reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Musa bo mam,a w sumie miałam skurcze od 17 tygodnia, teraz tylko czasami twardnienia się zdarzają, no i podobno jak odstawi mi leki to podobno zazwyczaj odrazu porodówka. No ale zobaczymy jak będzie.
 
reklama
Zastanawia mnie czy te 4 tygodnie fakultatywego urlopu macierzyńskiego są normalnie płatne?

tak, są normalnie płatne z tym że aby iść na ten urlop to trzeba go wykorzystać od razu po zakończeniu tego podstawowego (tzn musi być ciągiem) i aby na niego pójść to trzeba podanie do pracy że chce się z tego przywileju skorzystać (pracodawca nie może odmówić to tylko formalne poinformowanie)



a co do słodkiego to ja też mam teraz fazę - chodzą za mną ciasta, michałki, kinder bueno white oraz snikersy
ale gdzieś ostatnio wyczytałam że ok.22 tyg dziecko woli smak słodki niż kwaśny więc to może dlatego:-D
 
Musa u mnie z szyjką wszystko ok (stan na zaszłą środę) twarda i ma 46mm ale od początku ciąży coś mnie w jej okolicy pobolewa i dlatego wariuję. Oby do tego III trymestru a potem pewnie nowy problem sobie znajdę:crazy:.
 
Marand dziękuję kochana za odpowiedz, 4 tygodnie płatnego urlopu więcej z takim maluszkiem to dużo i napewno skorzystam:tak:, do tego zaległy urlopik i mam nadzieje ze maleństwo przynajmniej pół roku będzie miało zanim bede musiała wrócić do pracy.

Nie wiem czy to ta pogoda ale doły łapię. I sama nie wiem co by mnie pocieszyło;/
 
Kaka - jak też się cieszę bo z tego co sobie wyliczyłam to gdzieś w kwietniu wrócę do pracy bo będę mogła wziąć jeszcze cały urlop wypoczynkowy z tego roku, więc mały będzie miał co najmniej 6 m-cy to może nie będzie tak strasznie
 
Mimii ja mieszkam niedaleko Garwolina więc z troche dalej od wawy i z innej strony
Właśnie za mną też chodzą ciasta truskawkowe a co najlepsze że ja raczej za ciastami i słodyczami nie bylam i racze od wielkiego święta jadlam troszkę a teraz to nonstop bym słodkie jadła:tak: Może to na dziewczynkę :-D ( tak sobie wmawiam:rofl2: )

patrycja - biorąc pod uwagę moje spożycie słodyczy w ciąży (wczesniej sie zmuszałam, żeby przegryźć cos slodkiego), to powinnam miec mega słodką dziewczynkę, a chyba sie nie zanosi ;-)
Marand dziękuję kochana za odpowiedz, 4 tygodnie płatnego urlopu więcej z takim maluszkiem to dużo i napewno skorzystam:tak:, do tego zaległy urlopik i mam nadzieje ze maleństwo przynajmniej pół roku będzie miało zanim bede musiała wrócić do pracy.
Nie wiem czy to ta pogoda ale doły łapię. I sama nie wiem co by mnie pocieszyło;/
Kaka tez na to liczę, zatem macierzyński trwa 6 m-cy + jakis urlop, więc 7-8 miesięcy i powrót do pracy. a powiedzcie mi proszę, wiem że to głupie pytanie, ale czy żłobki są czynne w wakacje? bo mi akurat na waakacje przypadałby powrót do pracy..
 
Mojego chrześniaka nie widziałam już ponad półtora roku i teraz jak byłam też nie było okazji.
Mam podobnie z chrześnicą, ostatnio widziałam ją na roczku w listopadzie... W tym roku pewnie nie uda mi się pojechać, bo skoro w październiku mam rodzić (ost. USG wykazało 15.10) to chyba będzie mi ciężko do Wawki dojechać. Ale może uda się mojej zapracowanej koleżance przyjechać z nią do mnie :)

malinowaP - && za sprawna przeprowadzkę, żebyś ja dobrze zniosła, a małż znalazł szybko pracę, o ile dobrze pamiętam,
będziesz teraz blisko swojej rodziny ? :-)
a co do bezsenności, to ja budzę się o 2, 4 nad ranem i już kilka razy zastanawiałam się, czy nie odpalić neta, ale muszę wstać do innego pokoju i mi się nie chce, a tłumów też się nie spodziewałam :-) - bo w telefonie to masakra u mnie - jestem ślepa, a śpię bez soczewek :-)
Tak, teraz będziemy mieszkali w jednym domu z moimi rodzicami. Ale już na swoim, w sensie, że własna kuchnia, łazienka - tak jakby oddzielne mieszkanie :-)
Może otworzymy jakiś nocny klubik dyskusyjny skoro okazuje się, że nie ja jedna nie śpię :-D
Mam już nawet nazwę "skoro świt" :-D:-D

Nie wiem czy to ta pogoda ale doły łapię. I sama nie wiem co by mnie pocieszyło;/
Nie dołuj, my tu jesteśmy z Tobą ;-) Na pewno zaraz Ci któraś podeśle kawałek ciasta z truskawkami, a ja przesyłam rogaliki z marmoladą :-)
Zobacz załącznik 473819
 
Malinowa_P zamorduje za te rogaliki, uwielbiam ale mi ochoty narobiłaś.

Ja tez witam sie z ładna pogodą ale od jutro juz znow ma padać wiec musze sie szybko nacieszyć:-p
 
reklama
Dziękuję za łakocie...truskawki mam to szybko jakies ciacho ukręcę:-D

U nas złobek czynny tylko jeden miesiąc wakacyjny, przez drugi trzeba sobie radzic:dry: Dodam ze złobek mamy tylko jeden i dostać się to jak 6tka w totka...
 
Do góry