reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Ja póki co zostaję przy pajacach, bo K ma tendencję do odkrywania się. Przykrywam go pieluszką flanelową i sprawdzam, czy nie ma za zimno...

A jeśli chodzi o upały - póki co potówek brak. :) w dzien latamy w samym bodziaku:-p albo koszulce i spodenkach.
 
reklama
U nas Miki śpi albo w body z długim rekawem i skarpetkach albo w krótkim ale przykrywam go kołderką. Przynajmniej teraz jak sa te upaly. I tez w nocy jak go biore do karmienia to zasypiamy razem i spi z nami pol nocy wiec z nami jest mu bardzo cieplo. na bieżąco sprawdzam mu temperature, ale wydaje mi sie za łatwiej go przykryc jak mu za zimno niz rozbierac jak mu za goraco.
 
Lenka spi w upały body z kr rekawem a jak ja przyjrywakam tetra to sie rozkopuje :/ cały czas jest okno uchylone . Dziś juz nie jest za ciepło ale spi z kr rekawem spodenki i skarpetki . Zobaczę jak wstanie w nocy czy jej nie jest za ciepło .
 
moja Alutka w te upały spała w body z krótkim rękawkiem i skarpetki a przykrywałam ją samą poszewką od kołderki i okno też całą noc uchylone... i moim zdaniem lepiej nie przegrzewać dzieci bo później i potówki i gorzej śpią i tak jak napisała czekolada lepiej przykryć niż rozbierać :-)
 
Ja mam w sumie do Was pytanko - czym nawilżacie skórę maleństwa? Pani dermatolog powiedziała, ze oliwka zatyka pory i odradziła... Polecila strasznie drogi krem, Cataphil, kupiłam też krem Balneum...

Ale skórka już się poprawiła i w sumie chodzi teraz o to, żeby nawilżyć, bo po kalii jest strasznie wysuszona. Co polecacie? Czy na buzię stosujecie coś innego? Widziałam w Biedronce krem dla dzieci nawilżający z NiveaBaby, a że ogólnie uwielbiam firmę Nivea i praktycznie wszystko maluszkowi kupowałam z NB, to myślę o tym...

Krem z antybiotykiem odstawiłam zupełnie... Niepotrzebny, ten witaminowy robiony w aptece zuzyję do konca, bo jestem zadowolona :)
 
anka ja mam krem z emolium... ale ostatnio odstawiłam zarówno emolient do kąpieli jak i ten krem, bo skórka zdecydowanie się poprawiła... pewnie zimą wrócimy do kremu, jak znowu będzie suche powietrze

jeżeli były u Was problemy skórne, chyba lepiej byłoby się trzymać kosmetyków aptecznych, w sensie kremów emoliencyjnych
 
Ja awaryjnie z emolientów stosuje mediderm lub balneum (ale ten ma strasznie dużo parabenów więc od wielkiego dzwona go używam), a tak to na co dzień po kąpieli używamy emulsji z Hippa, ma boski zapach ;-) nie ma parabenów, pegów itp. butelka kosztuje coś ok 20zł ale ja używam cały czas od początku tą samą butlę wiec jest mega wydajny.
BTW kąpiemy się też w hippie, najpierw miałam ten płyn pielęgnacyjny a później kupiłam płyn familijny Hippa co ma 1l i na 2 dzieci starcza na ok. 1,5 miesiąca
 
reklama
Nef - to co stosujesz teraz?

dominiczka - tez kapiemy w hippie, zapach cudowny! zobaczę ta emulsje.:-D doszłam do wniosku, że skoro nie kąpie już w emolientach, to smarować tez nie będę. boje sie, ze jak sie skora przyzwyczai, to jak bedzie potrzeba, to nie pomoze...
 
Do góry