reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Ha, a więc jednak są też moje roczniki :) super:D

Tutti gdzie Ty mieszkasz, że masz takie widoki? Super :) zazdroszczę :)

A propos, wiem, że dopiero przyszłam, ale mam propozycję. Na Lipcu miałyśmy fajny wątek do przedstawiania się. Każda napisała tam kilka słów o sobie, które to dziecko, co robi, skąd jest, ile lat i co tam jeszcze chce, a czego nie chce to nie;)
Fajne to było zwłaszcza dla dziewczyn, które dołączyły później, bo mogły szybko rozeznać się w towarzystwie.
Co Wy na to?
 
green- witaj i gratulacje, też jestem 90

Bettka- ja nie wiem, bo chodzą zazwyczaj w spodniach na gumce :) Jakoś tak lubię jegginsy lub takie ze ściągaczami u dołu

pruska- ja normalnie na brzuchu rajstopy nosiłam

Właśnie jakie Wam badania lekarz zlecił? Ja teraz chodze prywatnie, jeszcze jedną wizytę, ale później mam mnie wcisnąć na nfz, a teraz mi zlecił oprócz podstawowych morfologii, moczu i cukru to toxo, hiv i inne pierdoły. Babka mi policzyła dzisiaj ze wyjdzie za to 180 zł! Powariował ten mój lekarz, w poprzedniej ciąży robiłam to później. Chyba zrobię tylko podstawowe, a resztę nich mi da później na nfz bo ja nie mam tyle kasy by mu płacić za każdą wizytę i jeszcze tyle za badania,

ewkam- a ile masz lat?
ja na brzuchu czas sypiam, chociaż raczej nie lubię.

emenems- będzie dobrze, nie martw się i daj znac po dzisiejszej wizycie
ja też teraz miałam usg tydzień po tygodniu

Też się szybko męczycie? Wyszłam na godzinę na zakupy z M i Młodą, trochę w Lidlu w kolejce stałam i już mnie lekko brzuch ciągnie i się zmęczyłam. Kurka zupełnie inna ta ciąża od poprzedniej i bardziej się stresują. Ja chcę juz 2 tyrmestr!

Tusiaczek- witaj

Tutti- oj co za widok, zazdroszczę ze masz taki na co dzień

Teraz odpoczywam, Młoda śpi, a później obiad, ogarnianie domu i pieczenie tortu :) Bo Polka kończy dzisiaj 3 latka. Jakby to było wczoraj :)
Imprezkę robimy jutro u teściów na działce, grilla :)
 
Witam Was wszystkie.

Mam na imię Ania i również chciałabym do Was dołączyć. Mam 25 lat i mieszkam w Manchesterze. To moja pierwsza i upragniona ciąża.

Pierwszy raz dwie kreseczki zobaczylam 10 maja. Wczesniej robilam testy 5 i 6 maja, ale jeszcze nie bylo drugiej kreseczki. Ostatni okres miałam 5 kwietnia. Z kalkulatorów wynika, ze termin porodu będę miała na 9 stycznia.
Z lekarzem (a raczej położną) się jeszcze nie widziałam, bo tutaj gdzie mieszkam trochę inaczej to wygląda. Pierwsza wizytę mam umowiona na 4 czerwca.

Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona i razem będziemy się dzieliły wrażeniami.

Z objawów ciąży to na poczatku bardzo bolaly mnie piersi. Do tego stopnia, ze jak chodzilam to z każdym krokiem je czulam jak podskakuja. Teraz jest juz lepiej i bola tylko przy dotyku. Dodatkowo jestem bardzo senna, co wczesniej wcale nie miało miejsca, a teraz dajcie mi koldre, poduszkę i 30 sekund i mnie nie ma.
Czuje bol w podbrzuszu, ale to podobno normalne, chociaż pewnie każda z nas wtedy panikuje ze cos jest nie tak z dzieciaczkiem.
A na sam koniec najgorsze, czyli mdłości. Na dobre zaczęły się wczoraj i jak się okazuje, nie są one tylko poranne (chyba ze 20 to dalej rano), ale calodniowe. Trochę pomaga mi żucie gumy, a dzisiaj staram się cały czas cos podjadac i nie jest najgorzej, ale czuje się trochę "struta".

Przyznam, ze w temacie dzieci jestem kompletnie zielona. W całym swoim życiu tylko kilkakrotnie miałam male dziecko na rekach, nigdy nawet nie przewijalam. Nie będę ukrywała, ze chce do Was dołączyć również dlatego, bo mam nadzieję, ze będziecie się dzieliły ze mną swoim doświadczeniem.


Ponadto, mimo ze w pierwszym poście, ale dolacze się do prosby Tusiaczka o wątek "na przywitanie". Ja przeczytalam cały ten wątek, ale ze wstydem przyznaje, ze trochę się pogubilam, a tak wszystko byłoby prostsze, zwłaszcza na poczatku, kiedy nie znamy się jeszcze tak dobrze.

Pozdrawiam gorąco! :)
 
aniulqa- witaj, oczywiście zapraszamy. Pomożemy z pewnością, bo jest tu trochę doświadczonych mam :)

A wiecie, ze ja już nawet wózek mam upatrzony :p

Może któraś umie zrobić tabelkę w googlu, miałyśmy taką kiedyś na majówkach, ale nie wiem jak zrobić by sama liczyła dni do porodu
 
Simka ja poprzednio też na pierwszej wizycie miałam już zlecony komplet badań. To raczej norma.

Cześć Aniu;) zazdroszczę senności, ja z młodym nie mam kiedy spać;)
Dzięki za poparcie, no to otwieram :)
 
Ja jestem po panelu morfologii i tarczycy cukier cholesterol itp. HIV miałam robiony przed ivf ale uważam ze warto :)

To tyle poki co, Araz bedziemy w ikei a na 15.30 lekarz
 
Witaj Aniu ! Na "kto po in vitro" jest AnneMarie ona jest z DE to z trgo co ona pisze podobnie u ciebie jak u mnie w Norwegii s Manchester .... To ukochana drużyna meza hahah ma posciel plakat i pufę jak mały chłopczyk heheeh
 
witam nowe mamy :) Gratulacje :) Zaraz wbijam na wątek Poznajmy się:)

Simka - ja tez już upatrzyłam ;p chociaz stary mam jeszcze w piewnicy ale mi sie odpodobał :p Jaki Ci się podoba ?? :) Pokaż :)
 
reklama
No to wątek poznajmy się już jest. Jak już jesteśmy przy wózkach to proponuję jeszcze wątek zakupowy. Tam będziemy mógłby rozmawiać o wyprawce, ubrankach i wszystkim innym co sobie polecamy a co jest zbędne.
Trochę się panoszę od wejścia, ale myślę, że dzięki nowym tematom łatwiej będzie odnaleźć potrzebne informacje :)
 
Do góry