reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
No szalejecie z tymi postami :)
Madziolina_p u Ciebie to jeszcze o wiele za wcześnie żeby zobaczyć co kolwiek.

Chciejka my jesteśmy na podobnym etapie więc myśle że kilka dni i powinnaś wtedy też już zobaczyć. Bo czasem 3dni ,a czasem 7 mija nim lekarz znajdzie.

KasiaSierpien gratulacje :)

Emenems no ale pewność że jesteś w ciąży już masz ;) stres był i będzie. Gorzej jak na porodówce stwierdzisz ,że to nie Twoje dziecko ;) :D

karolinaE ja w każdej ciąży miałam krwawienie z nosa ,teraz też już 3razy. Gorzej jak zdążają się czesto ,ja tak w przypadku pierwszej ciąży miałam przez co mdlałam gdzie popadnie. Witamina C lub sok z cytryny pomagają i kilka łyków zimnej wody.


A ja mam takie mega mdłości ,że strach co bedzie pozniej :)
 
Witajcie podczytuje was jednak nie mam kiedy napisac,wspominalam ostatnio,ze u mnie objawy slabe tak wczoraj mnie spnie i mdlosci od rana wziely,tak ze szlam z mlodym na zakupy prowadzc wozek na spiaco,w dodtku ciagle myslalm czy zaraz nie zwymiotuje na srodku drogi:/ Dzis znow jakby nic maly teraz dzemie mnie tez spanie bierze delikatnie nic pozatym, powiedzcie czy w tak wczesnej ciazy tez Wam brzuch wydyma?przy synku widac bylo dopiero w 5 miesiacu,a teraz juz wygladam n 5 miesiac,maz tez sie dziwi,ze tak mi brzuch zaokrglilo nagle,fakt zostalo troche po pierwszej ciazy,ale nie byl tki wydety i okragly jak teraz.

xkarola
mojego tez bedziemy przyuczc do spnia w innym lozeczku,na szczescie spi sam w swoim pokoju od dawna,ale zastanwiamy sie czy odda swoje lozeczko malenstwu i zechce spac juz w doroslejszym,w kzdym razie koncem lata przymierazmy sie do zmiany,zeby nie tak nagle jak sie malenstwo urodzi.
 
Madziarra21 - dobry przyrost :) w ciągu 48 beta mize wzrosnąć o 30%

Emenems - to super że wszystko się udało ;) kiedy kolejna wizyta u lekarza ???? Teraz już chyba będziesz chodzić na miejscu ???

Chciejka - jest dobrze, poczekaj cierpliwie te 2 tyg :) objawy masz, prawda? ??

Marcepanek - łącze się z tobą w bólach z mdłościami,do puki nie zjem to nie przejdą, ale jak już za dużo to paw na mnie czeka, teraz zaczęłam z powrotem kasłać jak w poprzedniej ciąży i to na wymioty :(
 
januarka w drugiej ciąży wyskakuje brzuch zdecydowanie wcześniej niż w pierwszej ;) co prawda tak sporego jak Ty nie mam ;) ale widzę po spodniach, w poprzedniej chodziłam do 5 m-ca w jeansach a teraz w nie się ledwo dopinam wagę startową mam taką samą jak w poprzedniej ciąży wiec to nie to ;)
 
Madziarra21 a kiedy wizyta u lekarza? Jej no przyrost mały ale już nie takie przypadki były a mimo wszystko było ok.

Januarka no to jak sama mówisz wydety to moze wzdęcia. Macica na początku jest malutka. A objawy nigdy nie są identyczne moze byc ze jednego dnia sa drugiego nie ma a trzeciego 10krotnie większe.
 
Marcepanek wspolczuje mdlosci:/ mam nadzieje ze w tej ciazy niebede sie taj czula jak w ostatniej:/

Madziarra jesli lekarz mowi zeby sie tym
niemartwic bo glowa do gory;
Ktory to u ciebie tydzien?

Januarka kolejne ciaze przewaznie szybciej widac;-)
 
reklama
Chciejka, jak ja byłam u gina 1,5 tygodnia temu czyli w 6 tygodniu to tez tętna nie było. Musisz być dobrej myśli, to da sile maluszkowi do dalszego rozwoju.
Madziara powtórz bete za jakiś czas, będzie dobrze.
Emenems gratuluje :) Robisz badania genetyczne? Może spróbuj na NFZ w Polsce?
Ja zrobiłam dzisiaj zupę z młodej kapusty, ale dobra! Tylko muszę jeść powoli żeby jej nie wyżygać :)

Odnośnie zwolnień, to mój gin nie robi problemu tylko mnie ostrzegł, ze ZUS ma taka magiczną tabelkę w której wyskakują ciężarne, które sa na zwolnieniu lekarskim co najmniej 6 miesięcy i sa automatycznie wzywane na kontrole. Na kontroli pytają czy mamy jakieś dolegliwości, schorzenia które uniemożliwiają prace w ciąży, jeżeli nie to każą kobiecie w 7, 8 miesiącu ciąży wracać do pracy. Obliczcie sobie czy u Was nie będzie istniało takie zagrożenie. Doradził jeszcze, ze aby nie pojawić sie w systemie należy przerwać zwolnienie na 2 tygodnie (wrócić do pracy). wtedy ciągłość zostaje przerwana.
 
Do góry