reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Dziewczyny, a do pępuszka sól fizjologiczna czy octenisept? Jaki krem do sutków?
Do sutków kupiłam lano maść z ziaji, w składzie ma tylko i wyłącznie lanolinę i dobrze wychodzi cenowo. Już jej używam, bo tak zalecają :)
Co do pępka... mam i sól, i octanisept, ale sól planuje przeznaczać do przemywania nosa i oczu, a octanisept do ewentualnego przemywania pępka, jak będzie się babrał.
 
reklama
Do sutków kupiłam lano maść z ziaji, w składzie ma tylko i wyłącznie lanolinę i dobrze wychodzi cenowo. Już jej używam, bo tak zalecają :)
Co do pępka... mam i sól, i octanisept, ale sól planuje przeznaczać do przemywania nosa i oczu, a octanisept do ewentualnego przemywania pępka, jak będzie się babrał.
O to dobrze, że piszesz, żeby już smarować. Ja tylko olejkiem migdałowym smaruje codziennie się cała w sumie, ale na piersi szczególnie patrzę. To pępka nie przemywa się niezależnie? Dopiero jak coś się dzieje?
 
Jeśli chodzi o wanienkę też zastanawiałam się nad skip hop, ale ostatecznie zrezygnowałam. Nie miała stelaża (a chodziło mi też o odciążenie kręgosłupa). I wydaje mi się niepraktyczna dla niemowlaka po „próbie kąpania” w szkole rodzenia.
Ostatecznie zdecydowałam się na taką (wygląda lepiej niż na zdjęciu), ma też solidny stelaż. Mam nadzieję, że się sprawdzi.
Ja mam praktycznie taki sam zesraw, tylko wanienka bez korka.
 
O to dobrze, że piszesz, żeby już smarować. Ja tylko olejkiem migdałowym smaruje codziennie się cała w sumie, ale na piersi szczególnie patrzę. To pępka nie przemywa się niezależnie? Dopiero jak coś się dzieje?
Mnie się wydaje, że pępuszek przemywa się codziennie Octeniseptem.
 
Dziewczyny ja mam to samo!!
Nie chciałabym odwiedzin, ale wiem, że pewnie moja Mama i Teściowie przyjadą...
Nie wiem w sumie jak to oni planują.
Jeśli przyjadą to mam nadzieję, że przyjdą na krótką chwilę i czego boję się najbardziej i już jestem zła na samą myśl, że będą robić zdjęcia!!! Wrrrr!!
Dziecku mogą robić, ale ja sobie nie życzę!
No ale to jeszcze powiem Mężowi, żeby sobie odpuścili.
No i jeśli przyjadą to nie zamieszkają przez te kilka dni u nas jak będę w szpitalu tylko zmyją się w ten sam dzień. Żeby przypadkiem nie zostali aż my wyjdziemy do domu! Jak już kiedyś pisałam - nie chcę tu nikogo w domu! Tylko ja, mąź i dziecko.
 
Dziewczyny ja mam to samo!!
Nie chciałabym odwiedzin, ale wiem, że pewnie moja Mama i Teściowie przyjadą...
Nie wiem w sumie jak to oni planują.
Jeśli przyjadą to mam nadzieję, że przyjdą na krótką chwilę i czego boję się najbardziej i już jestem zła na samą myśl, że będą robić zdjęcia!!! Wrrrr!!
Dziecku mogą robić, ale ja sobie nie życzę!
No ale to jeszcze powiem Mężowi, żeby sobie odpuścili.
No i jeśli przyjadą to nie zamieszkają przez te kilka dni u nas jak będę w szpitalu tylko zmyją się w ten sam dzień. Żeby przypadkiem nie zostali aż my wyjdziemy do domu! Jak już kiedyś pisałam - nie chcę tu nikogo w domu! Tylko ja, mąź i dziecko.
Ja się boję, że jak w końcu rodzina przyjedzie obejrzeć Igę, to wszyscy będą ją tarmosić i nie wiem jak im wyjaśnić, że mają ją zostawić w spokoju :/
 
Ja się boję, że jak w końcu rodzina przyjedzie obejrzeć Igę, to wszyscy będą ją tarmosić i nie wiem jak im wyjaśnić, że mają ją zostawić w spokoju :/
Ehhh... najlepiej to uciec gdzieś na bezludną wyspę. I żeby jeszcze ten ukrop wyłączyć to byłabym szczęśliwa! Nie da się żyć...
 
reklama
O to dobrze, że piszesz, żeby już smarować. Ja tylko olejkiem migdałowym smaruje codziennie się cała w sumie, ale na piersi szczególnie patrzę. To pępka nie przemywa się niezależnie? Dopiero jak coś się dzieje?
NA szkole rodzenia nam mówili, żeby pępek dokładnie osuszyć po każdej kąpieli, a octaniseptem psikać jak coś się będzie działo, nie jest konieczne jego codzienne psikanie...
 
Do góry