reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Ja przeczytalam, że zarówno zielona jak i czarna herbata utrudniają wchłanianie kwaau foliowego więc nie są wskazane. Ja odstawiłam te herbaty, od początku ciąży piłam ze dwa razy. Piję głównie herbaty owocowe. A jeśli chodzi o camambert to można jesli jest z mleka pasteryzowanego. Gorzej z łososiem wędzonym bo można tylko wędzonego na ciepło, a ja w sklepach widzę tylko wedzone na zimno.
Ja w tej ciąży staram się nie popadać w paranoje herbatę pije z miodem i cytryną prawie codziennie, kawę staram się jedną dziennie max dwie i do wszystkiego podchodzić z głową, warzywa z marketu też są z masą nawozu, łosoś niezdrowy bo faszerowany sztucznie, kawa czy herbata też miałyby szkodzić prawda jest taka, że jak ma być dobrze to na pewno wszystkie powyżej rzeczy nie zaszkodzą na rozwój dziecka musielibyśmy chyba nic więcej nie robić tylko herbatę albo kawę pić przez miesiąc żeby może miało to wpływ na dziecko [emoji4]
 
reklama
Mój mąż jest ostro przeziębiony i mnie od wczoraj też tak gardło boli... Do tego ciągnie mnie tak to podbrzusze, niby nie mocno, ale mam wrażenie jakbym miała dostać @...
To lepiej się broń przed przeziębieniem bo bez leków to ciężko, ciągnięcie jak na @ często jest na początku ciąży, a nie możesz powtórzyć testu ? :)
 
Dobra, przyznam się. :D zrobiłam test teraz, 10miu/ml ale oczywiście tak samo bladziudka kreseczka, do tego przy takim świetle nawet nie jestem w stanie uchwycić tego na zdjęciu. Kupiłam taki pakiet dwóch testów, jeden 10 drugi 25 i ten drugi zrobię rano. ;)

Najważniejsze, że jest kreska [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
 
Ja w tej ciąży staram się nie popadać w paranoje herbatę pije z miodem i cytryną prawie codziennie, kawę staram się jedną dziennie max dwie i do wszystkiego podchodzić z głową, warzywa z marketu też są z masą nawozu, łosoś niezdrowy bo faszerowany sztucznie, kawa czy herbata też miałyby szkodzić prawda jest taka, że jak ma być dobrze to na pewno wszystkie powyżej rzeczy nie zaszkodzą na rozwój dziecka musielibyśmy chyba nic więcej nie robić tylko herbatę albo kawę pić przez miesiąc żeby może miało to wpływ na dziecko [emoji4]

Odnośnie łososia to chodziło mi o listeriozę która może być w mięsie i rybach które nie były przetworzone na ciepło ;) A herbata w małych ilościach nie jest jakoś bardzo groźna, no ale też zależy ile tko pije dziennie ;)
 
Wiecie ja jakoś tak sama z siebie bez problemu przestałam pić kawę. W ogóle mnie nie ciągnie, raczej w tę drugą stronę.
Ale u teściowej mi pachnial tatar, mąż zjadł moją porcję, a ja tak lubię. Ehh..
 
reklama
Odnośnie łososia to chodziło mi o listeriozę która może być w mięsie i rybach które nie były przetworzone na ciepło ;) A herbata w małych ilościach nie jest jakoś bardzo groźna, no ale też zależy ile tko pije dziennie ;)
Nie mówiłam o łososiu w kontekście twojego posta :) bardziej chodziło mi, że na łososia takiego pieczonego też jest nagonka :) uważam, że wszystko z umiarem co nie jest zakazane w ciąży można pić i jeść :)
 
Do góry