reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Uspokojcie sie z tymi slodkosciami;)))). Przykladnie zjadlam zdrowy obiadek i zasliniam pulpit teraz czytajac Was! A serio robie wszystko zeby nie wcinac slodyczy. Wazylam przy wzroscie 1,75m 53 kg a teraz 59, jedno co mnie pociesza to fakt, ze od miesiaca waga stoi...no moze od ubieglej soboty waha mi sie +\- 0,5 kg. Wiec nie kuscie!!!;)))
Pociesze Cie, ze na obiad mam zupę szpinakowa z chipsami z wiejskiej kiełbasy, więc tez przykładnie i bez szału, a serniczki to głownie dla męza bo jak wróci z pracy to juz widzę jak się "ucieszy" na szpinak :)
 
reklama
Mam już wyniki krwi. Czy ktoś umie to zinterpretować?
Może wrzucę tylko to co mam za mało i za dużo:

Morfologia krwi:
Ponad normę:
Leukocyty10,4tys/µlnorma to 3,8 -10,0
Neutrofile %78,2%norma to 40- 70
Neutrofile #8,1tys/µlnorma to 2,50- 7,00
RDW-CV15,9%norma to 12- 15 (to zawsze mam za duże)

Poniżej normy mam:
Hematokryt36,8%norma to 37- 47
Limfocyty %18,4%norma to 20- 45
MPV8,7flnorma to 9,00- 13,00 (to średnia objętość płytki krwi)

Hemoglobinę mam w normie, ale blisko dolnej granicy:
Hemoglobina12,7g/dlnorma to 12,0- 16,0

Mocz jest ok, glukoza, hormony tarczycy i próby wątrobowe też są ok.

Czy mam powody by obawiać się niedokrwistości? Nie jem prawię mięsa w ciąży
 
Mam już wyniki krwi. Czy ktoś umie to zinterpretować?
Może wrzucę tylko to co mam za mało i za dużo:

Morfologia krwi:
Ponad normę:
Leukocyty10,4tys/µlnorma to 3,8 -10,0
Neutrofile %78,2%norma to 40- 70
Neutrofile #8,1tys/µlnorma to 2,50- 7,00
RDW-CV15,9%norma to 12- 15 (to zawsze mam za duże)

Poniżej normy mam:
Hematokryt36,8%norma to 37- 47
Limfocyty %18,4%norma to 20- 45
MPV8,7flnorma to 9,00- 13,00 (to średnia objętość płytki krwi)

Hemoglobinę mam w normie, ale blisko dolnej granicy:
Hemoglobina12,7g/dlnorma to 12,0- 16,0

Mocz jest ok, glukoza, hormony tarczycy i próby wątrobowe też są ok.

Czy mam powody by obawiać się niedokrwistości? Nie jem prawię mięsa w ciąży

Zrob screen shota albo zdjecie bo mega nieczytelne
 
marzenka88 ja prawie tez niejem miesa i wyniki mam na razie oki,
co do wagi u mnie jest na +2.5kg
a ja byłam wczoraj na miescie mojego przedszkolaka opkupić do końca i się przewróciłam,tak sobie kolanko zdarłam ze wieczorem nie mogłam się wykąpać tak piekło,ale junior się rusza także wszystko jest ok.-przy okazji wleciałam do sklepu i skusiałam się na kocyk,recznik z kapturkiem,2szt body dla juniora i w c&a promocja koszulka+spoiszki wiec tez wzięłam,w lumpku byłam ale kupiłam tylko kilka sztuk bodów,2xspodnie takie malusie na 56 i większe trochę to sweterek i koszula
zastanawiam się tylko nad jakims śpiworkiem czy kombinezonem,mam taki kombinezon mis z H&M,jak rodziłam w marcu to wystarczyło i kocyk a teraz styczeń to nie wiem czy kupic,jak myślicie?
 
Ja na plusie prawie 5 gdzies 4,5 z czego w ostatnie 6 tygodni 0,5 kg, pierwszy trymestr 1,5 kg potem magiczny urlop i 2kg w dwa tygodnie i teraz w 6 tygodni 0,5 kg
 
Wrzucam zdjęcie wyników morfologii. Czy ktoś umie to zinterpretować?


Czy mam powody by obawiać się niedokrwistości?
 

Załączniki

  • krewka.jpg
    krewka.jpg
    16 KB · Wyświetleń: 36
reklama
Do góry