reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
ja tez czekalam na ten deszcz i sie nie doczekalam...

w koncu sobie zamowilam sukienke na wesele. jeden klopot za mna ;) jejku ja to ciagle pod wiatrakiem leze. nic sie nie chce, tata ma urlop to z mlodym lazi wszedzie.

Emenems a Ty jednak cwiczysz? co Ci w końcu położna powiedziala?




odnosnie mlek roslinnych (nie pamietam ktora pytala) chcecie troszke informacji?
 
ja tez czekalam na ten deszcz i sie nie doczekalam...

w koncu sobie zamowilam sukienke na wesele. jeden klopot za mna ;) jejku ja to ciagle pod wiatrakiem leze. nic sie nie chce, tata ma urlop to z mlodym lazi wszedzie.

Emenems a Ty jednak cwiczysz? co Ci w końcu położna powiedziala?




odnosnie mlek roslinnych (nie pamietam ktora pytala) chcecie troszke informacji?

Ja poproszę bo mój Kamil miał skaże białkowa jak bym mały i myśle ze dzieci tez to mogą mieć bo od mleka w ciąży dostaje wysypki! Przerzuciłam sie na razie na to bez laktozy i sery kozie :/
 
Paulettah a wiesz, że mleko bez laktozy uczula tak samo jak zwykle? Bo skaza białkowa jest nie od laktozy a od białka, ja jak byłam mała przez wiele lat to miałam później przeszło i teraz znowu wróciło

Martusia- kiedy masz wesele? Jaka sukienkę kupiłaś? Bo ja mam w październiku i już będę miała spory brzuszek i nie wiem jaka kupić żeby ładnie wyglądać
 
Ja poproszę bo mój Kamil miał skaże białkowa jak bym mały i myśle ze dzieci tez to mogą mieć bo od mleka w ciąży dostaje wysypki! Przerzuciłam sie na razie na to bez laktozy i sery kozie :/

tyle ze jezeli chodzi o niemowleta to mleka roslinne po 1 rż. poza tym jezeli chodzi o skazy to najlepsze jest mleko mamy lub specjalne mm dla alergikow. (mama moze byc na diecie eliminujacej) jak znajde to wkleje.
 
U mnie mama musiała z karmienia piersią zrezygnować bo straaszne uczulenie miałam pewnie coś jadła czego nie mogła i dlatego tylko kiedyś nie było takiej informacji jak teraz i pewnie po prostu nie wiedziała
 
no i mój Olo mial nietolerancje laktozy. dlugo mi zajelo dojscie co go meczy. eliminacja na jakis czas pomogla i przejscie na roslinne mleczko, ale juz mial wtedy ponad roczek. laktoza to cukier mleczny - mleko zwierzece do 4,5 a ludzkie do 7,5 % zawiera ja. kozie probowalam ale smak okropny. Olus bardzo lubi ryzowe slodzone miodem. sojowe jest gmo, nie polecam. w rosmanie sa bardzo fajne mleka w fajnej cenie.

Bubcia wesele za miesiac. prosze link: Sukienka z działu Kobiety - kolor: biały / czarny – niskie ceny w sklepie C&A on-line! - wzielam wiekszy rozmiar w razie jakbym bardzo urosla.


o nietolerancji laktozy opowiedzialam bardzo skrotowo i krotko, jakby ktos chcial cos wiedziec - piszcie. jak bede wiedziala odpowiem.
 
Ostatnia edycja:
Bubcia - taka ciekawostka. jezeli mama karmi dzieco piersia i ma ono uczulenie, to nalezy diete eliminacyjna wprowadzic. mleko tworzy sie z krwi nie z tresci zoladka. jezeli sa uczulenia to nie zawsze jedzenie, chyba ze mama na nieszczelne jelita i alergeny przenikaja do mleka. moze byc tez kosmetyki, proszki, skladniki ubran, roztocza domowe, zabawki etc etc.
 
reklama
Martusia- sukienka śliczna, co do nietolerancji laktozy to jest to całkowicie co innego niż skaza białkowa i dlatego eliminacja laktozy nic nie daje, a co do mojej mamy to wiem że alergolog tak jej kazała i wypisala jej specjalne antyalergiczne mleko w proszku bo wtedy nie było tak dużo ogólnodostępnych, a z tym jedzeniem to jednak to co jemy ma wpływ na mleko w piersi bo przecież dlatego nie można np niektórych produktow, często się zdarza,że np mama zje truskawki a dziecko dostaje wysypki pijąc tylko mleko mamy więc coś w tym musi być
 
Do góry