reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

reklama
Feli moja jest na Bebiko hr i pierś i robi kupkę raz dziennie... Phel co do wysypek wyglądają na uczuleniowe... a na kolki mam Bobotik niby jest od 28 dnia ale Pani w aptece powiedziała, że w wyjątkowych sytuacjach połowę dawki czyli 4 kropelki... a tak to podaję herbatkę z koperku i działa;-)
 
Właśnie nie wiem jak to jest z tym pepti bo u nas musiała być recepta (jeszcze późnym latem '12), nawet na 100%, natomiast koleżanka mi przywiozła chyba z okolic Krakowa 6 puszek bo tam na 100% recepta nie potrzebna:confused:

Phelania ale to, że lekarka nie da Ci skierowania do alergologa? to co to kurde za lekarka... a nie możesz do innego iść? albo jakby się okazało, ze na pepti u Was tez potrzebna recepta to nie da Ci jej?

ooo wiem! przypomniało mi się, jakby recepta była potrzebna a nie miałabyś jak jej zdobyć to widziałam Pepti na allegro...
 
Ostatnia edycja:
A ja zauważyłam, że moja córeczka ma uczulenie na krem przeciw odparzeniom NIVEi. Pojawiły się jej pojedyncze krostki w miejscu, gdzie smarowałam kremem. Muszę poszukać czegoś lepszego. Chyba oillan kupię.
 
U Lenki zaczęły wychodzić krostki na buzi . Myślałam ze to potowki i przebywam jej buzke woda przegotowana ale jedne znikną a następne wychodzą :baffled: Juz zaczęłam myśleć ze to moze tradzik:crazy: kurcze nie wiem,ale nie podoba mi sie to:/
 
Iza u nas młody właśnie dostał tych krostek w podobnym "wieku", jakoś tak zaraz po skończeniu 3 tygodnia. Przez pierwsze dni nic nie robiłam ale z każdym dniem było coraz to gorzej, więc zaczęłam przemywać 2x dziennie nadmanganianem potasu i smarowałam kremem balneum i dzisiaj ma ich już znacznie mniej- pojedyncze sztuki.
U nas ten trądzik to takie krosteczki czerwone, niektóre z białymi czubkami, które nasilały się jak młody płakał albo było mu gorąco. I natężenie tych krostek wędrowało, bo mniejsze ilości regularnie pokrywały twarz... najpierw najwiecej było ich między brwiami, później na czole, potem czerwona była broda, później policzki i na końcu głowka-na czubku pod włoskami.
 
dominiczka- ogólnie nasza pediatra jest ok ale zeby od niej wyciagnac skierowanie istna tragedia.U nas tez byly krostki z bialymi czubkami i przerodzily sie wlasnie w taka kaszke jak na zdjeciu:/

Smile- za bardzo nie chce sie bawic z próbowaniem mlek juz przetestowalam Hippa Biocombiotic mlodemu brzuszek bolal teraz jestesmy na Gerber 1 i jest ok ale te krochy i to tylko na polikach i brodzie...Alanowi nie pomogł Bebilon pepti gdy mial skaze tylko Nutramigen obawiam sie ze bedzie mial to samo co brat:/mamy szczepienie 28 maja jesli krostki nie zejda bede z pediatra rozmawiac...moze wyblalagam to skierowanie:blink:tym bardziej ma rzadkie kupki i robi je 2 x dziennie...
 
Smile my stosowaliśmy Windi przy Krzysiu, pomagał mu. Mała odpukać sama daje radę.
Julcia ma też twarz jakby w krostkach, nasilających się od ciepła. Pytałam pediatrę i nie potrafiła powiedzieć co to. Jedynie mówiła, że na pewno nie jest to alergia.
 
reklama
Phelania u mnie córka miała własnie taka kaszke tylko na polikach i okazało sie to skaza. Koniecznie udaj sie do lekarza bo szkoda zeby mały sie meczył...mam nadzieje, ze nie bedzie problemów.

ooo i pytanie do dziewczyn z wawy i okolic poszukuje dobrego ortopedy dla starszej, jak znacie to prosze o info ;-)
 
Do góry