reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

No i pojawiła sie długo oczekiwana kupa gigant, a nawet 2!! Jedna po drugiej. Chyba dopajanie soczkami pomogło oraz kaszka ze śliwką ;-)
Jeśli chodzi o seks po porodzie to jest lepszy, ale nie częstszy i to nie z mojej winy :baffled: Chyba małża przerosło ojcostwo:confused: albo się starzeje ;-)
kasikd, wy już od drugiej dzidzi myslicie?
Ja chce przerwy na 2 lata. Ale nigdy nic nie wiadomo, może mi sie odwidzi ;-)
 
reklama
sandrik, my również o 2 dzidzi myślimy (o ile już ktoś tam nie siedzi :shocked2:), zaczynamy starać się w czerwcu :)
jeśli chodzi o sprawy intymne to na początku było baaardzo boleśnie więc kochaliśmy się rzadko. dopiero teraz mniej boli i jest naprawdę dobrze hehe, o wiele lepiej niż przed porodem.
ja od miesiąca karmię piersią 2-3 razy na dobę... a okresu ani widu, ani słychu ... do tego ostatnio coś mi w brzuchu się wierci (mam nadzieję, że to gazy) i od dwóch dni mam mdłości wieczorem. dlatego jutro wybieram się do gina, żeby swoje obawy rozwiać. jestem za małą różnicą wieku (taką ok 1,5 roku) ale to.... to by była zbyt mała przerwa między dziećmi...
 
Ja się nie dziwię, tylko podziwiam Was dziewczyny że chcecie mieć drugie dziecko dość szybko. Ja w sumie chcę sie trochę zregenerować. Trochę odetchnąć. Wiem ze im pozniej tym gorzej mi będzie sie na nowo przyzwyczajać ale na dzień dzisiejszy taka jest moja decyzja.
Ja też w połogu miałam trochę takich myśli feministycznych. Dlaczego to kobiety muszą rodzić itp itd? Potem tez mężowi mówiłam ze on to ma fajnie bo w ciąży nie chodził z bebzunem i jego ciało się nie zmieniło diametralnie... Ale już mi powoli przechodzi, gdy widzę jaką mam więź z córką i aż takiej mój małż nie będzie prawdopodobnie miał (sam tak twierdzi) chyba że będę matką zołzą :-D
 
Moja sąsiadka po kontroli u ginekologa wylądowała w szpitalu. Okazało się, że macica nie wyczyściła się cała po porodzie i musiała mieć zabieg. Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że coś takiego może się zdarzyć i teraz mam namacalny dowód na to, że taka kontrola to nie widzimisię...
Ja okresu nadal nie dostałam. Ale po porodzie moje tsh zwariowało, jest duuuużo ponad normę, a przy takim tsh brak okresu to norma. Jak wyreguluję hormony i do dwóch - trzech miesięcy małpa nie wróci, to pójdę do ginekologa.
 
netika, znajoma mojej ciotki wyciągnęła sobie miesiąc po porodzie kawałek jakiegoś bandaża/wacika ze środka, cud, że zakażenie jej się nie wdało.
sandrik, my chcemy mieć dwójkę dzieci i to tak naprawdę jak chcę na raz je wychować i potem nie wracać do pieluch. wiem też, że gdybym więcej odczekała to pewnie ciężko by mi było się zdecydować na drugie dziecko.
 
Netika, ja po pierwszym porodzie tez mialam podwyzszone tsh pod sufit i okazalo sie, ze dostalam choroby hashimoto. To autoimmunologiczna choroba tarczycy, czesto objawia sie wlasnie po ciazy... Nie chce cie martwic, ale to zwykle oznacza branie hormonow juz do konca zycia... Nie lekcewaz niedoczynnosci tarczycy, bo oprocz suchej skory i tendencji do tycia, sa inne komplikacje, ktorych mozna uniknac gdy sie przyjmuje leki :-) trzymam kciuki...
 
U nas różnica 5 lat bo jakoś nie mogliśmy się przemóc po śmierci córki i powiem Wam,że jestem zadowolona,nawet to,że znowu pieluchy i tym podobne do 3 lat :-)Córa jest samodzielna i mogę się skupić na Antku:-)
 
U nas różnica 4 lata i też się cieszę. Wojtek samodzielny. Nawet małą pozabawia. Ma to też swoje minusy. Niewyspana dłużej będę chodzić i dzieci nie będą sie tak razem bawić. Ale mogłam się każdym nacieszyć osobno.

ja caly czas karmię. Biorę tab. Zeby nie zapomnieć mam nastawiony alarm. Ale czasami K alarm wyłączy i nie powie:wściekła/y:
Innych metod się obawiam. Koleżanka zaszła ze spiralą i to zaraz po porodzie. Dostalm tab na S cena fajna bo 21 zl. Niestety każda kolejna droższa o 3-4 zł. Aż się wkurzyłam i wykupiłam ostatnie 3 na raz. Teraz pewnie ponad 30 kosztują


bateria mi pada.

Milego dnia. U nas słonko i cieplutko
 
Ja tak jak vinga- boję się że jak zrobimy dłuższą przerwę to będzie mi się ciężko zdecydować. Ja mam siostrę o 1 rok starszą i wydaje mi się że to była super różnica dla nas. Teraz moja siostra ma 2 synów jeden ma 2 lata starszy 5 i dopiero teraz chłopcy zaczynają się ze sobą bawić ale te 2 lata to praktycznie dwa światy. Ja chciałabym urodzić jak Antoś będzie już chodził. Wiem też że chciałabym mieć znowu cesarkę.
Co do okresu i karmienia. Karmię jeszcze piersią ale głownie w nocy, w dzień mały dostaje cyca 1-2 razy reszta to butla i nowe potrawy. Wyłącznie piersią karmiłam go jakieś 2 miesiące a potem zaczęłam się wspomagać mm. Myślę że sprawa okresu to kwestia bardzo indywidualna, tak jak piszecie niektóre jeszcze nie miały inne kończą już trzeci.
U nas pogoda zapowiada się wspaniale, nie mogę się doczekać spacerku ale najpierw mamy wizytę koleżanki. Wczoraj wyciągnęłam przed praca mojego Ukochanego na dłuuugi spacer. Aż się żyć zachciewa w słońcu. Antos prawie na siedząco w gondoli jechał. Bardzo mu się podobało, nareszcie widział wszystko w koło. Przeszliśmy cały las.
 
reklama
Gosia, od 10 lat leczę się na niedoczynność i mam zdiagnozowane Hashimoto. Po porodzie nie mogę wyregulować hormonów i pewnie zejdzie mi z tym jakiś czas. Ale pod kontrolą endokrynologa jestem cały czas ;-)
Mnie się też podoba taka różnica wieku jaka jest między Szymkiem a Dorotką :-) Jeszcze jednego bobaska chciałabym koło 35 roku życia, to różnica między drugim a trzecim byłaby jeszcze większa :-D Ale to już życie zweryfikuje ;-)
 
Do góry