reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
bubcia moja starsza córa dopiero w 25t miała 712 gram :) a jak się urodzila w 40 tyg to 2900 wiec trochę malutka ale wszystko ok :)

Emenems to takie buty mówisz :)
 
Zośka w 21+0 miała 416 g, patrzę ze Marysia 20/21 miała 462 a w 23/24 783 :D w 30 juz miała 1,75 kg, a wagę urodzeniowa w 35/36 osiągnęła, wg usg było 3221 g a urodziła się 10dni później z wagą 3220. Kuzynce mówili że mała bo w 40 miała wg usg 2,8 kg a urodziła się z 3, 1.
 
Hej. Dziewczyny ale dzisiaj u mnie zimno brrr. Chodzę po mieszkaniu w piżamie i bluzie... Wczoraj syn dał mi popalić równo. Wieczorem i on padł szybko i ja :)
Vivienne ja też jak porownalam wagę Wojtka i drugiego synka to wyszło że w tym samym tygodniu ten drugi więcej waży :D na usg ginekolog mówił że maluch ma spory brzuszek :D
 
Hej dziewczyny.
Ja jutro się dowiem ile mój synek waży. W 19 tc miał 264 g. Ale to już historia. ;-)

Nie oglądałam tego programu, ale mam nagrany. Tylko jeszcze nie wiem czy chcę go zobaczyć.

Emenems niezła ta Twoja siostra! ;-)

Powodzenia na dzisiejszych wizytach!
 
I znowu dzieci płaczą dzisiaj za mama w przedszkolu ajj jak mi Zosia zacznie płakać to ja jej przecież nie zostawię , przedszkole za ścianą to jednak zły pomysł, muszę ją wyśląc do innego przedszkola, napalilam się na te sportowe Ale to prywatne i muszę się dowiedzieć ile kosztuje
Hmm to dzieci teraz szybko rosną czyli nie mam się czym martwić, że Zosia malutka :) to luzik
Sierpniowa u nas też zimno aż się z domu nie chce wychodzić
 
Ja obejrzalam wlasnie powtorke, chwilami rozsadek podpowiadal wylacz, ale jakos nie umialam. Dzieja sie i beda dziac takie rzeczy, cudownie, ze dla takich niemowlakow jest szansa :)
 
Ja obejrzalam wlasnie powtorke, chwilami rozsadek podpowiadal wylacz, ale jakos nie umialam. Dzieja sie i beda dziac takie rzeczy, cudownie, ze dla takich niemowlakow jest szansa :)

Dokładnie , bo to pokazuje że teraz już jest coraz większą szansą ze u nas będzie wszystko ok :) ja płakałam na tym programie takie maleństwa śliczne, ale jak oglądałam to myślałam że to super ze teraz jest taka technologia bo teraz nawet jakby coś się działo to jest coraz większa szansa że wszystko będzie ok, każdego dnia jak Zosia jest starsza :)
 
No to jeszcze dla odważnych tekst, który wczoraj mi gdzieś wypłynął Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi? - Mobilna INTERIA w INTERIA.PL
Nie wiem co było w filmie, ale nie zawsze jest różowo.
A jeszcze doleje oliwy do ognia - w naszym kraju szczepi się dzieciaki po urodzeniu, z automatu. Nie wiem, kiedy się szczepi wcześniaki po raz pierwszy, wiem że na pewno mają dodatkowe szczepienia bo są za darmo. (a, znalazłam sobie "Wcześniaki również powinny być szczepione przeciw WZW B w ciągu pierwszych 24 godzin życia. Natomiast u tych z wagą poniżej 2000 g, pierwsza dawka nie powinna być wliczona do trzech podstawowych, czyli niemowlak powinien otrzymać jeszcze 3 szczepionki. Wtedy pierwszą podaje się po ukończeniu miesiąca, drugą miesiąc po pierwszej, a trzecią standardowo po sześciu miesiącach. Ponadto, jeżeli u matki noworodka stwierdzono antygen Hbs we krwi, to lekarze zalecają podanie noworodkowi szczepionki i gotowych przeciwciał anty-Hbs.") Teraz wyobraźcie sobie że rodzi się wcześniak z masą nawet że kilogram. Może mu nawet dadzą podwoić masę przed szczepieniem. Może potroić. Jak silny on może mieć organizm? Dla porównania, znalazłam swoją kartę szczepień z 87 roku. Urodziłam się z wagą 3650 g. W dniu wyjścia ze szpitala miałam 3 kg. W karcie napisano - zbyt niska waga, szczepienie odroczone na pół roku. To tak w ramach rozważań dla każdej sobie, bo wywoływać dyskusji o szczepieniach nie chcę, wystarczająco jest w internetach o nopach i innych skutkach. Ale tak sobie myślę, że niejedno dziecko, zwłaszcza za wcześnie urodzone mogło stracić przez to życie lub zdrowie :(
 
reklama
No to jeszcze dla odważnych tekst, który wczoraj mi gdzieś wypłynął Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi? - Mobilna INTERIA w INTERIA.PL
Nie wiem co było w filmie, ale nie zawsze jest różowo.
A jeszcze doleje oliwy do ognia - w naszym kraju szczepi się dzieciaki po urodzeniu, z automatu. Nie wiem, kiedy się szczepi wcześniaki po raz pierwszy, wiem że na pewno mają dodatkowe szczepienia bo są za darmo. (a, znalazłam sobie "Wcześniaki również powinny być szczepione przeciw WZW B w ciągu pierwszych 24 godzin życia. Natomiast u tych z wagą poniżej 2000 g, pierwsza dawka nie powinna być wliczona do trzech podstawowych, czyli niemowlak powinien otrzymać jeszcze 3 szczepionki. Wtedy pierwszą podaje się po ukończeniu miesiąca, drugą miesiąc po pierwszej, a trzecią standardowo po sześciu miesiącach. Ponadto, jeżeli u matki noworodka stwierdzono antygen Hbs we krwi, to lekarze zalecają podanie noworodkowi szczepionki i gotowych przeciwciał anty-Hbs.") Teraz wyobraźcie sobie że rodzi się wcześniak z masą nawet że kilogram. Może mu nawet dadzą podwoić masę przed szczepieniem. Może potroić. Jak silny on może mieć organizm? Dla porównania, znalazłam swoją kartę szczepień z 87 roku. Urodziłam się z wagą 3650 g. W dniu wyjścia ze szpitala miałam 3 kg. W karcie napisano - zbyt niska waga, szczepienie odroczone na pół roku. To tak w ramach rozważań dla każdej sobie, bo wywoływać dyskusji o szczepieniach nie chcę, wystarczająco jest w internetach o nopach i innych skutkach. Ale tak sobie myślę, że niejedno dziecko, zwłaszcza za wcześnie urodzone mogło stracić przez to życie lub zdrowie :(

To takie smutne ten artykuł , już chce stycznia oby tylko wszystko dobrze było
 
Do góry