reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Hej Dziewczyny, czytam to forum regularnie ale zawsze mi coś przeszkadzało, żeby się odezwać.Mam nadzieję, że niedługo nadrobię zaległości we wszystkich postach :))
Widzę, że ostatni temat to kolczyki-ja też zamierzam poczekać, aż Mała zdecyduje sama czy je chce, ale muszę przyznać, że takie maleństwa słodko wyglądają z kolczyczkami ;-)
 
reklama
Olifka85 tak słodko wygląda :-)

po przeczytaniu Waszych postów, zdecydowałam, że kolczyki odłożę na później, za kilka lat. Może nie aż do komunii, ale poczekam te 3-5 lat
 
Ostatnia edycja:
Witajcie porannie. Kawka wypita. Energia mnie nosi. Zaraz chyba podłogi machnę. Na dobre im powinno wyjść;-)

Moja pierwsza córka też dostała kolczyki na chrzest i jeszcze sobie czekają na lepsze czasy.
 
Karola dzięki za odzew, mam nadzieję, że z Twoją Lilką wszystko ok i kontrole lekarskie wypadną wzorowo.:tak:
Ja dziś w szoku bo mały chyba się pomylił i przespał nam od 24 do 6 rano! I potem jeszcze do 8 przysnął...:szok: a może i się budził o 3 na karmienie tylko ja spałam jak zabita i mały się poddał;-).
Wczoraj się pięknie ubraliśmy, wyszliśmy w foteliku na dwór a tu się okazuje...deszcz..(od strony gdzie mam okna są ogródki i działki i nie widać za bardzo jak pada) tak się wkurzyłam, że to ubieranie i wszystkie zabiegi pójdą na marne więc się wróciliśmy, wpięłam tylko zamiast fotelika gondolę (jeszcze się mieści nawet) i dawaj w deszcz do biedronki. A jak wyszliśmy ze sklepu to przestało padać i poszliśmy jeszcze do parku:tak: Twardziele jesteśmy. Już czuć wiosnę w powietrzu, oby tylko nie była zbyt mokra, a na 10 marca (chrzciny Ignacego) zapowiadają nawet 15 st ciepła:-p
A co do kolczyków to się nie znam ale rzeczywiście wygląda to słodko. Moja kuzynka poszła kilka miesięcy temu ze swoją roczną chrześnicą, córką brata na spacer i mała wróciła do domu w kolczykach:-p. Trochę było pretensji rodziców i prosili,że jak dziewczyny pójdą sobie robić tatuaż to żeby jednak uprzedziły ;-) A mała wygląda super i w końcu nikt nie myli jej z chłopcem.;-)
Kaka miło Cię znowu "widzieć" :tak:
Olifka witaj :happy2:
 
Misza mój mały to zaskoczył chyba i mnie i siebie...wczoraj poszedł spać dosyć poźno jak na ostatnie dni, bo jakoś przed 22 i spał do 10:30:szok:oczywiście z przerwami na cycusia. Teraz znowu śpi po 2 godzinach zabawy.
Co do kolczyków to sama nie wiem, ja chciałam kiedyś mojej chrześnicy zrobić prezent i w 3 urodziny poszłam do zaprzyjaźnionych kosmetyczek i niestety wyszłyśmy z jednym przebitym uszkiem:) Mała się przestraszyła odgłosu pistoletu i za nic nie chiała dać drugiego uszka. Do dzisiaj ma jedną dziurkę:)
Co za pogoda za oknem, dizisiaj chyba odpuszczę spacer z małym...
 
widzę, że i wasze maluchy ładnie dziś spały, Nataniel spał od 20 do 5.00 bez przerwy na jedzenie a potem jeszcze pospał do 7.00. już drugi dzień ładnie śpi w południe, wczoraj pospał 3 godzinki (a ja z nim) a dziś prawie 2 :) mam nadzieję, że tak już zostanie.
co do kolczyków, to gdybym miała córeczkę to zaczekałabym aż sama by chciała mieć kolczyki.
 
Moja Loriśka przesypia całe noce od 3-go miesiąca, pewnie wczesniej już by tak ładnie spała, ale ja niedoświadczona mama, chciałam dziecku "pomóc" i dawałam jej mleko antykolkowe od urodzenia i jeszcze do tego koperek do picia co działało na jej brzuszek bardzo pobudzająco. Ja byłam pewna, że mała ma kolkę i do tego refluks dziecięcy a wystarczyło zmienić mleczko na polskie Bebiko, czasami je zageszczać kaszką, albo kleikiem (tylko nie za często bo wtedy ma gazy:/) odstawić herbatkę koperkową a podawać rumiankową i dziecko śpi jak aniołek :)) W dzień jest za to bardzo aktywna i śpi średnio co póltorej godziny do 30 minut, i je 150 mm co godzinę najwyżej dwie, czasami ją uśpię na dwie- trzy godzinki jak się z nią położę , ale nieprzespane noce (odpukać) mam dawno za sobą :))
 
ale przechwaliłam tego mojego kawalera, obudził się o 12 w nocy i nie chciał usnąć z powrotem. godzinę z nim walczyłam żeby usnął ;/
 
reklama
Do góry