reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Wiem, mam świadomość, ale wydawało mi się że są na tyle istotne że każdy zaleca. Ja będąc w pierwszej ciąży mając 25 lat i robiłam i lekarz normalnie powiedział żeby się zapisać, sam wiek nie decyduje o wszystkim. Szkoda tylko że nie każdy ma te badania na NFZ, bo powinny być razem z badaniem krwi darmowe dla wszystkich.
Ja też prenatalnych nie robię. Aby to dokładne usg robię u lekarza. Przy żadnej ciąży nie robiłam prenatalnych
 
To zależy od lekarza ogólnie podobno prawidłowo jest że trzeba robić wszystkie od początku tak uważa mój lekarz i wiele w moim mieście, ale wiem, że niektórzy szczególnie na NFZ przepisują z poprzedniej ciąży i wpisują do karty ciąży, a wiadomo w szpitalu dajesz kartę ciąży a nie badania same ;)
Mi dr nie patrzyła na poprzednie badania. Wszystko jak leci robię od nowa. Troche kasy wydam ale co zrobić. Jak trzeba mieć świeże wyniki to trzeba
 
W Krakowie ceny podobne. Spróbuj iść do gin na NFZ to da Ci skierowanie i będzie dużo taniej.
Wiesz co odpuszczę sobie chodzenie na NFZ juz, ale u mnie dziewczyny wszystkie płaciły max 260 zł pojadę do innego labo bo tutaj albo jest tak drogo, albo babka coś źle sprawdziła bo była tylko taka do wydawania wyników ;)
 
No cóż dziewczęta badania kosztują.. Ja pisałam już jakiś czas temu, że zapłaciłam 413zł, po czym powtarzałam mocz i TSH i doplacilam jeszcze 80zl.
Ja w poprzednich ciążach też nie robiłam badań prenatalnych. Miałam dokładne usg w 12tc i tyle. Teraz mam możliwość zrobić na NFZ z racji wieku, chyba po 35rż są nawet obowiązkowe.
 
A na domiar złego zdjęcie rtg pokazało ze sa i zmiany na płucach [emoji852] i jeszcze mnie katar pobiera. Masakra
No nieźle. Współczuję naprawdę. Przyjdzie wiosna to może te choróbska się skończą. Wrocilyscie na ten sam oddział? Już wiedzą pielęgniarki, że jesteś w ciąży?
 
Dziewczyny ja dziś 10+6 więc jutro 11 tydzień zaczynam ale ekstra :) czy kończę 11? Za tydzień w piątek wizyta, w poniedziałek na te badania stres, stres i jeszcze raz stres dobrze, że się farbuje to siwych nie będzie widać :p
Mi ostatnio to tłumaczył lekarz... Pierwszy dzień cyklu, w którym zachodzisz w ciążę, to początek 1 tyg, więc po 7 dniach masz już 2 tydzień, a na przełomie 2/3 tyg dochodzi do zapłodnienia, czyli np 14 dc (2+0), to już początek 3 tc. Jeśli lekarz zna dokładną datę zapłodnienia, to wtedy nie liczy ci ciąży od pierwszego dc, tylko od dnia zapłodnienia i dodaje 2 tyg.
 
reklama
No nieźle. Współczuję naprawdę. Przyjdzie wiosna to może te choróbska się skończą. Wrocilyscie na ten sam oddział? Już wiedzą pielęgniarki, że jesteś w ciąży?
Nie dość że na ten sam oddział to jeszcze na to samo łóżko [emoji23][emoji23] pielegniarki nic nie wiedzą. Ale za to dzisiaj w pracy powiedziałam że nie wrócę za szybko do nich bo muszę się zająć dzieckiem po szpitalu i później pójdę na l4 ciążowe
 
Do góry