reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Moja Miśka śpi od 20 (wyjątkowo wcześnie padła) ale już dwa razy chodziłam ją utulić.. no więc zabrałam się za prasowanie, bo aż wstyd jaka sterta się uzbierała. Chyba skończę za tydzień (jak dobrze pójdzie) ;)
 
reklama
Eliana gratuluję zębolka! U nas jest podobnie tyle że mały jak jest śpiący a nie jest w łóżeczku to chodzi za mną i się wspina na moje nogi po czym jak go próbuję ululać to nic z tego nie wychodzi.
U mnie mały też często śpi na brzuszku, co go odwracam to zwykle wraca do tej pozycji:)
Mam pytanie do mam chłopców, czy Wasze dzieciaczki też się zainteresowały tym co mają między nogami? Mój czasami sobie tak ciągnie jajeczka, że aż mnie to boli! Niby to poznawania siebie ciąg dalszy, ale czasem to wygląda okrutnie...
Krzysio też mi wyjątkowo coś dzisiaj zasnął o 21, bo ostatnio to raczej cyrki były z zasypianiem...ja niestety się jeszcze nie położę, kupa rzeczy do zrobienia...
klaczek też więcej nie sypiam. W dodatku 5 dni w tygodniu jestem sama, dizisiaj pierwszy raz od nie pamiętam kiedy stwierdziłam, że się zdrzemnę popołudniu jak mały spał, ale jak tylko zaczęłam zasypiać to młody się obudził:)
 
Witam, w czasie karmienia piersią dostałam pigułki Cerazette. Przestałam karmić i zostały mi dwa opakowania. Jeśli któraś z Mamuś byłaby zainteresowana zapraszam na PW.
 
elutka moja nie chlopak a tez zainteresowana tym co ma miedzy nogami, jak siedzi w wanie to sie zgina i kuka i dotyka jakby probowala wymacac co to jest.

dzis juz padla mam nadzieje ze pospi, wczorajpadla o 21:30 i obudzila sie dopiero o 5!! szok!! nigdy sie nie zdarza, heh za to w dzien moze godz pospala jak nie mnjej
 
Hehehe! Ok, uspokoiłyście mnie troszkę dziewczyny:) Dzięki! Mój się jeszcze przy tym tak skupia, że z jednej strony mam ubaw a z drugiej brrrr aż mnie ciarki przeszły.
emotion zazdroszczę tak długiego snu:) u mnie się to nie zdarza.
około północy i trzeciej cycuś musi być:)
 
Nie ma czego zazdroscic bo ja sama ok 1 chodze spac.:)
a i mlodej sie raz zdarzylo, zazwyczaj sie budzi kolo22-23 potem 2-3 n, a nastepnie kollo 5 na pogaduchy godzinne, i jak zasnie kolo 6 to o 7 juz rozrabia. Ogolnie to jak licczylam to spi moze 8-9 h na dobe przerwami.
 
Elutka, Nataniel też interesuje się siusiaczkiem i też w kąpieli potrafi się za niego pociągać. to chyba normalne bo dziecko poznaje siebie a tej części ciała cały czas nie widzi bo w pampku jest schowana ;)
 
vinga bros tylko na komary z tego co doczytałam. Muszę się zaopatrzyć w te plasterki o których piszecie.
Mój mały dzisiaj wyjątkowo nieznośny, od paru dni mamy mega problemy z zasypianiem. Dzisia wyszła górna jedynka i zwalam to na zęby...prób do ululania nie liczę...
Elutka- to z pewnością zęby, u nas każdy ząbek poprzedzony był 2-3 nocami z płaczem i wstawaniem średnio co godzinę. Teraz mamy 8 zębów i nareszcie spokój:)

ja uzywalam plytek bros. rewelacja, wszystko padlo, po dwich dniach tylko zmiatal maz sztywne muchy, muszki, pajaki i komary. a upolozylam jedna w kuchni i zalatwilo mi 'caly dol' czyli salon kuchnie i korytarz dolny czyli ok 10/12 metrow na 7 m

