reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Dokładnie. Sama nie wiedziałam kiedy iść na to badanie bo jedni mówią że przed 6 tygodniem nie ma sensu bo pewne zmiany same się fizjologiczne cofają i nie ma sensu straszyć a inni mówią że warto wcześniej bo im wcześniej wykryta dysplazja tym krótsze leczenie. Poszłam za drugą opcją i byłyśmy ba badaniu wczoraj (4 tydzień).
Zapisałam się też do Sieliwończyka ale za późno to zrobiłam i termin był na połowę września (8 tydzień dopiero) więc poszłyśmy w inne miejsce. Na razie z bioderkami jest wszystko dobrze. Pani doktor pokazała jakie ćwiczenia wykonywać profilaktycznie.
Noo ja prawie bym do niego poszła właśnie w połowie września ale coś mnie tknęło jak Pani na recepcji powiedziala ze za dwa dni że przełożyłam...

Ja jadąc też myślałam, że za wcześnie, że nam powie, że mamy wrócić w okolicy 6 tygodnia...
A On powiedział, że nie ma tutaj terminu "za wcześnie ", a im wcześniej tym krótsze leczenie...
A nawet jeśli miałoby się samo cofnąć to wolę pomóc niż liczyć na to, że może tak, a może nie...

Kurczę, myślałam że z porodem będzie szczęśliwe zakończenie, a tu znowu coś...
 
reklama
Cześć dziewczyny pozwoliłam sobie zajrzeć na Wasz wątek bo interesuje mnie kwestia szczepień w szpitalu po porodzie a Wy jesteście na bieżąco??
Na co teraz szczepia zaraz po urodzeniu bo ostatnio rodziłam ponad 7 lat temu i się wiele pozmieniało a termin mam na 1 października
Dziekuje za odpowiedź i powodzenia przy Malenstwach☺️❤️
 
Niestety, u takich maluszków jest sporo problemów które się pojawiają na poczatku: żółtaczka, bioderka, kolki, refluks, wysypki, odparzenia, problemy z karmieniem piersią... i tak dalej.. zawsze jest o co się pomartwić, szczególnie jak się zostało mamą po raz pierwszy ;) Doświadczone mamy na pewno podchodzą do tego spokojniej. ;) Ważne że wcześnie wykryte te bioderka a te kilka tygodni szybko minie. Wiem co mówię bo Laura jutro kończy 4 tygodnie i nie wiem kiedy to zleciało! :D Już niektóre ubranka są na nią za ciasne! ;)
 
Nooo tak sobie powtarzam, ze szybko minie, a On tego nie bedzie pamietal nawet...
I że to również minie i będzie już wszystko dobrze...
 
Cześć dziewczyny pozwoliłam sobie zajrzeć na Wasz wątek bo interesuje mnie kwestia szczepień w szpitalu po porodzie a Wy jesteście na bieżąco??
Na co teraz szczepia zaraz po urodzeniu bo ostatnio rodziłam ponad 7 lat temu i się wiele pozmieniało a termin mam na 1 października
Dziekuje za odpowiedź i powodzenia przy Malenstwach☺️❤️
U mnie miała dwa szczepienia po urodzeniu: gruźlica i WZW B.
Niestety, u takich maluszków jest sporo problemów które się pojawiają na poczatku: żółtaczka, bioderka, kolki, refluks, wysypki, odparzenia, problemy z karmieniem piersią... i tak dalej.. zawsze jest o co się pomartwić, szczególnie jak się zostało mamą po raz pierwszy ;) Doświadczone mamy na pewno podchodzą do tego spokojniej. ;) Ważne że wcześnie wykryte te bioderka a te kilka tygodni szybko minie. Wiem co mówię bo Laura jutro kończy 4 tygodnie i nie wiem kiedy to zleciało! :D Już niektóre ubranka są na nią za ciasne! ;)
Już zapisałam małą jak będzie miała dokładnie 4 tygodnie.
 
Przyjedzie do nas w niedzielę doradca laktacyjny. Mała ciągle słabo je w nocy, wogóle mamy jakieś przeboje z karmieniem. Wisiała na cycku cały dzień, a i tak była glodna. Ciągle niedojada bo zasypia... Czuje się zagubiona. Jutro mąż pojedzie kupić wagę, żeby kontrolować przyrost, w niedzielę cdl, a w poniedzialek ma przyjść położna środowiskowa. Jestem zdeterminowana karmić tylko piersią i się nie poddam! Oczywiście jak ona wisi 3h i nadal glodna to daje mm ale z bólem :(
 
Moja malutka też na początku mało jadła, bo ciągle przysypiała. Budziłam w nocy co 3h na kilka pociagniec, ale waga mimo wszystko rosła. Później jak trochę podrosła to już ładnie jadła i nie przysypiała. Teraz mam syna i porównanie jak ładnie dziecko może jesc. Opróżni piersi i dopiero idzie spać :-) także to zależy od dziecka. Tak czy siak jak przysypia i mało je to bym pilnowała tych 3h i budzila chociaż na kilka łyków.
 
Przyjedzie do nas w niedzielę doradca laktacyjny. Mała ciągle słabo je w nocy, wogóle mamy jakieś przeboje z karmieniem. Wisiała na cycku cały dzień, a i tak była glodna. Ciągle niedojada bo zasypia... Czuje się zagubiona. Jutro mąż pojedzie kupić wagę, żeby kontrolować przyrost, w niedzielę cdl, a w poniedzialek ma przyjść położna środowiskowa. Jestem zdeterminowana karmić tylko piersią i się nie poddam! Oczywiście jak ona wisi 3h i nadal glodna to daje mm ale z bólem :(
U nas dziś były położne środowiskowe i rozmawiałyśmy o karmieniu, bo mały słabo przybiera. Wyszliśmy ze szpitala z podniesioną bilirubiną - to powoduje, że mały jest słabo aktywny. Potrafi spać nawet 4 godziny a potrafi też wisieć 2h na cycach. I tak źle i tak niedobrze. Piersi muszą być stymulowane regularnie. Zaleciły karmienie co 2 godziny, dużo wody i herbatka **********. I tego się będę trzymać, bo nie chcę podawać mm a nie chce też głodzić dziecka. A jeśli chodzi o bilirubinę to zaleciły kłaśc małego w plamie słońca, że slońce działa jak to naświetlanie w szpitalu. Ciekawe, nie? :biggrin2:
 
reklama
U nas dziś były położne środowiskowe i rozmawiałyśmy o karmieniu, bo mały słabo przybiera. Wyszliśmy ze szpitala z podniesioną bilirubiną - to powoduje, że mały jest słabo aktywny. Potrafi spać nawet 4 godziny a potrafi też wisieć 2h na cycach. I tak źle i tak niedobrze. Piersi muszą być stymulowane regularnie. Zaleciły karmienie co 2 godziny, dużo wody i herbatka **********. I tego się będę trzymać, bo nie chcę podawać mm a nie chce też głodzić dziecka. A jeśli chodzi o bilirubinę to zaleciły kłaśc małego w plamie słońca, że slońce działa jak to naświetlanie w szpitalu. Ciekawe, nie? :biggrin2:
Ciekawe. Moja przybrała przez tydzień tylko 100g... Czekamy na wizyte cdl.
 
Do góry