśli kobieta była kanapowcem albo miała mało ruchu to w ciąży nie powinna raptem trenować niewiadomo co i ile - ruch jest w ciąży wskazany nie tylko spacery

Ale jeśli kobieta miała aktywny tryb życia (ja np. biegam po 30-50 km w górach, chodzę po górach po 30-40 km/dziennie - nie raz w roku tygodniowy wyjazd tylko raz w miesiącu na dłuższy weekend, czasami też z plecakiem 20 kg , chodziłam na wspinaczkę , jeździłam rowerem , na treningi cardio prawie codziennie ) to doktor powiedziała że jak nie będzie nic się działo nie ma przeciwwskazań
Sama chodziłam na grupy biegowe gdzie dziewczyny trenują wyczynowo (są trenerkami, lekkoatletkami) jedna prowadziła treningi biegowe w 9 mcu ciąży i biegała szybciej niż ja 😁 tylko wtedy nie robi się oczywiście formy życia tylko takie lekkie bieganie
One nie robiły wszystkich ćwiczeń co my ale prowadziły treningi i lekko biegały
Ale to wszystko zależy od ciąży i zaleceń lekarza , ja na pierwszą wizytę miałam jakoś we wtorek a w sobotę byłam zapisana na półmaraton - miałam napisane czy mogę to biec, ale doktor sama powiedziała żebym na razie się wstrzymała od treningów i biegania żeby dać szansę na rozwój - więc pakiet startowy przepadł
Na siłownię może znaleźć wiele fajnych ćwiczeń z małym obciążeniem przygotowującym do macierzyństwa - są takie treningi na yt - np. z hantelkami wzmocnienie ramion żeby później dzieciaczka podnosić do góry
wyrzygalabym płuco 😂 ja przejde kilometr i dejta wody 😂😂😂
 
Do góry