reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Hej. Pisałam ostatnio o plamieniach tutaj w wątku, otóż miałam przyśpieszoną wizytę u mojego ginekologa. Okazało się że z dzidzią wszystko w porządku, rośnie jak na drożdżach.:tak: Ma już 45mm, śladu po odklejającej sie kosmówce nie ma. Jednak robi się dziwna przegroda w pęcherzyku. Pani gin nie ma pojęcia co to jest, z tego powodu kazała mi iść na prenatalne, które mam 25.01. Miała może któraś podobnie w poprzednich ciążach? :)
 
reklama
Hej. Pisałam ostatnio o plamieniach tutaj w wątku, otóż miałam przyśpieszoną wizytę u mojego ginekologa. Okazało się że z dzidzią wszystko w porządku, rośnie jak na drożdżach.:tak: Ma już 45mm, śladu po odklejającej sie kosmówce nie ma. Jednak robi się dziwna przegroda w pęcherzyku. Pani gin nie ma pojęcia co to jest, z tego powodu kazała mi iść na prenatalne, które mam 25.01. Miała może któraś podobnie w poprzednich ciążach? :)

Przegroda w pęcherzyku? Masz zdjecie z usg? Jak to wygląda? I lekarka nie wie co to moze byc? Eh, to Ci zrobiła zagwozdkę..
oby to nic groźnego! [emoji106]
 
Niestety dała mi tylko to jedno zdjęcie, ale na nim też troszkę widać przy główce.
 

Załączniki

  • 20190116_171552.jpg
    20190116_171552.jpg
    942 KB · Wyświetleń: 116
Witam się popołudniowo.
Dzisiaj wynurzylam się z domu polazic po galerii, bo szukałam prezentu urodzinowego dla mamy. Reszta rodziny poszła do kina..
Nie minęła godzina i zrobiłam się głodna [emoji16] Siedzę w Macu właśnie.. [emoji39]
 
Nie mam pojęcia co to może być za przegródka... Mam nadzieję, że będzie wszystko ok!

Odnośnie imion, to ja mam wybrane z poprzedniej ciąży Alicję i Artura. Dziewczynka miała być Alicja lub Natalia, urodziła się dziewczynka i wybrałam Natalię, więc drugie zostało ;) Ale nie wiem czy nie wybierzemy nowych imion. Alicja to teraz bardzo popularne imię. A Artur mi się bardzo podoba, ale ja mam nazwisko dość krótkie z literą R w środku i nie wiem czy nie za dużo tych R i się będzie ciężko wymawiać :p Już poprzednio miałam ten dylemat ale nic innego mi się nie podobało ;)

Pocieszające jest, że nie tylko ja mam takie napady głodu!

Brzuszka jeszcze nie mam w ogóle, natomiast mam dziwne uczucie ciężkości brzucha. Jakbym w szóstym miesiącu co najmniej była, ale kamienie tam nosiła. Czasem mam ochotę chodzić jak kaczka, tak jak dziewczyny pod koniec ciąży :D Też tak macie?

Dziwią mnie wasze problemy z uciskająca bielizną, ja w poprzedniej ciąży nosiłam do samego końca zwykłe majtki te co przed ciążą. Może ja same jakieś biodrówki mam, nie wiem, ale wydaje mi się że takie zwykłe majtki noszę :D

I jeszcze o rozstępach. Ja też myślałam, że mam skłonności do rozstępów, bo po okresie dojrzewania mam sporo na udach i piersiach. A w pierwszej ciąży miłe zaskoczenie - ani jednej kreseczki. Używałam jakiegoś balsamu dla przyszłych mam z Rossmanna, ale nie wiem czy to on pomógł, czy taka natura :) Odnośnie tego co jest polecane, to Bio Oil. Ja nie używałam, bo nie znoszę olejków, nie mam cierpliwości czekać aż się wchłoną ;)
 
No trudno się mówi, jak nie wiecie. ;D dowiem się na prenatalnych.

Ja natomiast mam tak "wielki" brzuch jak panie w 6msc. :szok: a gdzie tu do końca... Jestem osobą względnie szczupłą, może nie bardzo, ale jakoś za dużo ciałka nigdy nie miałam, no ale żeby aż tak... W ciuchy sprzed ciąży się nie mieszczę, a jeśli chodzi o bieliznę, no to nie każda jest wygodna. Niektóre majtki niestety okropnie mnie uciskają w brzuch. :(
 
reklama
Do góry