powiedzcie czy wasze dzidzie spia czasem na brzuchu? moja drugi dzien i jak ja na spiaczku obroce to wraca do pozycjii :[
Emotion- u nas różnie ale ostatnie dni to w ogóle dziwne pozycje iwielkie wiercenie przed zaśnięciem. Wczoraj usnął na siedząco w rogu z głową opartą na ochraniaczu. Wstałam i porawiłam go w łożeczku bo bałam się że go plecka będą bolały ale jak zasypia na brzuszku z tyłkiem do góry to już odpuszczam i pozwalam mu tak spać. Słodko to wygląda.
Moja Mała też ostatnio upodobała sobie spanie na brzuchu, a ja cały czas mam wrażenie, że zaraz wstanie, bo śpi z tyłeczkiem w górze. Ale jak przewracam ją na boczek, to i tak zaraz jest na brzuszku.
Doszły do mnie plastry Mosbito, jeśli nie będzie wieczorem padało, to dzisiaj je przetestujemy i zdam później relację.
Asia śpi, idę robić obiad i trochę posprzątam, ale i tak:
Zobacz załącznik 571248 ;)
Ja kupiłam wczoraj w Superpharmie te plasterki i przetestowałąm wieczorem w parku zaraz po tym jak mnie użarł komar w policzek:wściekła/y:Przykleiłam 2 do wózka. Jeden nad głowa , jeden przy nóżkach i żaden wampir już sie nas nie czepiał. Zapach dosyć intensywny ale nie przeszkadza. Kupiłam jesze w Smyku od 1 miesiaca życia spray Asiooo??? chyba tak się nazywa ale nie testowałam. Sobie na to moje bieganie po lesie kupiłam taką opaskę na rękę i działą ale nie pamiętam nazwy.

Ale słodziutko maluszki wyglądają kiedy śpią na brzuchu :tak: szczególnie z tą pupcią w górze. Olafek spał tak chyba ze dwa razy i na razie więcej nie próbował. Teraz mamy problem ze spaniem w ciągu dnia... w ogóle jest problem bo jak tylko jest w łóżeczku i mimo tego, że jest zmęczony to nie chce spać tylko wspina się po szczebelkach i stoi. A, że stoi bardzo niestabilnie to boję się aby nie uderzył głową o szczebelki jak straci równowagę i się przewróci... Dziś przez cały dzień spał tylko 1h 40min... skąd on bierze tyle energii :confused: A poza tym bardzo się cieszę bo po tygodniu płaczu i marudzenia mamy siódmy ząbek :-D
Eliana- u nas spanie w dzień jest już uregulowane i przyznaje że młody śpi dużo więcej niż był noworodkiem. W ciągu dnia ma minimum 3 godzinne drzemki. Dzięki temu praktycznie nie ma marudzenia bo pomiędzy tymi drzemkami mamy ok 3 godziny na jedzenie, zabawy, poznawanie świata, przewijanie i spacerek. Przyznaje że też nie bardzo wychodziło nam zasypianie w dzień w drewnianym łóżeczku ze wzgledu na obijanie o szczebelki dlatego teraz albo sam zasypia w łóżeczku turystycznym rozstawionym w salonie albo przy butli ze mną na kanapie- jeśli nic nie robię to siedzę przy nim, jeśli mam jakieś zajęcie to jak uśnie odnoszę go do jego łóżeczka, w turystycznym zostaje aż się nie obudzi. Do turystycznego jak widzę ze już się robi senny daję mu podusię i kocyk, wyjmuję część zabawek i daje mu butelkę z wodą albo niekapek- sam sobie tam coś ciumka aż zasnie.
A tak w ogóle widzę na zdjęciach Olafek też ma fajną przerwe między jedynkami:))) Do Antka wszyscy mówią "mały Karolak"

Moja Miśka śpi od 20 (wyjątkowo wcześnie padła) ale już dwa razy chodziłam ją utulić.. no więc zabrałam się za prasowanie, bo aż wstyd jaka sterta się uzbierała. Chyba skończę za tydzień (jak dobrze pójdzie) ;)
kkarolcia- obawiam się że mnie nie przebijeszz pasowaniem:( Jutro przyjeżdża mama mojego J. i nie wiem gdzie to pochowac żeby nie miała używania ;)
 
reklama
Ja już sama nie wiem czy to wiercenie się w nocy to zęby. Moja małą usnełą dziś o...6 rano i pospałą do 7.30. A tak caluteńką noc się wierciłą z boku na bok. W ciągu minuty przekręcałą się ok 6 razy. Myślałąm, że zwariuję. Przysypiałą na 5 minut i dalej to samo. Czy to faktycznie zęby? Czy może powinnam iść z nią do lekarza? Trwa to już drugi miesiąc, ja jestem nieprzytomna,a ona marudna w dzień bo niewyspana. Poradźcie mi coś, bo już sama nie iwem co mam zrobić. Ledwo żyję pzrez te niepzrespane nocki.
Zazdroszczę wam tych pozycji do spania na brzuszku - są mega słodkie.
 
Do góry