reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
No wlasnie tak mi sie przypomnialo, czy u ktorejs z Was z poprzedniej ciazy przeszla czesc badan i nie musicie powtarzac? Jesli tak to jakie trzeba powtorzyc (hiv, toxo, mocz, krew tak), ale czy te rozyczki reszta jest wazna?
 
Chyba toxo nie trzeba, ale musisz mieć papierek na te wszystkie IgM - ja mam tylko wpis w książeczce, więc nie wiem czy to wystarczy. VDRL musisz mieć aktualne niestety :/
 
A powiedzcie mi jeszcze odnosnie oznaczenia grupy krwi. Od zawsze mialam jeden papierek, wszedzie wazny z moja grupa, a na wizycie lekarz mi cos mowil, ze teraz weszly zmiany i nalezy od nowa zrobic. Niby wypytalam o co chodzi, ale jednak nie wiem.
Musisz mieć kartę krwi.krew karta tak zwana. Bo sam papierek nic ci nie daje. Choć czytałam o tym trochę to i niektóre szpitale i tak tego nie akceptują i sami wykonują badania mimo że masz krew karte
 
Ja nie musialam robic toxo, i grupy krwi. Toxo z racji tego ,z e przy 1 ciazy wyszlo, ze przeszlam juz i mam przeciwciala.
A robilyscie cytimegalie?
 
Nie wytrzymam psychicznie chyba. :( żółty śluz zamienił się w brązowe plamienia. Ginekolog kazała zaaplikować dwie luteiny i leżeć, gdyby coś się działo wiecej mam do niej przyjść w środę. Wymiotowałam co uznaje za dobry znak, mimo że wiadomo, objawy nie muszą ustąpić. Właściwie to był 3 raz od początku ciąży, ale ani siostra ani mama nie miały silnych mdłości. Sama już nie wiem co mam myśleć... Sama siebie nakręcam.
 
Teraz są takie wytyczne ze musisz miec wynik na grupę krwi dwukrotnie potwierdzony. Albo krew karta. Albo pobierasz dwa razy w trakcie ciąży. Lub masz z poprzedniej tak jak ja ;)
Moja ginekolog wpisala grupę krwi do karty ciazy patrzac na te dwa wyniki grupy krwi sprzed 3 lat i jest ok. Ale i tak przy przyjeciu na oddzial trzeba miec ze soba oryginalny wynik.
 
reklama
A powiedzcie mi jeszcze odnosnie oznaczenia grupy krwi. Od zawsze mialam jeden papierek, wszedzie wazny z moja grupa, a na wizycie lekarz mi cos mowil, ze teraz weszly zmiany i nalezy od nowa zrobic. Niby wypytalam o co chodzi, ale jednak nie wiem.
Kiedy we wrześniu byłam w szpitalu i miałam laparoskopie jednym z koniecznych badań była grupa krwi. Zrobiłam, miałam 'jeden papierek'.
W szpitalu okazało się że grupa krwi musi zostać potwierdzona. I potrzebne są 2 badania z różnych laboratoriów lub z tego samego ale z różnych dni. Drugie pobranie zrobili mi w szpitalu. I Pani spieła mi oba i powiedziała że nie mam zgubić bo będzie mi potrzebne w wielu różnych przypadkach. I właśnie teraz się przydało. Lekarz ginekolog spytał o grupę krwi i pytał czy mam potwierdzoną dwoma badaniami.
 
Do góry