reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Ja mam apke "Ciaza +". Całkiem spoko. Co do czucia pragnienia to ja tez duzo pije. No i 1,5 kg waga w górę, ale też mysle, że to zatrzymane płyny. Poza tym lekki bol mięśni, piersi i brzucha. Na razie, na szczęście innych objawów brak
Moja waga poki co stoi. A piersi to masakra tak mnie ciągle bola...
 
reklama
Ja również korzystam z aplikacji ciąża+ i jak narazie bardzo mi odpowiada. U mnie dzisiaj jakoś słabo, bolą mnie mięśnie, zgaga mnie męczy (faktem jest to że pojadłam pomidorów z cebulką :rolleyes2:). Weekend miałam aktywny i dzisiaj wycieczka z dzieciakami. Nie wiem czy Wy też tak macie, ale ja mam wrażenie ciągłego wzdęcia brzucha, uciążliwe to jest i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Dodam, że jakoś mocno się nie objadam i staram się jeść zdrowo i regularnie.
Teraz z innej beczki. Pracujecie czy już jesteście na zwolnieniu lekarskim? Jak zareagował wasz pracodawca, na wspaniałe nowiny? ;-) ;) Moi jeszcze nie wiedzą, ale w najbliższym czasie będę musiała podjąć ten temat. Moja ginekolog już na pierwszej wizycie przekonywała mnie do zwolnienia.
Poki co to w środę idę na pierwsza wizyte dopiero. W pracy jeszcze nikt nie wie. Ogólnie to poki co jeszcze nikt nie wie o ciąży [emoji6] rodzinie powiemy w święta A w pracy powiem po nowym roku by mieli czas szukac kogoś na zastępstwo i chciałabym pracować do marca-kwietnia
 
Hejo jaka mialyscie ostatnio betę i jeszcze pytanko dla tych które robiły progesteron ile macie? Ja jadę na szpital zaraz mam nisko progesteron podtrzymanie będzie
Ja @ miałam mieć w sobotę owu 17 dc, w poniedziałek robiłam test czyli dwa dni po spodziewanym terminie, we wtorek beta 526, w czwartek po 48h 1100 ale ciąża tydzień młodsza niż termin OM więc jestem trochę w stresie nie ukrywam...
 
Je jeszcze chwile popracuje i jak znajdą zastępstwo to pójdę na zwolnienie dla bezpieczeństwa.
Jakie witaminy przyjmujecie i czy oprócz witamin coś jeszcze łykacie?
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg :dry:
Poruszyłam ten temat na pierwszej wizycie i lekarz powiedział, że witaminy mogą wpływać na taki przyrost wagi, dlatego tym razem spróbuję pobrać je do końca pierwszego trymestru, a potem zaproponowała soki. Bardzo sie boję, że i tym razem tyle przytyje.

Ja mało witamin brałam w poprzednich ciazach bo powodowały u mnie jeszcze większe mdłości wiec dr mowila ze mam nie brać witamin A pic soki, jesc warzywa i owoce. A w ciazach przybieram zazwyczaj bardzo mało bo po 7-8 kg. Oby i tym razem tak bylo [emoji6]
 
Ja również korzystam z aplikacji ciąża+ i jak narazie bardzo mi odpowiada. U mnie dzisiaj jakoś słabo, bolą mnie mięśnie, zgaga mnie męczy (faktem jest to że pojadłam pomidorów z cebulką :rolleyes2:). Weekend miałam aktywny i dzisiaj wycieczka z dzieciakami. Nie wiem czy Wy też tak macie, ale ja mam wrażenie ciągłego wzdęcia brzucha, uciążliwe to jest i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Dodam, że jakoś mocno się nie objadam i staram się jeść zdrowo i regularnie.
Teraz z innej beczki. Pracujecie czy już jesteście na zwolnieniu lekarskim? Jak zareagował wasz pracodawca, na wspaniałe nowiny? ;-) ;) Moi jeszcze nie wiedzą, ale w najbliższym czasie będę musiała podjąć ten temat. Moja ginekolog już na pierwszej wizycie przekonywała mnie do zwolnienia.
Mi lekarz nie proponował zwolnienia zresztą nie chciałabym nawet w domu można oszaleć jak człowiek tak wiecznie o ciąży myśli po drugie niedawno zaczęłam pracę w nowej firmie więc jeśli nic szczególnego dziać się nie będzie chciałabym do polowy ciąży pracować
 
Mi lekarz nie proponował zwolnienia zresztą nie chciałabym nawet w domu można oszaleć jak człowiek tak wiecznie o ciąży myśli po drugie niedawno zaczęłam pracę w nowej firmie więc jeśli nic szczególnego dziać się nie będzie chciałabym do polowy ciąży pracować
Ja mimo że zrezygnuje z pracy z etatu to jednak dalej będę w domu pracować bo mam też swoja działalność gospodarczą i temu się poświęcę na chorobowym i macierzynskim
 
Mi lekarz nie proponował zwolnienia zresztą nie chciałabym nawet w domu można oszaleć jak człowiek tak wiecznie o ciąży myśli po drugie niedawno zaczęłam pracę w nowej firmie więc jeśli nic szczególnego dziać się nie będzie chciałabym do polowy ciąży pracować
Ja też zwariuje w domu, nie jestem przyzwyczajona do bezczynnego siedzenia, ale pracuje z dziećmi i co za tym idzie mam ciągły kontakt z wirusami i bakteriami, do tego dochodzą choroby zakaźne. Nie wiem jak ja bez nich wytrzymam :sad:
 
reklama
Do góry