reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Martusia- sukienka śliczna, co do nietolerancji laktozy to jest to całkowicie co innego niż skaza białkowa i dlatego eliminacja laktozy nic nie daje, a co do mojej mamy to wiem że alergolog tak jej kazała i wypisala jej specjalne antyalergiczne mleko w proszku bo wtedy nie było tak dużo ogólnodostępnych, a z tym jedzeniem to jednak to co jemy ma wpływ na mleko w piersi bo przecież dlatego nie można np niektórych produktow, często się zdarza,że np mama zje truskawki a dziecko dostaje wysypki pijąc tylko mleko mamy więc coś w tym musi być

wiesz co po czesci sie zgodze. jezeli chodzi o diete mamy karmiacej to info mam z bardzo doswiadczonej reki a wlasciwie cycka - jedyna liderka LLL w Polsce - Magda Karpienia. Powitanie zawsze mozna zadzwonic z problemem i pomoze nawet na odleglosc.
 
reklama
Bubcia - taka ciekawostka. jezeli mama karmi dzieco piersia i ma ono uczulenie, to nalezy diete eliminacyjna wprowadzic. mleko tworzy sie z krwi nie z tresci zoladka. jezeli sa uczulenia to nie zawsze jedzenie, chyba ze mama na nieszczelne jelita i alergeny przenikaja do mleka. moze byc tez kosmetyki, proszki, skladniki ubran, roztocza domowe, zabawki etc etc.

Dieta bardzo wpływa na skład krwi i to co je matka ma ogromny wpływ na jakos mleka ....
 
Emenems- też tak myślę, skoro będąc niemowlakiem i nic nie jedząc prócz mleka mamy dostałam skazy bialkowej, ale ciężko mi coś powiedzieć bo nie jestem lekarzem
 
Dieta bardzo wpływa na skład krwi i to co je matka ma ogromny wpływ na jakos mleka ....

Moj Olus mimo ze krotko KP to nie mial kolek od jedzenie mojego a od sztucznych witamin. witaminy odeszly, dziecko sie uspokoilo. a jadlam smazone, barszcze biale, kielbasy, wedliny, cole no wszystko.

zreszta niech kazdy wierzy w to co uwaza za sluszne, ja sie ucze od ponad 1,5 roku. nie mowie ze wiem wszystko ale podstawy mam. bez urazy dla nikogo oczywiscie i jego pogladow...
 
Moj Olus mimo ze krotko KP to nie mial kolek od jedzenie mojego a od sztucznych witamin. witaminy odeszly, dziecko sie uspokoilo. a jadlam smazone, barszcze biale, kielbasy, wedliny, cole no wszystko.

zreszta niech kazdy wierzy w to co uwaza za sluszne, ja sie ucze od ponad 1,5 roku. nie mowie ze wiem wszystko ale podstawy mam. bez urazy dla nikogo oczywiscie i jego pogladow...

To nie chodzi o poglądy znowu ale o fakty :) jedzenie ma ogromny wpyw skad krwi - wiedz jak wyglada odwirowana krew osoby otyłej a osoby zdrowej ? Różnica jest ogromna.
Ja tak jak ty, mam zamiar jesc normalnie to co jem ale jak bedzie problem to bede odstawiać różne pokarmy o sprawdzać.
Bardzo dobrze ze te witaminy odstawiłas ... Nie ma co dziecku przezywać takiej bezużytecznej chemii
 
Znalazłam w necie
Tak to wyglada u osob otyłych ( po prawej-krwi tłuszcz ) po lewej zdrowych ( krew osocze i troszke tłuszczu w granicach normy)
ImageUploadedByForum BabyBoom1439128371.383862.jpg

Po odwirowaniu oddziela sie tłuszcz ktory znajduje sie w krwi ktory oczywiscie dostaje sie tam ze spożywanych pokarmów.
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1439128371.383862.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1439128371.383862.jpg
    9,3 KB · Wyświetleń: 30
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ogolnie dzis rano noe piłam mojej kawy potem byłam na siłowni i przyszłam i zaczelam robic sushi i jadłam o 10 sniadanie a potem nic jakos nie było czasu i stoje robie i nagle jakos tak słabo sie poczułam ...:D maskara, usiadłam na chwile tata mi cisnienie zmierzył i było 80/32 hahahah tętno spoko bo 70. Masakra, pierwszy raz w zyciu tak miałam - jestem po kawce i po posiłku zaraz mierze znowu.
 
reklama
Do góry