reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Z surowej tez ale nie dla mnie , ja jem z grillowanym łososiem :) aczkolwiek u nas nie ma paniki sushi ze nie mozna bo surowe wrecz przeciwnie, mozna jesc i trzeba surowe ryby, należy je tylko przed zjedzeniem wymrozic to sa bezpiecznie.

Na stronie naszego instytutu żywności i żywienia sa specjalne przepisy na sushi dla kobiet w ciazy. Położna tez zachęcała ale ja jednak pozostaje w ciazy przy grillowanej rybie, ale dla meza i rodzicow do wyboru do koloru... Troche im zazdrościłam :)
 
reklama
Sushi uten tunfisk
Gravide kan spise sushi, men du bør unngå bitene med tunfisk. Ellers gjelder de samme retningslinjene som for befolkningen for øvrig: All fisk som skal spises rå, bør fryses ved -20°C i minst 24 timer for å ta knekken på eventuelle parasitter.

Sushi dla ciężarnych
Ciężarne moga spożywać sushi wyłączając sushi z tuńczykiem(...)
Wszystkie ryby ktore bedą spożywane surowe, należy pierw zamrozić w minimum -20stopniach na 24 godziny zeby wybić ew. pasożyty.
 
U nas piszą ze surowe mieso zabronione pod kazda postacią ale ryby wlasnie to jak pisałam - o wędzonych nie wiem za duzo bo ich nie jem - sama nie mam jak wędzić a w wędzone ze sklpu nie wierze ...ze to prawdziwe wędzonki :)

Musze poczytać o tym
 
Pewnie co kraj to obyczaj i wszędzie co innego mówią ja bardzo lubię np makrele wędzona i mam straszną ochotę Ale skoro lekarka mi tak powiedziała to nie jem

Hmm sushi to ja nie przepadam Ale tylko raz jadłam więc możliwe że inne by mi posmakowalo
 
reklama
Do góry