reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

My z NAN Optipro HA przeszliśmy na Bebilon Comfort. I to byla dobra zmiana! (nie kojarzyć z inną zmianą ;) ) Malutkiej o wiele bardziej to mleczko służy. To NAN HA ma bardzo dużo laktozy i najprawdopodobniej ona powodowała u malutkiej dolegliwości jelitowe. Te wszystkie Comfort mają mniej laktozy i lepiej się trawią, także my jesteśmy zadowoleni.
 
reklama
tak się wtrace . :)

może was uspokoję :)

. mój syn kp nie raz miał zielona kupkę ..czasem jak brokuł ...roznie.. ze śluzem równiez nie raz i alergii też żadnej nie ma

jedyne co to starałam się też dla siebie pić mleko bez laktozy ale szczerze napiszę że i wtedy zielone kupki też się zdarzaly. czy strzelajace kupki czy kupki ze śluzem . dopóki dziecku nic innego nie dolegało to funkcjonowałam normalnie bo uważałam że moje mleczko i tak jest najlepsze
dziś młody ma 11 miesięcy .karmiony kozim mlekiem modyfikowanym i ostatni raz zielona kupkę miał w wakacje ( cały miesiąc ) ze względu na zmianę wody pożywienia po części i pił tamtejsze kozie mleko mm .tak myślę ..wróciliśmy do domu i po paru dniach znów wszystko wróciło do normy

co do tradziku

u nas trądzik wystąpił również na klatce piersiowej i schodził kilka tygodni .. na dworze Buzka była piękna a w cieple wychodziło wszystko ..po naciśnięciu palcem krostki bladły

ale jak pisałam ..mały jadł spal był spokojny ,rósł także uważałam że wszystko się unormuje

zdrówka życzę dla waszych dzieciaczków słodziaczkow
O dziękuje za odp :)
 
To całe szczęście, że udało Wam się wytrwać do końca :) W którym tygodniu urodzilas? Gratulacje ;)


Wydaje mi się, że różnym czasie, ale nie pamiętam już, gdzie najpierw... U nas była też na brwiach.
Mam nadzieje, ze nam na główkę nie wejdzie i chciałabym żeby na uszach się skończyło ;) ile już walczycie z ta ciemieniuchą? I u Ciebie chłopiec czy dziewczynka? ;)

Urodziłam w 38tc także zawzięcie walczyłyśmy ;) możliwe, że jeszcze trochę bym ją ponosiła ale dostałam wybór - albo patologia i czekamy albo porodówka i przebijamy pęcherz płodowy (a zgłosiłam się do szpitala tylko na ktg, a podczas badania ginekologicznego wyszło 7cm rozwarcie, bez żadnych wyczuwalnych skurczów! :o przez to uchodziłam za nieodczuwającego bólu dziwoląga :p )
 
U nas też ciemieniucha ale tylko na głowie po bokach tak malutko :-) przed kąpielą smaruje olejem kokosowym i po umyciu włosków wyczesuje :-) i ładnie schodzi :-)

Jeszcze co do trądziku to pediatra podrzuciła nam, żeby smarować clotrimazolum i też ładnie działa :-)
 
U nas też ciemieniucha ale tylko na głowie po bokach tak malutko :-) przed kąpielą smaruje olejem kokosowym i po umyciu włosków wyczesuje :-) i ładnie schodzi :-)

Jeszcze co do trądziku to pediatra podrzuciła nam, żeby smarować clotrimazolum i też ładnie działa :-)
zastanowilabym się ze sto razy zanim uzylabym clotrimazolum na twarz noworodka . jeśli to trądzik to zejdzie z czasem bez tego typu środków chemicznych ..przemywany woda i napewno też nie natluszczany

i może nie wygląda to pięknie ale cierpliwość naprawdę popłaca

dobry lekarz dziś to rzadkość
 
Na trądzik najlepiej unikać mycia buzi wodą z kąpieli. Zwykła przegotowana do przemycia, lub przetrzeć wacikiem z Octeniseptem. U nas po tygodniu buzia jak nowa a mieliśmy bardzo mocny trądzik.
I żadnych kremów na buźkę dopóki nie zejdzie trądzik całkowicie.
 
Na trądzik najlepiej unikać mycia buzi wodą z kąpieli. Zwykła przegotowana do przemycia, lub przetrzeć wacikiem z Octeniseptem. U nas po tygodniu buzia jak nowa a mieliśmy bardzo mocny trądzik.
I żadnych kremów na buźkę dopóki nie zejdzie trądzik całkowicie.

octaniseptu też bym unikała , naprawdę to nie jest potrzebne .zniknie prędzej czy później bez tego typu srodkow
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dokladnie jak mowi @ONAONAONA , nam pediatra tez powiedział, że trądzik sam zejdzie, tylko cierpliwości.. ciemieniucha (chociaż nie byłam pewna czy to to) wyszła dzień po wizycie wiec pobieglam do apteki, żeby coś doradziły i kupiłam kremik Musteli Stelatopia.. smaruje nim tez buzie 2x dziennie i widzę, że ładnie złagodził zmiany. A i buzię przemywam przegotowaną wodą albo zwykłą wodą źródlana z butelki
 
Do góry