reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Słodkie mamusie

reklama
hej :)
Mogę się przyłączyć do rozmowy?
Już kilka razy próbowałam być aktywna na forum, ale jakoś nie daje rady, mam bardzo ruchliwego Syna który w sierpniu skończy 2 latka i termin z Matyldą na 13 lipca :)
badanie z glkukozą po 2 godz 142, teraz mierzę poziom cukrów, ogólnie przekraczam raczej wtedy kiedy zjem dużo na raz, jak jem normalnie - mniej a częściej jest oki, ale bardzo się tym martwię :( w pierwszej ciąży wszystko było ok
 
As witaj ;) u mnie jest tak samo, jak za dużo na raz zjem to mam skoki, dlatego jem np. kromkę chleba a po godzinie znowu kromkę zamiast 2 za jednym razem.
 
Witam nową mamusię....:-)
U mnie dziś na czczo 102, po sniadaniu 120...zaraz obiadek, ale wiem, ze będzie ok, bo bigosik na krótko i chlebek....ok 100 mam po tym, ale zmierze oczywiście...w porze 2 śniadania był lód twister sorbetowy z odrobinką śmietwnki), 2 maleńkie krakersiki.....
Justynka jak kupujesz chleb to patrz na skład, bo że napisane żytni- wcale taki może nie być....może być z domieszką mąki pszennej albo barwiony, np karmelem.......
 
Ostatnia edycja:
Kupowałam w dobrej piekarni cholera 8,80 dałąm za ten chleb-ale widocznie mój organizm go nie toleruje w odpowiedni sposób!!!
Teraz zjadłam na obiad kurczaka, sałaty cały talerz i jedną jego kromkę i było 107...
ehh ogólnie mam słaby dzień :crazy:
Kinderek ty mówisz-żeby ograniczać ilości-cholerka ja dostaję ochrzan od lekarza że nie tyję bo cały czas od początku tylko 3,5 kg na plusie, że mam więcej jeść a tu kurde jak...??? widzę konflikt interesów!
oczywiście żartuję... żebyś nie poczuła że się czepiam ;) tylko jak się mnie pytają ile ważę a ja mówię ze 56,5 to wszyscy robią o takie oczy OOoo
 
Ostatnia edycja:
Napiszę Wam jaki chleb kupił całkiem niedawno mój mąż....zapłacił kupę forsy, bo chyba z 6 zł za 4 kromki, a chleb nazywał się ŻYTNI.....koło mnie jest filia piekarni, w której się zaopatrujemy chyba już 3 rok....ale w tym punkcie młode ekspedientki i nie za bardzo zorientowane.....jak zjadłam to od razu powiedziałam do mojego, ze ten chleb w życiu nie jest żytni, a on się upierał, ze jest i to z foremki, pieczony , na wagę....ok....choć mnie już się jego wyglad za bardzo nie podobał jeśli chodzi o takowy.....następnego dnia był w tym super punkcie i mówi, ze z tym chlebem to chyba coś nie tak, opowiedział historię, a pani powiedziała, ze on się tylko tak nazywa i że wcale nie jest z żytniej mąki:szok::eek:.....kupuję u nich chleb żytnio- razowy od kilku lat i on służy mi najbardziej, nie ma deka domieszki innej mąki, a to jest właśnie ważne i ważne, by rozumiec różnicę pomiędzy pełnoziarnistym a wieloziarnistym chlebkiem......ten pierwszy o dużo zdrowszy......Justynko ....kurczaka, sałatę, jajka mozesz jesć do bólu, one Ci nie spowodują skoków cukru, a widzisz zjadłaś tylko 1 kromkę chleba i jest ok.....jeśli czujesz niedosyt to zjedz więcej, ale właśnie nie chleba czy innych węgli, a warzyw, np 2 pomidory ( oby nie malinowe, bo mają więcej cukru niż inne odmiany), ogórki, rzodkiewki, jajka......będziesz syta........
Ja też nie przybrałam zbyt wiele, ale moja diabetolog jest ze mnie dumna, bo widzi, ze przestrzegam diety......dzieciątko waży w moim przypadku 1600, trochę ważą wody, a reszta....dobrze jest....a Ty jesteś drobniejszej kości niż ja....nie stresuj się tylko działaj kochana......trzymam kciukasy zresztą za Ciebie.....i NIE WYJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-D:angry::-D
 
no my dzis specjanie wcześniej wstaliśmy i ruszyliśmy na polowanie za "moim" chlebem...no i w Lewiatanie nie było-więc ja już załamka ale pytam się-w jakiej piekarni on jest pieczony-a pani mówi w jakiej-i jak się okazuje to na moim zadupiu więc w autko i 500m dalej byliśmy już u źródła w piekarni-wchodzę-na półce nie ma-i normalnie już prawie płaczę i mówię że mi tak zależy czy będą dziś piekli jeszcze itd... a pani że pobiegnie sprawdzić-no i wróciła z dwoma chlebkamii dla mnie:-)normalnie ucieszyłam się prawie jakbym pierścionek z brylantem dostała;-)
 
cześć Dziewczyny,
mnie ta cukrzyca wnerwia bo wydaje mi się, że wcale jej nie mam :/
ostatnio godzine po obiedzie mialam 64 i prawie zemdlałam,
czasami pokazuja mi sie jakies 100 ale to serio musze zjesc duzo i wydaje mi sie, ze wtedy kazdy mialby taki cukier :/
wczoraj wieczorem mialam 74 po kolacji i tez chcialo mi sie wymniotowac :(
na czczo zawsze mam w granicach 74,
mozecie napisac jakie mialyscie wyniki po 2 godz z obciazeniem glukoza?
pozdrawiam Was :))
 
reklama
ja po 2 godz miałam 142... ale teraz mam już niezłe wyniki a jem niewiele-na czczo ok.90, po posiłkach różnie najczęściej ok 100-120.
 
Do góry